البـرز، فردیس، شهرک وحدت،
بلوار یخ، خیابان سوم غربی، پلاک ۸۰، طبقه ۱
۳۶۶۶۸۳۲۸ ۰۲۶
۵۶۶۶۸۳۲۸ ۰۹۳
info@web-city.ir
support@web-city.ir

شروع طراحی وب سایت

شروع طراحی وب سایت

اگر شما یک فرد تازه وارد در طراحی سایت هستید، احتمالا همان طور که با اشتیاق وارد این حرفه شدید، با سوالات زیادی در ذهن خود نیز رو به رو هستید. اکثر مردم فکر می کنند که استخدام یک طراح وب سایت، بهترین راه برای پیشرفت کردن می باشد، زیرا خودشان نمی دانند که چگونه این کار را انجام دهند. اگر نیاز ندارید که وب سایت تان به زودی طراحی شود و در عرض دو هفته راه اندازی شود، می توانید در دورهای سریع یادگیری طراحی سایت ثبت نام کنید و یا در کلاس های حضوری آموزش طراحی سایت ثبت نام نمایید. تا خودتان این کار را با سرعت بیشتری انجام دهید. نه تنها به این صورت حس خلاقیت خود را درک می کنید، بلکه اگر خودتان طراحی سایت را انجام دهید، در هزینه ها هم صرفه جویی می کنید و می توانید به باقی سرگرمی های دیگر خود نیز فکر کنید. طراحی وب سایت واقعا سرگرمی زیادی در خود دارد.
اگر برای اولین بار است که مسئولیت پروژه طراحی سایت را به عهده می گیرید، اولین چیزی که باید داشته باشید، نرم افزار اصلاح و برنامه ریزی مانند FRONTPAGE می باشد. اکثر نرم افزارهای برنامه نویسی مانند این، برای استفاده آسان می باشد و در طول مراحل برنامه ریزی شما را راهنمایی نیز می کند. نرم افزارهای برنامه نویسی پیچیده ای نیز وجود دارد، اما باید با موردی مانند FRONT PAGE کار کنید که برای یک مبتدی در طراحی سایت مناسب و برای استفاده آسان باشد.
حتی با وجود برنامه هایی که برای استفاده راحت هستند مانند FRONTPAGE، ممکن است بخواهید تا درباره مزیت قالب بندی HTML، تگ های تشریحی و سئو سایت و بهینه سازی سایت، چیزهایی را مطالعه کنید. تمامی این عوامل طراحی وبسایت در کنار یکدیگر کار می کنند تا بازدیدکنندگان را به تمام صفحات وب سایت جلب کنند. هیچ کس وب سایت طراحی نمی کند تا تنها بدون بازدیدشدن درنتایج جستجوی اینترنتی قرار بگیرد. با ترکیب استفاده از HTML، تگ های تشریحی و سئو سایت یا بهینه سازی سایت، شما قطعا می خواهید با مرورگرهایی کار کنید که جزوی از نتایج اولیه آن ها باشید. این مورد اولین قدم برای مهیا کردن بازدید کنندگان است تا وب سایت شما را ببینند، فرقی هم نمی کند که وب سایت تان چه چیزی را می فروشد یا چه محتوایی در وب سایت تان قرار می دهید.
سپس، خیلی مهم است که شما محتوای با کیفیت وب سایت تان را در طراحی سایت خود نیز وارد کنید. ممکن است خیلی جالب باشد که از گرافیک ها، شکلک ها و عوامل سرگرم کننده استفاده کنید که با صفحات وب سایت تان در ارتباط و منطبق است، اما محتوای با کیفیت وب سایت از همه این موارد نیز مهم تر است. این مورد به این معنا نیست که نمی توانید رنگ، شکل یا ویژگی به طراحی سایت تان بیافزاید. محتوای وب سایت تان باید از دیگر وب سایت ها برتری داشته باشد و اگر لازم باشد، هر شکلک یا گرافیک باید در درجه دوم در طراحی وب سایت ملاحضه شود. سیستم داخلی مرورگرها، این گرافیک ها را شناسایی نمی کند، بنابراین اگر می خواهید جزء اولین وب سایت ها در نتایج جستجوی یک موتور جستجو باشید، نیاز دارید تا محتوای با کیفیت داشته باشید که همخوانی خوبی با مرورگرها دارد. محتوای با کیفیت در طراحی سایت تان، کلید اساسی و اصلی است و باعث می شود که حجم مخاطبان زیادی به سمت وب سایت تان بیایند.
سئو سایت و بهینه سازی سایت بسیار اهمیت دارد و خیلی سخت است که طراحی سایت را بدون تمرکز کردن بر این قسمت، انجام دهیم. به یاد داشته باشید که استانداردهای سئو سایت و بهینه سازی سایت همیشه در حال تغییر است. از این رو، الویت اول تان باید مهیا کردن اطلاعات با کیفیت و یا ارائه سرویس به مشتریان فعلی و آینده تان باشد. زمانی که احساس می کنید می توانید این کار را انجام دهید، باید نگران این باشید که آیا طراحی سایت تان تمامی معیارهای برای سئو سایت و بهینه سازی سایت را رعایت کرده است یا خیر. اگر داری محتوا های بسیار در وب سایت تان هستید، باید از کلمات کلیدی در تمامی مقاله و متن های تان استفاده کنید. لینک ها، اساسا این موضوع را برای موتورهای جستجو آسان می سازد تا در حین پروسه جستجو، از آن ها استفاده کند. اگر دارای لینک هایی در صفحات وب سایت تان باشید، مطمئن خواهید شد که صفحات وب سایت تان به خوبی در مرورگر رده بندی شده است و شانس بیشتری دارید تا در اولین نتایج مرورگر قرار بگیرید.
شاید، شما خیلی به سئو سایت و بهینه سازی سایت در مرورگرها توجه نمی کنید، زیرا در حال طراحی یک وب سایت خانوادگی یا چیزهایی مانند این هستید. اگر در این شرایط قرار دارید، شما می توانید از تمام گرافیک هایی که دوست داشتید در وب سایت خود استفاده کنید و خیلی هم نگران لینک ها و HTML نباشید. اگر شما ضرورتا نیاز ندارید که افراد زیادی را جذب وب سایت خود کنید، می توانید هر کاری دوست داشتید بکنید و موارد جالب و سرگرم کننده ای را در طراحی آن وب سایت قرار دهید. هدف شما برای طراحی سایت، بر چگونگی انجام عملکردها که باعث موفقیت تان می شود، تاثیر می گذارد. البته، یکی از بهترین مواردی که می توانید در طراحی سایت انجام دهید، جالب ساختن آن است، زیرا باید وب سایت تان در نتایج جستجو مرورگر بدرخشد.


مجید احدی هستم‌، تولید کننده محتوا برای سایت، قبلا در زمینه تعمیرات موبایل و مدتی هم در زمینه دوربین های مداربسته فعالیت داشتم. در حال حاضر مدتی هست که به حوضه فناوری اطلاعات علاقه مند شدم در حال حاضر به عنوان تولید کننده محتوا و ویرایشگر سایت فعالیت می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *