البـرز، فردیس، شهرک وحدت،
بلوار یخ، خیابان سوم غربی، پلاک ۸۰، طبقه ۱
۳۶۶۶۸۳۲۸ ۰۲۶
۵۶۶۶۸۳۲۸ ۰۹۳
info@web-city.ir
support@web-city.ir

روش هایی ایحاد و پیاده سازی infinite scrolling در وب سایت

روش هایی ایحاد و پیاده سازی infinite scrolling در وب سایت

امروزه infinite scrolling یا همان lazy load بخش بسیار مهمی در طراحی وب سایت شده است و بازدید کنندگان وب سایت بدون اینکه نظر منفی در رابطه با آن داشته باشند از این تکنولوژی استفاده مینمایند.

امروزه در بیشتر وب سایت ها ممکن است با چنین بخشی مواجه شوید. ممکن است شما از هر نرم افزاری برای رسیدن به وب سایت استفاده نموده باشید, بنابراین در چنین شرایطی به محض اینکه به انتهای صفحه وب سایت برسید اطلاعات به صورت اتوماتیک برای شما لود خواهد شد. بنابراین چرا واقعا نباید چنین بخشی در طراحی وجود داشته باشد؟ تکنولوژی که باعث راحتی و سریع لود شدن صفحات وب سایت در همان لحظه خواهد شد.

امروزه کاربران وب سایت توقع دارند تا به محض کلیک نمودن بر روی دکمه ای اطلاعات بلافاصله برای آنها لود شود, بنابراین وجود ابزارهایی مانند pagination اصلا برای کاربران کاربردی نخواهد بود, بنابراین نباید در دیدن صفحات و اطلاعات کاربر وقفه ای را ایجاد نماییم.البته به یاد داشته باشید که این نوع از اسکرول معایب و مشکلات خاص خودش را هم خواهد داشت.
این مطلب بیشتر زمانی درست خواهد بود که شما بخواهید به اطلاعات بسیار زیادی دسترسی داشته باشید که آن اطلاعات به بخشهای کوچکتر تقسیم شده است. به عنوان مثال خبرهایی که در وب سایت توییتر وجود دارد و یا اطلاعات یک گالری تصویر و مانند این ها.

بنابراین به یاد داشته باشید که برای هر شخص و هر پروژه ای اصلا مفید نخواهد بود. شما در نهایت به عنوان طراح وبسایت باید تشخیص دهید که برای چه پروژه ای مناسب میباشد و به راحتی آن را در پروژه طراحی وب سایت خود پیاده سازی نمایید. امروزه منابع بسیار زیادی برای پیاده سازی infinite scrolling و یا همان Lazy Load وجود دارد.

Infinite scrolling برای وب سایت های استاتیک
در بسیاری از موارد شاید شما به عنوان طراح و برنامه نویس وب سایت دوست داشته باشید چنین روش اسکرولی را به وب سایت داینامیکی اعمال نمایید که اطلاعاتش در داخل دیتابیس قرار دارد. اما شما به دو دلیل می توانید آن را در وب سایت استاتیک پیاده سازی نمایید:
ممکن است که شما طریقه پیاده سازی آن را در یک وب سایت استاتیک ندانید
زمانی که حتی شما بدانید که چگونه آن را در یک وب سایت استاتیک میتوانیم پیاده سازی نماییم, شما ممکن است از تکنیک های جایگزین که در سیستم های مدیریت محتوای آماده که تحت نام CMS شناخته میشوند استفاده نمایید.

در وب سایت hongkiat.com میتوانید از پلاگین های jquery برای پیاده سازی infinite scrolling استفاده نمایید.

Infinite scrolling برای وب سایت های ساخته شده با wordpress
من مطمئن هستم که بسیاری از پلاگین ها در سیستم مدیریت محتوای wordpress برای پیاده سازی infinite scrolling وجود دارد و بسیاری از طراحان در حال حاضر از آن ها به خوبی میتوانند استفاده نمایند.
در ابتدا میخواهیم وب سایت infinite-scroll.com را به شما معرفی نماییم. از پلاگین jquery استفاده شده است که در ووردپرس میتوانیم از آن استفاده نماییم.
وب سایت بعدی که مورد توجه و علاقه بسیاری از طراحانی میباشد که از ووردپرس استفاده مینمایند وب سایت jetpack.me میباشد. به راحتی میتوانید infinite scrolling را به تم ووردپرس خود اضافه نمایید. البته قابلت های هم وجود دارد تا بتوانید بنا به سلیقه خود آن را ویرایش هم نمایید.


مجید احدی هستم‌، تولید کننده محتوا برای سایت، قبلا در زمینه تعمیرات موبایل و مدتی هم در زمینه دوربین های مداربسته فعالیت داشتم. در حال حاضر مدتی هست که به حوضه فناوری اطلاعات علاقه مند شدم در حال حاضر به عنوان تولید کننده محتوا و ویرایشگر سایت فعالیت می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *