البـرز، فردیس، شهرک وحدت،
بلوار یخ، خیابان سوم غربی، پلاک ۸۰، طبقه ۱
۳۶۶۶۸۳۲۸ ۰۲۶
۵۶۶۶۸۳۲۸ ۰۹۳
info@web-city.ir
support@web-city.ir

اشتباهاتی که میتواند کار طراحان آزاد Freelancer را کم ارزش نماید

اشتباهاتی که میتواند کار طراحان آزاد Freelancer را کم ارزش نماید

بسیاری از افراد نسبت به کارهای آزاد یا همان Freelancer ذهنیت اشتباهی دارند و نمیداند که این افراد به چه چیزهایی علاقه دارند. بر طبق ماهیتی که شغل طراحی وب سایت میتواند داشته باشد, بسیاری از افراد در ابتدا فکر میکنند که میتوانند به صورت آزادانه کار نمایند. قبل از اینکه شما هم چنین تصمیمی را بگیرید لطفا به مواردی که در زیر به آن اشاره مینمایید خوب فکر نموده و در مورد آنها تحقیق و بررسی نمایید.

۱ – کلا به صورت آزادانه کار کنید
این موضوع بسیار بزرگی میباشد. این موضوع درست است که شما میتوانید در هرجایی به صورت آزادانه کار نمایید و از راه دور آن را مدیریت نمایید. اما بعضی از محدودیت ها وجود دارد: نسبت به کاری که انجام میدهید سرعت اینترنتی حتما برای شما باید بسیار مهم باشد. شما میتوانید منتظر این باشید تا پروژه مورد نظر برای شما ارسال شده و در حالی که یک نوشیدنی گرم بر روی میز شما قرار دارد آن پروژه را آغاز نمایید.

۲ – شما میتوانید زمان بندی خودتان را داشته باشید
بله این کاملا حقیقت دارد. بسیاری از مقالات در اینترنت هستند که به صورت غیر واقعی و اغراق آمیز دورکاری و آزاد کاری را به دیگران معرفی مینمایند. شما میتوانید تا حدی مدیریت زمان بندی کارهای خود را داشته باشید و مشتریان میتوانند با شما ارتباط برقرار نمایند. اما آنها هم میتوانند در شب و یا روز با شما ارتباط برقرار نمایند و همچنین از شما انتظار دارند تا روز و شب بر روی پروژه آنها کار نمایید.

۳– شما میتوانید هر زمانی که خواستید کار کنید
جواب روشن و شفافی که برای این سوال میباشد, کاملا منفی است. مانند روزهای کاری که قرار بود شما سر کار بروید, شما دارای مهلتی هستید تا بتوانید پروژه را به سر انجام برسانید. اگر شما موفق نشوید که این کار را انجام دهید مطمئن باشید پرداختی که قرار است برای شما انجام گردد با مشکل مواجه خواهد شد. مشتریان انتظار دارند تا پروژه مورد نظر در زمان معقول به خودش به پایان برسد.

۴– شما کمتر کار میکنید
داشتن این ذهنیت کاملا اشتباه میباشد. آنهایی که دارای کسب و کار طراحی وب سایت هستند بسیار سخت کار میکنند. شما هم باید سخت کار کنید تا در زمان مورد نظر پروژه طراحی وب سایت را تحویل دهید. شاید شب ها و تعطیلات آخر هفته هم کار کنید. خیلی شانس بیاورید که به بدون هیچ مشکلی در زمان های تعیین شده و به صورت معمولی پروژه را انجام دهید و هیچ کار ضروری به وجود نیاید. چرا که در نهایت زمان نهایی تحویل دادن پروژه و نوع کار و پیچدگی های آن همه چیز را مشخص خواهد نمود.

۵ – شما میتوانید بر روی کاری که قرار است انجام دهید تمرکز داشته باشید
این مهم است که شما کاری را انجام دهید که مطمئنا آن را دوست دارید. شما در هر شغلی که باشید در ابتدا باید آن را دوست داشته باشید. برطرف نمودن مشکل برای فردی که در زمینه IT فعالیت میکند مشکلاتی را خواهد داشت, ولی با علاقه آن فرد میتواند آن را به خوبی انجام دهد. در این کار هم در ابتدا علاقه و در نهایت تمرکز خوب بر روی کار میتواند پروژه را بدون هیچ مشکلی برای مشتری به پایان برساند.

۶ – همیشه کار در جریان خواهد بود
در ابتدا این منطق کاملا غلطی خواهد بود که بخواهید مغازه ای را دایر نمایید. شما باید عقب بنشینید تا مشتریان بتوانند سرویسهای شما را مشاهده نمایند. این ذهینیت بسیار شیرین و دلپذیر میباشد. به یاد داشته باشید که شما باید مشتریان را پیدا نموده و آنها را جذب نمایید. لازمه آن این است که یک رزومه به صورت آنلاین ساخته و این امید را داشته باشید تا مشتریان بتوانند آن را مشاهده نموده و برای کار نمودن با شما تصمیم گیری نمایند.
شما باید خودتان بزرگترین ارائه دهنده باشید, باید از تمامی استراتژی ها و تکنیک ها برای جذب مشتری استفاده نمایید. شما باید با مهارت های شبکه های اجتماعی و کار نمودن با آنها اطلاعات زیادی داشته باشید. باید بدانید که در کجاها میتوانید تبلیغات رایگان بدهید و این را هم بدانید که در کجاها میتوانید پول برای تبلیغات خود خرج نمایید. این ها همگی مهارت هایی هستند تا بتوانید کار و مهارت های خود را به صورت درست و در قالب ویترینی بسیار مهم به مشتریان خود ارائه نمایید.

۷– شما میتوانید پول بیشتری را به دست بیاورید
این جمله را باید بگویم که حتی زمانی که خود شما صاحب کسب و کار هستید آسمان هم در برابر شما محدود خواهد بود. این جمله کاملا درست است که شما میتوانید در برابر زمانی که برای پروژه ها می گذارید پول بیشتری را در بیاورید. سال اول سال بسیار مهمی برای شما خواهد بود. این کار جدید را نباید با کار قبلی خود مقایسه نمایید. هرگز دلسرد نشوید. مطمئن باشید فرصت های بسیار زیادی نصیب شما خواهد شد.

۸ – هر زمانی که بخواهید میتوانید بر روی زیر شلواری خود شلوار بپوشید
اما همیشه نمیتوان این کار را انجام داد. شما حتما باید با مشتری خود جلساتی را داشته باشید و باید حتما قرار ملاقات هایی اگر شرایطش وجود داشته باشد بین شماها به وجود بیاید. مشتریان دوست دارند قبل از اینکه شما کاری را برای آنها انجام دهید به صورت رو در رو شما را ملاقات نمایند. شا نباید لباس های بیرونی خود را دور نمایید و هر لحظه باید آنها آماده باشند. شما حتما لازم خواهید داشت تا کار حرفه ای خود را معرفی نمایید تا مشتری از دیدن آن رضایت خشنود گردد.

۹ – شما زمان بیشتری خواهید داشت
این مطلب ۱۰۰% اشتباه میباشد. شما نباید این حس را داشته باشید که زمان کافی برای انجام پروژه خواهید داشت. بین جلساتی که شما با مشتری برگزار میکنید و یا یک حسابدار و یا فروشنده کتاب و هر کسی شما شما فکر میکنید احتمالا شما فکر میکنید که پشت میز نشسته اند و در حال انجام کار میباشند. اشتباه بزرگتر است که آنها در مدت کافی و زیاد کار خود را انجام میدهند و شما از آنها سخت تر کار میکنید.
تمامی این حرفها در ابتدا یک فریب و دروغ بسیار بزرگ میباشد. بنابراین شما مدت زمان زیادی برای انجام پروژه های طراحی سایت و برنامه نویسی های خود نخواهید داشت.

۱۰ – شما در جلوی کامپیوتر خود خواهید نشست و پول در خواهید آورد

این منطق هم میتواند غلط باشد. شما میتوانید از راه دور کار را انجام دهید, این بسیار عالی میباشد, اما این را هم بدانید که بسیاری از فرصت ها و رزومه ها به صورت آنلاین وجود دارند. شما میتوانید دارای یک شرکت هم باشید تا در نهایت بتوانید بهتر کار خود را به مشتریانتان معرفی نمایید. در نهایت همه این ها باعث خواهد شد که درآمد خوبی را داشته باشید.

۱۱ – شما میتوانید پروژه های بسیار زیادی را در وب سایت های Freelancer پیدا نمایید
اگر طراح وب سایتی باشد که از این دسته از وب سایت ها پروژه های زیادی را گرفته باشد و به عنوان یک فرد موفق تلقی گردد, در عرض یک شب این اتفاق نیافتاده است. در وب سایت های Freelancer پروژه های بسیار عالی و خوبی وجود دارد که در قبال ۱ دلار در هر ساعت برای آن پول پرداخت مینمایند. بنابراین اگر میخواهید میتوانید هم اکنون رزومه خود را برای آنها در جهت گرفتن پروژه طراحی وب و برنامه نویسی وب سایت ارسال نمایید.
بسیاری از این وب سایت ها در ابتدا از شما آزمایش هایی را خواهند گرفت تا مهارت های شما را دریافت نمایند. البته این میتواند زمانی که شما پول لازم باشید در نهایت زمان شما را به هدر بدهد.

۱۲ – شما نمیتوانید با افرادی که دوست ندارید کار انجام دهید
این کاملا فکری پوچ و بیهوده میباشد. شما میتوانید با افرادی که دوسشان دارید, از آنها نفرت دارید, به هر دلیلی خوشتان نمی آید, و …. کار نمایید. شما میتوانید با هر فردی کار نمایید و برای آنها پروژه انجام دهید.

۱۳ – کار کردن از خونه بهتر از کار کردن در در هر جایی میباشد
اگر شما فرد تنهایی باشید بسیار خوب است. شما در محله و آپارتمانی ساکت زندکی میکنید و هیچ حیوان خانگی هم ندارید. در این شرایط استرس از شما دور خواهد شد. اما اگر شما دارای همسر و فرزند و حیوان خانگی باشید این شرایط برای شما بسیار سخت خواهد شد. درست است که شما در خانه کار میکنید ولی تمرکز لازم برای انجام پروژه را نخواهید داشت. زمانی که فرزندان در خانه مشغول بازی کردن هستند و یا همسر شما درخواستی را از شما دارد دائما پروژه در حال متوقف شدن میباشد.
کار کردن در خانه در نهایت در روابط شما اختلال هایی را ایجاد خواهد نمود و پذیرفتن آن برای فردی که با شما زندگی میکند بسیار مشکل و سخت خواهد بود. در این زمان شما حتما باید یک محلی را برای کار نمودن تهیه نمایید.

نتیجه گیری
کار نمودن به صورت Freelancer در نهایت مدیریت برنامه ها را افزایش خواهد داد. ولی به یاد داشته باشید که همیشه دراین روش کار نمودن کارها به همان صورت که شما انتظار دارید پیش نخواهد رفت.
امیدواریم در این سری از مقاله های شرکت طراحی وبسایت وب شهر توانسته باشیم اطلاعات خوبی را به شما بدهیم تا بتوانید از مهارت های خود درآمد بیشتری را داشته باشید.
این نکته را هم لازم است که یادآور شویم که طراحان وب سایتی که به صورت Freelancer فعالیت های طراحی خود را انجام میدهند هم باید در زمینه سئو وب سایت و بهینه سازی سایت مهارت لازم را داشته باشند.


مجید احدی هستم‌، تولید کننده محتوا برای سایت، قبلا در زمینه تعمیرات موبایل و مدتی هم در زمینه دوربین های مداربسته فعالیت داشتم. در حال حاضر مدتی هست که به حوضه فناوری اطلاعات علاقه مند شدم در حال حاضر به عنوان تولید کننده محتوا و ویرایشگر سایت فعالیت می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *