البـرز، فردیس، شهرک وحدت،
بلوار یخ، خیابان سوم غربی، پلاک ۸۰، طبقه ۱
۳۶۶۶۸۳۲۸ ۰۲۶
۵۶۶۶۸۳۲۸ ۰۹۳
info@web-city.ir
support@web-city.ir

اهمیت کاربردی بودن در طراحی یک وب سایت چقدر است؟

اهمیت کاربردی بودن در طراحی یک وب سایت چقدر است؟

زمانی که بحث طراحی سایت می شود، عوامل زیادی در این باره وجود دارد. البته، برخی عوامل مهم تر از برخی دیگر است. اگر در حال ساخت وب سایت تجاری تان هستید، یکی از بزرگ ترین مسائل که شما می خواهید روی آن تمرکز داشته باشید، کاربردی بودن وب سایت تان می باشد. کاربردی بودن وب سایت به این که چگونه یک وب سایت می تواند کاربر پسند و در دسترس باشد، بر می گردد.

هر چه کاربرد وب سایت تان بیشتر باشد، مخاطبان و یا همان مردم بیشتر تمایل دارند تا وب سایت تان را ببینند، در آنجا بمانند و حتی در تجارت تان به طریقی سرمایه گذاری کنند. اگر وب سایت تان پیچیده و بسیار سخت می باشد و طراحی شده باشد، مردم به دنبال وب سایت دیگری می گردند تا تجارت خود را انجام دهند. این موضوع یکی از موارد موجود در لیست است که باید در طراحی وب سایت رعایت کنید، اما این یک مورد با بقیه عوامل بسیار متفاوت است.

کاربردی بودن شامل جزئیات فراوان و متفاوتی است. شما باید اطمینان حاصل کنید که زمانی را اختصاص داده اید تا وب سایتی را طراحی کنید که به روش های زیر کارپسند می شود:

قالب سایت: قالب وب سایت شما باید ساده باشد تا کاربران به راحتی‌ بتوانند به آن دسترسی‌ داشته باشند و بدون دشواری بتوانند محتوای مورد نظر خود را پیدا کنند.

طرح بندی: صفحه طرح بندی شده در وب سایت تان باید برای مرور کردن آسان باشد و مردم باید به تمام ابزارها و اطلاعاتی که نیاز دارند بدون هیچ زحمت و سختی دست یابند.

مسیریابی: گردش در سایت خود را آسان کنید. هنگامی که اطلاعات بسیار زیادی را یکجا در اختیار مخاطب قرار دهید او را گیج خواهید کرد و به سرعت از بازدید وب سایت شما منصرف میشود.

مسیریاب وب سایت شما باید گویا و واضح باشد. فرد دقیقا باید بداند پس از ورود به سایت شما باید چه کار کند.

جهت یابی و جستجو شدن: یافته شدن وب سایت تان را ساده بسازید. اطلاعات مفید و جذاب تان را بیش از حد مخفی نگاه ندارید. به وب سایت منسجم و ساده ای بسنده کنید که به سادگی بتوان آن را یافت و دارای ابزارهای جستجوی قابل دسترسی باشد.

محتوا: شما نیاز دارید تا اطمینان حاصل کنید که محتوای وب سایت تان حاوی اطلاعات مفید و بسیار جذاب است. اگر مردم در آنچه که شما می گوید و در وب سایت تان قرار می دهید جذب نمی شوند، چرا باید در وب سایت شما بمانند؟ چیزهایی ارائه دهید که به نفع آن ها باشند و از آن سود ببرند، و با دقت از محتوای وب سایت تان استفاده کنند. این محتواها را کوتاه، ساده و مرتبط بسازید.

طراحی کلی: از گرافیک ها، لوگو، تصاویر و دیگر عوامل سنگین دوری کنید که تنها صفحه وب سایت تان را شلوغ می سازد و درک را برای مردم سخت می سازد تا در محتواهای تان جلوتر بروند. به اصول و قواعد توجه کنید و مطمئن شوید که مخاطبان می توانند از وب سایت شما بدون اینکه با موارد و اطلاعات زیادی مواجه شوند، استفاده کنند.

زمانی که یک وب سایت می سازید، موارد مختلف زیادی وجود دارد که نقش عمده و اساسی را ایفا می کنند. در هر صورت، اگر شما می خواهید به یک تجارت موفق در دنیای آنلاین دست یابید، شما باید مطمئن شوید که وب سایت تان جذاب و هیجان انگیز می باشد و میزان کاربرد بالایی دارد، طوری که مردم تمایل دارند که باز هم به وب سایت شما بازگردند. طراحی با تکنولوژی پیشرفته و ویژگی های پیچیده ممکن است بسیار عالی و فوق العادع به نظر برسند، اما باز هم در نهایت مردم می خواهند اطلاعات و منابع ساده و قابل درک تری را کسب کنند. مطمئن شوید که وب سایت شما کاربر پسند می باشد و طوری برای استفاده آسان است که می توانید به مردم آن چه می خواهند، ارائه دهید.


مجید احدی هستم‌، تولید کننده محتوا برای سایت، قبلا در زمینه تعمیرات موبایل و مدتی هم در زمینه دوربین های مداربسته فعالیت داشتم. در حال حاضر مدتی هست که به حوضه فناوری اطلاعات علاقه مند شدم در حال حاضر به عنوان تولید کننده محتوا و ویرایشگر سایت فعالیت می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *