البـرز، فردیس، شهرک وحدت،
بلوار یخ، خیابان سوم غربی، پلاک ۸۰، طبقه ۱
۳۶۶۶۸۳۲۸ ۰۲۶
۵۶۶۶۸۳۲۸ ۰۹۳
info@web-city.ir
support@web-city.ir

تجارت الکترونیک با طراحی سایت

تجارت الکترونیک با طراحی سایت

هر یک از طراحان وب سایت ، برای شروع یک تجارت آنلاین ، مهارت های خاص خود را دارند. طراحان در معرض محدوده وسیعی از محصولات ، بازاریابی ، مارک تجاری و مسائل تبادل طراحی وب سایت در هر محیطی قرار می گیرند. بسیاری از طراحان باید به این نکته توجه کنند که کسب مهارت در محیط امروزی ، بسیار حائز اهمیت است.
طراحان وب سایت باید برای بالابردن مهارت های طراحی خود ، از تجارب کاربران، تجارب گرافیکی و کدگذاری front-end استفاده کنند. اما آن ها باید از منبع محصولات خود استفاده کرده و یک شبکه اجتماعی ایجاد کنند و در این شبکه ، برنامه های وب سایت را به صوت بهینه به کار گیرد و در نتیجه یک تجارت آنلاین ، راه بیاندازد.

برای طراحی محصولات در وب سایت ، یا به صورت خدمات و بهره وری از آن ها و یا به صورت خیلی معمولی ، توجه خود را به سمت افرادی معطوف کنید که می توانند راجع به تجارت آنلاین صحبت کنند. اما این طراحی ، اصلا کار ساده ای نیست.

چند سال گذشته ، من به سراغ طراحان وب سایتی رفتم که طراح اصلی تجارت های آنلاین در وب سایت بودند. من به شما پیشنهاد می دهم که شما می توانید برای داشتن طراحی مناسبی از وب سایت ، تا آن جایی که می توانید از تغییرات و مطالب جالب استفاده کنید. شما طراحان وب سایت می توانید بسیاری از مسائل ها را یاد بگیرید، حتی اگر به درد تجارت شما نخورد. اما به نظر من یادگیری ای موارد طراحی ، تجربه بسیار جالبی است. شما طراحان وب سایت باید یک سری تغییرات را در طراحی خود اعمال کنید ، خواه این تغییرات ، برای وب سایت شما موثر باشند ، خواه بی فایده.

من شرکتی به نام Envato را در اینجا مثال می زنم که هزاران نفر از مردم از اقسا نقاط جهان ، از این تجارت آنلاین استفاده می کنند. برای موفق شدن در زمینه تجارت آنلاین ، نیازی به داشتن شرکت بزرگ نیست. برنامه های نرم افزاری و کاربردی ، مقاله های چاپ شده و یا خدمات می توانند به شما کمک کنند تا آزادانه وب سایت خود را طراحی کنید و وب سایتی، منحصر به فرد و متمایز از وب سایت های دیگر طراحی کنید.

شما طراحان وب سایت باید یاد بگیرید که طراحی وب سایت خود را به سمت تجارتی آنلاین ، تغییر دهید.

پروژه ها : نقطه شروع طراحی وب سایت
همه افراد می دانند که تمرین کردن ، می تواند شما را در هر مرحله از زندگی جلو بیاندازد. قضیه تجارت آنلاین هم متفاوت از این امر نمی باشد. شما طراحان وب سایت باید مهارت های کافی در زمینه طراحی وب سایت بدست آورید و محصولات را بر مبنای مهارت ها و تخصص خود ، طراحی کنید و تا آنجایی که امکان دارد مهارات های خود را برای موفقیت وب سایت بالا ببرید.

پروژه ها می توانند راهی را پیش روی شما قرار دهند تا مهارت های خود را به اجرا در بیاورید. منظور من از مهارت ها ، مهارت های مربوط به حوزه کاری شما می باشد. شما طراحان وب سایت باید علائق و خواسته های کاربران ، شروع طراحی و بازاریابی را در طراحی وب سایت خود مد نظر داشته باشید. شما باید برای طراحی سایت خود، همه جوانب را در نظر بگیرید و وب سایتی، متمایز از دیگران طراحی کنید. شما طراحان وب سایت باید علاوه بر توجه به مطالب فوق، کسب درآمد را هم مد نظر قرار دهید.

توجه به پروژه ها در طراحی وب سایت شما خیلی ارزش ندارد. شما باید به کسب درآمد فکر کنید تا تاکید بر پروژه ها. شما طراحان وب سایت باید ساعت ها وقت بگذارید تا مهارت های کافی راجع به تجارت آنلاین کسب کنید. زمان ، در طراحی بسیار مهم است. شما طراحان وب سایت ، باید خودتان را برای طراحی تجارت آنلاین ، آماده کند.

در بعضی مواقع ، پروژه ها خیلی خوب می درخشند.مثل Unsplash که برای Tumblog مورد استفاده قرار گرفته و با تیم Crew همکاری دارند. آن ها در تجارت خود ، رتبه اول را کسب کرده و محصولات مورد نظر مشتریان خود را در اختیار آن ها قرار می دهند.

در بعضی مواقع ، پروژه ها ، تجارت آنلاین را به شما یاد می دهند. قبل از Envato، یکی از پروژه های من راجع به فروش قطعات اصلی Flash ها بود. من با انجام این تجارت ، راجع به خواسته های مشتریان ، هزینه گذاری ها و تجارت ، اطلاعات زیادی را بدست آوردم . من با انجام یک پروژه ، پول زیادی بدست آوردم و همین امر باعث شد تا من به سمت تجارت آنلاین، رو بیاورم. به خاطر همین ، تجارت فروش Flash را شروع کردم. این پروژه من ، اولین پروژه ای بود که در Envato انجام دادم.

آیا نکته ای وجود دارد که برای شما جالب باشد؟ این گونه مسائل جالب ، به شما کمک می کنند تا از کار با آن ها لذت ببرید. این مسائل ، انگیزش طراحی شما را بالا می برند.

من هرروز ، ProductHunt را جستجو می کنم و بر مبنای آن ، به دنبال پروژه هایی می گردم که تجارت آنلاین خود را انجام دهم. من برای بهینه سازی تجارت آنلاین خود ، از ایده های افرادی استفاده می کنم که با آن پروژه ها کار می کنند. من با استفاده از این راهبرد می توانم ، مشکلات مربوطه را پیدا کرده تا بتوانم راهی برای حل آن ها پیدا کنم.
شما طراحان وب سایت ، برای پیشبرد طراحی خود ، علائق و خواسته های افراد را کشف کنید و شما باید به این نکته توجه کنید که چرا وب سایت شما ، برای آن ها جالب است و چه نکاتی ، انگیزش کاربران را در جهت استفاده از وب سایت و محصولات شما بالا می برد.

زمانی که شما راجع به پروژه ها فکر می کنید ، می توانید تجارت را هم مد نظر قرار دهید. خواسته مردم چیست؟ چه مشکلاتی بر سر راه آن ها قرار دارد؟
هدف طراحی محصولات شما چیست و چه افرادی قرار است از محصولات وب سایت شما استفاده کنند؟ شما طراحان وب سایت باید این پارامتر ها را برای پیشبرد طراحی وب سایت و تجارت آنلاین محصولات خود ، مدنظر داشته باشید.

در نتیجه می توان بیان کرد که هرچقدر طراحان راجع به پروژه ها فکر کنند و زمان بیشتری را برای طراحی وب سایت و شروع یک تجارت آنلاین صرف کنند ، مطمئنا به موفقیت بیشتری دست خواهند یافت.

پول های خود را ذخیره کرده و درآمدزایی کنید
اگر شما آدم خوش شانسی نباشید ، تجارتی را شروع می کنید که اصلا سودی برای شما ندارد. زمانی که من کار بر روی پروژه Envato را شروع کردم ، روزی یک محصول می فروختم، هرچند که این درآمد ، کفاف زندگی من را نمی داد.

ذخیره پول و سرمایه گذاری و داشتن منبع درآمد ، نقش بسیار مهمی را در زندگی ما انسان ها ایفا می کنند. من زمانی که با Envato ، کار می کردم ، کار طراحی وب سایت خودم را هم پیش می بردم. انجام دادن دو کار به صورت همزمان ، در طولانی مدت ، بسیار موثر خواهد بود. اما من ترجیح می دهم تا خیلی روی جنبه های مادی ، تاکید نداشته باشم و خودم را تحت فشار نگذرم.

شما طراحان وب سایت باید به این نکته توجه داشته باشید ، که باید منبع درآمد دیگری را برای کار خود در نظر بگیرید. بعضی از افراد موفق ، ebook، یا مطالبی ، راجع به سرمایه گذاری نوشته تا سرمایه های خود را بالا ببرند. بعضی اوقات شما فکر می کنید که انجام این پروژه ها و کار بر روی آن ها ، وقت شما را می گیرد.

شما باید کاری را شروع کنید که برای شما درآمد زایی کنند. اگر شما بر روی پروژه های ، سرمایه گذاری کنید ، مطمئنا به نتیجه خواهید رسید و می توانید از پس مخارج خود بربیایید. البته انجام این کار ، به شدت شما را دچار استرس کرده و ممکن است در حین کار ، کم بیاورید.

آیا آماده اید تا کار طراحی خود را با MVP شروع کنید؟
اگر شما بر روی پروژه خود کار کردید و منبع درآمد دارید ، حال ، می توانید به مرحله بعد بروید.
شما باید روی پروژه های تک بعدی و نه چند بعدی کار کنید تا تجارت موفقی داشته باشید. شما می توانید برای داشتن تجارتی موفق ، برروی تبلیغات فروش ، فروش محصولات و تعهدات پرداختی و خیلی مسائل دیگر ، تاکید کنید.

شما باید برای طراحی وب سایت خود ، آن چه را که دوست دارید ، انتخاب کنید و در ضمن باید به منبع درآمد آن هم توجه داشته باشید. اگر شما اعتماد به نفس کافی ندارید ، می توانید بیشتر بر روی فروش محصولات و خدمات تاکید داشته باشید تا تبلیغات. از تبلیغاتی استفاده کنید که برای شما درآمد زایی کنند و ترافیک شبکه وب سایت شما را بالا ببرند. فروش محصولات و خدمات ، امر بسیار چالش برانگیز و خلاقانه ای است. شما باید از همان اول کار طراحی وب سایت خود ، ارزیابی کنید که ممکن است چه تعداد کار ، از وب سایت شما استفاده کنند و شما از چه طریقی می توانید ، انگیزش آن ها را در استفاده از وب سایت خود ، بالا یبرید.

*** شما طراحان وب سایت ، بهتر است وب سایت خود را ارزیابی کنید تا به درآمد بیشتری برسید. شما با انجام این ارزیابی ها می توانید به عقاید و ایده های خود ، جامه عمل بپوشایند.

زمانی که شما ایده ای را برای طراحی وب سایت ، در ذهن خود می پرورانید ، بهتر است که قبل از شروع طراحی و استفاده از ایده های خود ، آن ها را مورد ارزیابی قرار دهید. شما باید وقت و انرژی کافی صرف کنید تا ایده های خود را مورد ارزیابی قرار دهید. زمانی که قرار است که شما تجارت آنلاینی را طراحی کنید ، بهتر است به , )MVPحداقل محصولات ماندگار) توجه کنید و هدف طراحی خود را به سمت خواسته های مشتریان معطوف کنید. شما طراحان وب سایت باید ارزیابی کنید که آیا این تجارت ، برای من درآمدی دارد؟ شما با انجام این تست ها و ارزیابی ها می توانید از ایده های خود برای کسب درآمد در زمینه طراحی وب سایت و تجارتی آنلاین استفاده کنید

MVP شامل ایده های سخت شما می باشد. شما می توانید پردازش وب سایت خود را به صورت دستی انجام دهید و در آخر از پردازش های خودکار استفاده کنید. شما طراحان وب سایت بهتر است که توجه طراحی خود را بیشتر از زمینه های بازاریابی ، بیشتر به سمت خواسته های مشتریان خود جلب کنید. کارهای سخت ، سریع به ذهن شما خطور می کنند و شما باید فرضیه ها و نظرات خود را مورد ارزیابی قرار دهید. اگر قرار است که شما تجارتی آنلاینی را طراحی کنید ، بهتر است که وب سایت خود را به صورت بهینه طراحی کنید. اگر فکر می کنید که ایده ها و نظرات شما ، به درد طراحی نمی خورند ، بهتر است که بر روی ایده های جدید کار کنید.

بیاید به آن زمان برگردیم که من Envato را طراحی کردم. در آن زمان ، نظریه MVP هنوز جا نیافتاده بود. من از همان اول کار خود ، خیلی ریسک کردم و خیلی از افکار و ایده های من برای پیشبرد طراحی وب سایت، خوب از آب درنیامدند. زیرا کاربران هنگام load مطالب مورد نیاز خود به مشکل بر میخوردند و می دیدند که وب سایت ، به درد آن ها نمی خورد. من دوباره ریسک کردم و محصولات جدیدتر و ویژگی های بارزتر را در وب سایت خود ، قرار دادم . به نظر من اگر طراحان وب سایت ، توجه خود را بر روی مسائل اصلی و مهم قرا دهید ، مطمئن باشید که تجارت موفقی خواهید داشت.

اگ شما با ایده MVP، آشنایی ندارید ، می توانید از ایده های کتاب The Lean Startup استفاده کنید. این وب سایت ، وب سایت کلاسیکی است که مفاهیم MVP را در بیشتر تجارت های آنلاین ، به خوبی توضیح می دهد.
زمانی که شما از MVP استفاده می کنید ، می توانید از آن برای پیشبرد تجارت های آنلاین خود بهره ببرید. الان دیگر ، شما می توانید بازاریابی و رشد تجارت خود را مد نظر قرار دهید. پس عجله کنید.

برای روند تجارت آنلاین خود ، دست از یادگیری ها نکشید
برای شروع طراحی تجارت آنلاین خود ، از ایده های افرادی که قبلا این تجارت ها را طراحی کردند ، استفاده بهینه کنید و اطلاعات بیشتری را یاد بگیرید. می توانید به وب سایت های Hacker News و Inbound مراجعه کرده و برای موفقیت کار تجارت خود ، از روش های تجارت آنلاین آن ها استفاده کنید. من به مدت ۸ سال ، بر روی پروژه خودم کار کردم. هنوزم که هنوز است ، هر روز به مطالعه در این زمینه می پردازم و دست از تحقیق نمی کشم. شما طراحان وب سایت ، باید تا آن جایی که امکان دارد ، مطالب بیشتری را در زمینه کاری خود ، فراگرفته و وب سایت خود را مرتبا مورد ارزیابی و آزمایش قرار دهید. رویهم رفته مهارت های طراحی وب سایت ، در موازات با فرآیند یادگیری قرار گرفته و شما را به سمت طراحی موفقی از وب سایت سوق می دهند.
ما در اینجا ، یک سری منابع را برای شروع کار طراحی شما ، پیشنهاد می دهیم:
همانند Side Projects و Execute ، Inbound ، Drew Wilson & Josh Long


حمیدرضا عباسی هستم، کارشناس نرم افزار و دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک، طراح و توسعه دهنده وب سایت و متخخص سئو، از سال ۹۰ به صورت حرفه ای شروع به فعالیت در زمینه طراحی وب سایت کردم و بسیار علاقه مند و مشتاق به استفاده از تکنولوژی های جدید و بروز در زمینه طراحی وب سایت و تجارت الکترونیک هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *