البـرز، فردیس، شهرک وحدت،
بلوار یخ، خیابان سوم غربی، پلاک ۸۰، طبقه ۱
۳۶۶۶۸۳۲۸ ۰۲۶
۵۶۶۶۸۳۲۸ ۰۹۳
info@web-city.ir
support@web-city.ir

بهینه سازی سئو سایت برای طراحان وب سایت

بهینه سازی سئو سایت برای طراحان وب سایت

اهمیت سئو یا بهینه سازی کردن سایت از آنجا ناشی می شود که اکثر مردم از موتورهای جستجو برای رسیدن به مطلب یا محصول مورد نظر خود استفاده میکنند.و اهمیت بهینه سازی جایی به اوج خود میرسد که اکثر مردم فقط به صفحه‌ی اول نتایج جستجو نگاه میکنند. بنابراین برای داشتن ترافیک بالا از طرف موتورهای جستجو، این مسئله الزامی است که سایت شما در صفحه‌ی اول نتایج جستجو قرار گیرد.

سئو سایت و بهینه سازی سایت بخش مهم و ضروری هر طراحی وب سایت می باشد. به عنوان یک طراح وب سایت و یا وبلاگ نویس، مهم است که بدانید چگونه سئو سایت و بهینه سازی سایت کار می کند. در این مقاله ۱۰مورد ساده ای ارائه داده می شود که می تواند بلافاصله سئو سایت و بهینه سازی سایت تان را در میان تمامی طراحی سایت ها بهبود ببخشد.

  • سئو (search-engine-optimization(SEO روشی برای ارتقاء یک وب سایت به منظور افزایش تعداد بازدیدکننده هایی است که از موتور های جستجو دریافت می کند.
  • سئو جنبه های متفاوتی دارد،از کلماتی که در وب سایت استفاده می کنید گرفته تا کیفیت لینک هایی که دیگر سایت ها به شما می دهند.
  • به عبارت دیگر سئو به این معناست : “اطمینان از این که ساختار وب سایت به سادگی و راحتی برای موتور جستجو قابل فهم است.
  • سئو تنها درباره ی “موتور” ها نیست بلکه در طرف مقابل به معنای ساخت وب سایت به طوری است که برای کاربران خوشایند باشد.

۱- همیشه از کلمات کلیدی در طراحی سایت خود استفاده کنید

کلمات و یا عبارات کلیدی اندکی را برای طراحی وب سایت خود انتخاب کنید که وب سایت شما را به سادگی توضیح می دهد. هر زمان که استفاده از آن ها طبیعی و الزامی است، این کلمات و عبارات کلیدی به کار ببرید. تکرار آن ها بدون هدف و بی فایده، خیلی خوب و متناسب نیست. آن ها را در تیترها، لینک ها و جملات به کار ببرید.

۲- محتوای طراحی سایت، سر دسته تمامی عوامل در طراحی است

کاربران برای طراحی به جستجو نمی پردازند، آن ها به دنبال محتوای طراحی وب سایت هستند. اگر طراحی سایت شما دارای محتوایی نبود که مردم می خواهند، هیچ کس به آن ها توجه نخواهد کرد.
هر صفحه از طراحی سایت تان باید از این قاعده پیروی کند. هر صفحه از طراحی سایت تان باید دارای تگ متناسب H1 همراه یکی از کلمات کلیدی تان باشد، و اولین پاراگراف متن یک صفحه وب سایت باید خلاصه ای از محتوای باقی مانده آن صفحه باشد.

۳- برنامه نویسی واضح، باید برنامه نویسی قابل جستجویی برای کاربران سایت باشد

طراحی سایت خود را در اصلاح گر متنی بسازید و به طور واضح و قابل خوانایی HTML وب سایت خود را درست کنید. HTML باید از ساختارهای مفهومی در صفحه وب سایت، جستجویابی ها، در تگ های H1 و سپس اولین پاراگراف ها و غیره استفاده کند. هر زمان که امکان دارد، سعی کنید تا از تگ های تشریحی استفاده کنید. از UL برای لیست ها، P برای پاراگراف ها، H تگ ها برای تیترها و زیر فصل ها و STRONG برای متن ها برحسته به کار ببرید. در استفاده از DIV ها زیاده روی نکنید.

طراحی سایت شما می تواند هنوز هم با این شرایط زیبا و هنرمندانه باشد، این چیزی است که در CSS اتفاق می افتد.

۴- صفحه اول وب سایت، مهم ترین صفحه در طراحی سایت می باشد

صفحه اول طراحی سایت شما، کلید اصلی برای وب سایت تان می باشد تا توسط موتورهای جستجو یافت شود. این صفحه باید محتوا و موارد صفحات دیگر طراحی وب سایت را به طور خلاصه نمایان کند و دلایل واضح و جذابی را برای کاربر مهیا کند و به آن ها انگیز دهد تا دیگر صفحات طراحی وب سایت را مشاهده کنند.

۵- از اکثر متا تگ ها صرفه نظر کنید

در زمان های پیش، متا تگ ها عامل ارتقای سئو سایت و بهینه سازی سایت بود. اما آن روزها به پایان رسیده است. تنها متا تگ هایی که امروزه در طراحی وب سایت ها اهمیت دارد، تگ های تشریحی می باشد. مرورگرها ممکن است از آن برای مهیا نمودن متن های لینک به صفحه وب سایت تان در نتایج جستجوی خود استفاده کند. اطمینان حاصل کنید که صفحه وب سایت تان به طریقی طراحی شده است که توضیح می دهد که چرا کاربری که به دنبال محتوای طراحی سایت تان می باشد، حالا تمایل دارد تا به صفحه وب سایت تان نگاه بی اندازد.

۶- تیتر تگ ها برای جذب کاربران به طراحی سایت

هر صفحه در طراحی سایت تان باید دارای تیتر با نام وب سایت و همراه توضیح اندکی از صفحه مربوطه باشد. در این قسمت از کلمات کلیدی نیز استفاده کنید. به یاد داشته باشید که تیتر صفحه طراحی سایت، دقیقا چیزی است که در نتایج مرورگرها نمایان می شود، این تیتر طراحی سایت باید به کاربر برای کلیک کردن انگیزه دهد.

لینک های جستجویابی تان باید دارای تیرهای تشریحی باشد که با تیتر صفحات دیگر در طراحی سایت تان باید هم خوانی نیز داشته باشد.

۷- اهمیت تگ های ALT

هر تصویر در طراحی وب سایت تان باید دارای تگ های ALT باشد. مخصوصا عکس هایی که به صفحه طراحی سایت مربوط می باشد. اگر صفحه وب سایت تان روی ترفندهای CSS تمرکز دارد، می توانید برچسب تصویری “مثال هایی از CSS” را قرار دهید تا طراحی وب سایت تان توسط مرورگرها سریع تر و بهتر یافت شود.

۸- لینک ها در طراحی سایت باید دارای معنی باشند

مرورگرها به لینک ها و کلمات استفاده شده در آن ها در طراحی وب سایت تان توجه زیادی می کنند. هیچ وقت از “اینجا کلیک کنید” و “بیشتر ببینید” برای لینک ها استفاده نکنید. متن لینک باید توضیح دهد که لینک کاربر را به کدام قسمت از طراحی وب سایت هدایت می کند، مانند “مثال های بیشتر از CSS طراحی سایت” یا “یاد یگیرید چگونه می توانید سئو سایت و بهینه سازی سایت خود را بهبود ببخشید”.

هر چه لینک ها در صفحه وب سایت مربوط و متناسب باشند، صفحات طراحی سایت توسط مرورگرها بیشتر یافت می شوند. در این باره نیز زیاده روی نکنید، به عبارت دیگر به هر مورد نامربوط و بلا استفاده ای در طراحی سایت خود لینک گذاری نکنید. اگر طراحی سایت شما تابع قانون مینیمالیستی می باشد، لینک گذاری به یک طراحی MELTDOWN می تواند سئو سایت و بهینه سازی سایت تان را بهبود ببخشد. لینک گذاری به تصویر یک بچه گربه هرگز چنین نتیجه ای را به دنبال ندارد.


۹- داشتن نقشه در طراحی سایت ها

اطمینان حاصل کنید که در طراحی سایت های خود دارای نقشه وب سایت هستید. این مورد یک فایل XML است که ساختار صفحه وب سایت تان را برای مرورگرها به منظور ارتقای سئو سایت و بهینه سازی سایت، توضیح می دهد. یک نمونه از این مورد در طراحی وبسایت خود بسازید و به GOOGLE ارائه دهید.

۱۰- برای کاربران و مردم طراحی سایت انجام دهید

مرورگرها و یا موتورهای جستجو برای ارائه مطالب و مواردی که کاربران و مردم می خواهند، به وجود آمده اند. این مورد به این معنا است که بهترین راه برای اینکه طراحی سایت خود را در دسترس و قابل جستجو بسازید، ساخت طراحی سایت برای کاربران و مردم می باشد. وظیفه شما به عنوان طراح وب سایت این است که مشکل را حل کنید، نه اینکه تنها هنر خود را نشان دهید، موردی را اثبات کنید و اعتماد به نفس خود را بالا ببرید. در این شرایط، مشکل شما این است که برای کاربران سایت یک طراحی وب سایتی را فراهم کنید که برای استفاده و جستجو کردن در این طراحی بسیار آسان می باشد. اگر شما این مورد را در طراحی سایت خود رعایت کنید، سئو سایت و بهینه سازی سایت خود را ارتقاء داده اید و می توانید رتبه بندی خوبی در نتایج جستجو مرورگرها داشته باشید.


مجید احدی هستم‌، تولید کننده محتوا برای سایت، قبلا در زمینه تعمیرات موبایل و مدتی هم در زمینه دوربین های مداربسته فعالیت داشتم. در حال حاضر مدتی هست که به حوضه فناوری اطلاعات علاقه مند شدم در حال حاضر به عنوان تولید کننده محتوا و ویرایشگر سایت فعالیت می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *