البـرز، فردیس، شهرک وحدت،
بلوار یخ، خیابان سوم غربی، پلاک ۸۰، طبقه ۱
۳۶۶۶۸۳۲۸ ۰۲۶
۵۶۶۶۸۳۲۸ ۰۹۳
info@web-city.ir
support@web-city.ir

ساخت و طراحی یک وب سایت به صورتی جذاب

ساخت و طراحی یک وب سایت به صورتی جذاب

در میان اصول و قوانین طراحی وب سایت، پنج مورد اصلی و قابل توجه به این ترتیب است: ظاهر خوب، قابلیت استفاده آسان، محتوای جذاب، ویژگی های کاربردی و مطابق با استاندارد ها. یک وب سایت جذاب و فوق العاده باید از نظر بصری شگفت انگیز باشد، برای جستجو آسان باشد، برای استفاده راحت باشد، عاری از موارد بیهوده و بلا استفاده باشد و با اطلاعاتی همراه باشد که بسیار کارآمد و کاربردی است.

در این مقاله از چند راز در طراحی وب سایت شگفت انگیز پرده خواهیم برداشت.

۱.استفاده از فضای خالی زیاد در طراحی سایت

برای مخاطبان سایت، یک طراحی سایت باید خلوت و ساده و کاربر پسندانه باشد. بنابراین، شما باید از فضای خالی زیادی در وب سایت خود بهره بگیرید تا عوامل کلیدی در هر صفحه از سایت تان برجسته و آشکار باشد.

فضای خالی در وب سایت که به فضایی که اطراف هر عامل در وب سایت قرار دارد، باز می گردد، نه تنها باعث می شود تا حس ظرافت در وب سایت تان ایجاد شود بلکه موجب می شود تا موقعیت برندتان و هم چنین بر اساس مطالعات دانشگاه Wichita State می تواند درک محتوای سایت تان را نیز بهبود دهد. وب سایت های فوق العاده کمی وجود دارند که به طور موثری از این فضاهای خالی استفاده کرده اند: Squarespace، Medium و Everyone’s Favorite Search Engine.

به عنوان نتیجه، شما می توانید یک طراحی وب سایت زیبا و مینیمالیست را طراحی کنید و گرافیک های زیبایی را بسازید که مشتریان سایت تان عاشق آن ها هستند.

صفحه اصلی شلوغ در وب سایت ممکن است با عث شود که کاربران سردرگم و گیج شوند، از این رو، داشتن یک طراحی سایت ساده با فضای خالی زیاد می تواند مخاطبین را نسبت به طراحی سایت تان انگیزه ببخشد.

۲.ساده کردن جستجو در وب سایت

برای اینکه وب سایت خود را برای استفاده آسان سازید، باید جستجو یابی آن را تا جایی که می توانید ساده فراهم کنید. اطمینان حاصل کنید که محصولات تان به راحتی در صفحه اول سایت، قابل دسترس می باشند و نوار جستجو در وب سایت قابل رویت می باشد و کاربران به راحتی می توانند هم در دسک تاپ و هم در گوشی های همراه از آن استفاده کنند.

یک راه برای تست استفاده آسان وب سایت برای کاربران این است که ببینید که آیا وب سایت شما از قوانین سه گانه در این زمینه رعایت می کند یا خیر. طراحان سایت در دهه ۱۹۹۰ همیشه از این سه عامل در طراحی وب سایت های خود استفاده نمودند و به موفقیت های چشمگیری در زمینه جذب مخاطبین به وب سایت نیز دست یافتند. اگر خلاف این قوانین در وب سایت خود عمل کنید، متاسفانه کاربران و مخاطبین خود را از دست می دهید.

برای اطمینان یافتن از این موضوع، باید متن های سایت خود را تا جایی که می توانید واضح و صریح سازید و سعی کنید تا چشمان کاربران را به اطلاعات مهم سوق دهید. هم چنین، شما می توانید تست طراحی سایتی را با دوستان و آشنایان خود انجام دهید تا دریابید که تعاملات با این وب سایت به چه ترتیب است و کدام عوامل به نظر بسیار جذاب می رسد.

۳.جذب بیشتر کاربران توسط کاربران وب سایت راضی

هیچ کاربری دوست ندارد تا با طراحی سایتی رو به رو شود که که مملو از متن های طولانی و تصاویر پی در پی می باشند. از این رو، اطمینان حاصل کنید، قوانین سه گانه (صراحت، ترتیب و سامان یافتگی، و تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری سایت) را در محتوای وب سایت خود اعمال می کنید.

به طور مثال، اگر در حال راه اندازی یک وب سایت تجارت الکترونیک می باشید، خیلی هوشمندانه است که نقل قول هایی را از خرید ها و تجربه های مثبت کاربران در وب سایت خود قرار دهید، بدین وسیله مخاطبین و کاربران سایت تان بلافاصله انگیزه زیادی می یابند تا فعالیت هایی را در وب سایت انجام داده یا محصولی را خریداری کنند.

۴.الویت سرعت و سادگی طراحی سایت

زمانی که بحث ویژگی های کاربردی در طراحی سایت می شود، منظور مان به سرعت بارگیری سایت باز می گردد. بخصوص برای وب سایت های تجارت الکترونیک، داشتن سرعت بارگیری کند صفحات سایت و یا مشکلاتی در اجرای سایت در گوشی های همراه می تواند میزان کاربران و مشتریان آن وب سایت را کاهش دهد وحتی می توان شاهد کاهش درآمد های هنگفتی در این شرکت ها و وب سایت ها بود. یک مطالعه و تحقیق توسط Akamai نشان می دهد که حدود ۴۰ درصد از مشتریان آنلاین، صفحات وب سایت را به این دلیل ترک می کنند که بارگیری سایت بیشتر از چند ثانیه طول کشیده است و حدود ۵۲ درصد از آن ها نیز مدعی بودند که سرعت بارگیری بالا در وب سایت ها باعث می شود تا در وب سایت ها باقی بمانند. راه آسان برای غلبه یافتن بر این موضوع این است که روی سرعت بارگیری وب سایت خود تمرکز داشته باشیم.

هم چنین داشتن صفحه پرداخت مستقیم و خلاصه نیز می تواند عامل کلیدی در افزایش مخاطبین و کاربران سایت باشد. هرچه پروسه و صفحه پرداخت وب سایت تان کوتاه تر باشد، راحت تر می توانید کاربران سایت را به خرید از محصولات و سرویس های سایت تان ترغیب کنید. برای مثال، Amazon، وب سایتی است که خرید از سایت را تنها با یک کلیک در صفحه پرداخت ممکن می سازد.

۵.استفاده از طراحی ریسپانسیو برای وب سایت ها

برای این که مطابق با استاندارد های طراحی سایت عمل کنید، باید از طراحی ریسپانسیو استفاده کنید. طراحی ریسپانسیو به محتوا و وب سایت شما کمک می کند تا در هر صفحه نمایشی بازدید شود، اعم از گوشی های همراه، کامپیوترها، تبلت ها و غیره.

سرمایه گذاری روی طراحی ریسپانسیو نه تنها تعامل کاربران سایت را در هر ابزاری که استفاده می کنند بهبود می بخشد، بلکه می تواند سئو سایت و بهینه سازی سایت آن را نیز ارتقاء دهد.


مجید احدی هستم‌، تولید کننده محتوا برای سایت، قبلا در زمینه تعمیرات موبایل و مدتی هم در زمینه دوربین های مداربسته فعالیت داشتم. در حال حاضر مدتی هست که به حوضه فناوری اطلاعات علاقه مند شدم در حال حاضر به عنوان تولید کننده محتوا و ویرایشگر سایت فعالیت می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *