البـرز، فردیس، شهرک وحدت،
بلوار یخ، خیابان سوم غربی، پلاک ۸۰، طبقه ۱
۳۶۶۶۸۳۲۸ ۰۲۶
۵۶۶۶۸۳۲۸ ۰۹۳
info@web-city.ir
support@web-city.ir

تاثیر لینک در گوگل پنالتی

تاثیر لینک در گوگل پنالتی

بعضی از طراحان وب سایت ، از قوانین استاندارد، برای طراحی وب سایت خود استفاده می کنند و آن ها را در اختیار کاربران خود قرار می دهند.
بسیاری از طراحان برجسته و مشهور وب سایت ، همیشه از انجام این کار خودداری می کنند. با توجه به این مسئله ، الگوریتم Panda مرتبا در حال به روز رسانی خود بوده و طراحان باید به این موضوع ، در فرآیند طراحی سایت خود توجه کنند.
در این مقاله از سلسله مقاله های طراحی سایت و سئو و بهینه سازی سایت که در شرکت طراحی سایت وب شهر برای شما تهیه شده است قصد داریم تا به شما طراحان وب سایت و بهینه سازان وب سایت مطالب و ترفندها و نکته هایی را آموزش دهیم تا خدایی نکرده وب سایت طراحی شده توسط شما در Google Penalty قرار نگیرد.
به خاطر همین امر ، Google، این لینک ها را به عنوان لینک های بی فایده و غیر ضروری مد نظر قرار داده و خود طراحان وب سایت ، با دست خود در طراحی وب سایت، پنالتی ایجاد می کنند. Webmaster guidlines گوگل می گوید: لینک های زیادی که در وب سایت های مختلف طراحی می شوند می توانند بر روی رتبه بندی سایت و نتایج جستجو تاثیر منفی بگذارند. این راهنما ، در ادامه می گوید: این چنین لینک های بی فایده ای ، مطمئنا از قوانین ما تخطی می کنند و از استاندارد های ما استفاده نمی کنند.
البته ما می دانیم که قوانین مربوط به گوگل پنالتی مربوط به گوگل ، روز به روز در حال تغییر میباشند می باشند و این قوانین نیز زیاد میشوند. پس اگر طراحی ماهر با لینک های پراکنده ای در وبسایت خود رو به رو شود ، آیا به واقع می تواند با آن ها و مشکلات ایجاد شده کنار بیاید؟ به واقع او چگونه می تواند بر مشکلات ایجاد شده طراحی وب سایت خود غلبه کند؟

چگونه تصمیمات نا بهنگام بگیریم؟
با توجه به راهنمای طراحان حرفه ای وب سایت برای SEO و یا همان بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو ، انجام این کار ، کار ساده ای نیست.
اگرچه ، گوگل پیشنهاد می دهد که اگر طراحی با دست خود در طراحی وب سایت ، پنالتی ایجاد کرد ، می تواند با استفاده از lynx text-based web browser، سایت خود را مورد بررسی قرار دهد.
Lynx ، به ما اجازه می دهد تا به همان روشی که موتورهای جستجو و spiderهای آنها وب سایت های ما را نگاه میکنند نیز نگاه نماییم. اگر چه ، توجه داشته باشید که اگر مطالب سایتی ، شامل JavaScript ،cookies، session IDs ،قالب ،DHTML ، Flash زیادی باشد ، پس شما نمی توانید در مرور گر متن ، وب سایت خود را به طور کامل بررسی کنید. بدین معنا که موتور جستجو با مشکلات زیادی در وب سایت رو به رو شده و ما باید در جهت حل این مسئله، از طراحی های ساده در دنیای مدرن طراحی وب سایت استفاده کنیم.
شما می توانید برای طراحی و قرار دادن بهتر لینک ها در وب سایت ، از (Open Site Explorer (OSE ، استفاده کنید تا بتوانید موقعیت لینک ها با متون مختلف ، بررسی کرده و کیفیت وب سایت خود را بالا ببرید .
با دست خود در وب سایت ، پنالتی ایجاد نکنید.

با لینک های مشکل ساز چه کار کنیم؟
زمانی که شما با لینک هایی در وب سایت روبه رو می شوید که برای شما مشکل ایجاد می کنند و مسئله ساز هستند ، می توانید دو گزینه زیر را برای حل این مسئله ، مورد توجه قرار دهید:
مشخصه rel=”nofollow”را به تگ a اضافه کنید.

لینک هایی که robot موتور جستجو به عنوان مشکل آن را شناسایی نموده است و آن ها را مسدود کردند را با استفاده از فایل robots.txt مسدود نمایید تا فولدر و یا لینک مورد نظر شناسایی نشود.
البته اگر شما نتوانستید سایت قبلی خود را به خوبی مدیریت کنید ، پس با مشکل جدی ای رو به رو خواهید شد. بهترین راه برای غلبه بر این مشکل ، این است که یک سری نکات را برای طراح خود یا مدیر سایت ارسال کنید و از آن ها بخواهید تا لینکها در وب سایت را تغییر دهند.
بهترین ایده این است که شما متن داخل لینک را زمانی که text ارزشمندی نمی باشد ، حذف کنید.
به همه لینک های تغییر نموده در وب سایت خود توجه کنید. بعد از آن ، می توانید گزارشی از کارهای خود و محل انجام کار، تهیه کنید. این گزارش را برای گوگل ارسال کنید و وب سایت طراحی شده خود را به آن ، ارائه دهید.

این گزارش شامل اطلاعات زیر است:

۱- لینک در یافتی از URL
۲- لینک ارسالی به URL
۳- متن گذاشته شده در وب سایت
۴- آدرس ایمیل برای لینک سایت

جزئیات مربوط به در خواست های حذف شده ، مثل: تاریخ و تعداد درخواست ها
وضعیت لینک ( لینکی که تغییر یافته ، حذف شده و یا با لینک دیگری جایگزین شده است).
همچنین ایجاد حساب کاربری در Gmail ، نیز تنها برای حل این مشکل کار ساز است. شما می توانید از کار های خود backup گرفته و جزیات login را در زمان در خواست تهیه کنید.

ارسال درخواست ثبت مجدد به گوگل
زمانی که ۱۰۰% مطمئن شدید که لینک های غیر ضروری را از وب سایت خود حذف کرده و با استفاده از Lynx و OSE ، آن ها را دوباره بررسی کردید ، می توانید در این زمان ، در خواست خود را به گوگل ارسال کنید.
قبل از در ثبت درخواست ، شما باید راجع به در خواست خود ، آن چه که قرار است برای گوگل ارسال کنید ، کاملا فکر کنید و اطلاعات زیر را مورد توجه قرار دهید:
به پنالتی خود مراجعه کرده و بررسی کنید که چه کاری باید انجام دهید
دلائلی که باعث ایجاد پنالتی برای شما شدند، را مورد بررسی قرار دهید
زمانی که در فایل های excel یا فایل های دیگر دقیقا مشکل مشخص است ، آن را برطرف نمایید
چه تضمینی می دهید که دیگر با این مشکل رو به رو نشوید؟
از گوگل عذر خواهی کرده و به اشتباه خود اعتراف کنید
نام و جزئیات مربوط به فردی که قرار است با او همکاری داشته باشید را مد نظر داشته باشید
اگر شرکت SEO ، و نه خود شما، مشکلی برای شما ایجاد کرد ، این وضعیت را در درخواست خود ، همراه با ذکر نام ، سایت و همکاری توضیح دهید. با ارائه جزیئات شفاف و کامل ، می توانید از شرکت خود پشتیبانی کنید.
اگرچه ، هیچ تضمینی وجود ندارد که در خواست ثبت شما ، مورد قبول واقع شود. اگر درخواست شما ، پذیرفته نشد ، نا امید نشوید و باز هم تلاش کنید.

انجام مراحلی دیگر برای تغییر ذهنیت گوگل
برای اینکه مطمئن شوید که دیگر مرتکب اشتباه پنالتی نمی شوید ، به نکات زیر توجه کرده و از آن ها برای پیشبرد طراحی وب سایت خود استفاده کنید:
راجع به مطلبی که در وب سایت خود قرار می دهید ، کاملا فکر کرده و از لینک های مرتبط استفاده کنید. این کار تقریبا مثل طراحی وب “company name” می باشد. این شرکت پیشنهاد می دهد که شما می توانید لینک ها را با هم ترکیب کرده و از spam شدن آن ها ، جلوگیری کنید.
از قرار دادن هر لینکی در وب سایت خود جلوگیری کنید
به کیفیت همه لینک ها توجه کرده و مطمئن شوید که همه آن ها ، از کیفیت بالایی برخوردارند. لینک هایی که کیفیت ندارند را حذف کنید.
هر لینک بی استفاده را حذف کرده و بررسی کنید که URL شما در گوگل ارزش گذاری شده است.
اگر واقعا تمایل به انجام این کار دارید ، از disavow tool گوگل استفاده کنید.Disavow tool به شما کمک می کند تا لینک های غیر ضروری ، که در طراحی سایت شما مشکل ایجاد کردند را پاک و حذف کنید.
در این مرحله بهتر است ارزش وب سایت خود را بالا برده و برای انجام این کار و بهبود طراحی وب سایت خود ، از بعضی از اصول بسیار کارآمد SEO استفاده کنید. در ابتدا لینک بسیار تاثیر گذاری طراحی کنید که گوگل ، آن را بپذیرد. برای انجام کار شما باید ، سایتی با PR بین ۶-۲ مینیمم انتخاب کنید. زمانی که شما سایت مورد علاقه خود را انتخاب کردید ، ترجیحا از مرتبط ترین آن ها در طراحی های خود استفاده کنید. در این زمان شما به مدیریت وب سایت نزدیک می شوید. گذاشتن مقالات با کیفیت بسیار بالا در back-link ها یا در آخر بیوگرافی طراح ، در اینجا بسیار مهم می باشد.
اگر شما هنوز مطمئن نیستید که باید چه کاری انجام دهید ، می توانید در گوگل ، عبارت “write for us” را تایپ کرده و به نتایج بهتری برسید. شما می توانید هر مطلبی را در ” write for us “web design”” ، گذاشته و به نتایج بهتری برسید که کاملا مرتبط با سایت شما می باشند.
تکنیک دیگر ، استفاده از Blogger Link Up است. Blogger Link ، منبع رایگانی است که با نام سایت ها ، سه بار در هفته برای شما ایمیل ارسال می کند که این سایت ها به دنبال طراحان وبلاگ مهمان است. این لینک مفید را خانمی به نام Cathy Stucker طراحی کرد که یکی از طراحان ماهر در back-link ها می باشد.

همچنین توجه به نکات زیر را فراموش نکنید:

** SEO یک صفحه ای در وب سایت خود
** بررسی مطالب مرتبط در وب سایت خود
** استفاده از کلید واژگان یا keywords در تگهای Meta
** گذاشتن پروفایل اجتماعی خود برای تضمین کاری و بهبود مدیریت در سایت

کمک شبکه های اجتماعی
هیچ شواهد رسمی راجع به اینکه شبکه های اجتماعی ، به رتبه بندی وب سایت شما کمک کنند ، وجود ندارد . این شواهد صرفا در گوگل وجود داشته و تصور بر این است که کانال های رسانه های اجتماعی ، دارای کیفیت بالایی از ارتباط با افراد می باشند.
وب سایت شما نیز ، همانند رسانه های اجتماعی باید وبلاگ هایی با کیفیت بالا همچنین کیفیت بالایی از مطالب داشته باشد. به اشتراک گذاشتن مطالب در سایت ، نشان می دهد که بازدید کنندگان ، برای وب سایت شما و مطالب آن ، ارزش قائل شده اند.
زمانی که تمایل به ثبت مجدد دارید ، هر جزئیاتی را برای غلبه بر مشکلات در نظر بگیرید. سعی کنید تا هر spam ای را در گوگل مخفی کنید. گوگل به راحتی می تواند spam را شناسایی کند. از گذاشتن اطلاعات زیاد در وب سایت خود ،هراسی نداشته باشید.
اگر همه کار های خود را انجام دادید ، دیگر نیازی به گذاشتن مطالب با حجم بالا و اطلاعات اضافی ندارید.

کنار گذاشتن کار ، کار ساده ای است
به خاطر داشته باشید که بعضی از شرکت های بزرگ ، به خاطر طفره رفتن از انجام SEO ، دچار پنالتی می شوند و به راحتی از انجام کار خودداری کرده و آن را کنار می زنند. البته اگر شما ، خارج از حیطه SEO ، Interflora recently discovered ، کار طراحی وب سایت خود را انجام می دهید ، همیشه مرتکب این پنالتی نمی شوید.
هر انسانی مرتکب خطا می شود. حتما طراحان نباید دانش زیادی راجع به SEO داشته باشند. حتی طراحان ماهر و حرفه ای نیز مرتکب خطای پنالتی می شوند. نکته قابل توجه این است که طراحان سایت باید قبل از ورود به SEO ، نسبت به عملکرد های خود کاملا محتاط بوده و دقت کافی در طراحی وب خود به خرج دهند.
با طراحی سایت اصولی و بهینه سازی صحیح بر روی وب سایت خود از گوگل پنالتی با خیالی آسوده جلوگیری کنید.


حمیدرضا عباسی هستم، کارشناس نرم افزار و دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک، طراح و توسعه دهنده وب سایت و متخخص سئو، از سال ۹۰ به صورت حرفه ای شروع به فعالیت در زمینه طراحی وب سایت کردم و بسیار علاقه مند و مشتاق به استفاده از تکنولوژی های جدید و بروز در زمینه طراحی وب سایت و تجارت الکترونیک هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *