البـرز، فردیس، شهرک وحدت،
بلوار یخ، خیابان سوم غربی، پلاک ۸۰، طبقه ۱
۳۶۶۶۸۳۲۸ ۰۲۶
۵۶۶۶۸۳۲۸ ۰۹۳
info[at]web-city.ir
support[at]web-city.ir

ضرورت باز طراحی یا طراحی مجدد وب سایت

ضرورت باز طراحی یا طراحی مجدد وب سایت

وب‎سایت‎ها در طول حیات اینترنتی خود ممکن است برای دارندگانشان و یا بازدیدکننده ها تکراری و خسته کننده شوند و یا نیاز به برخی امکانات از هر دو جانب، چه بازدید کننده چه مدیر وب سایت موجب به نیاز به تغییر شود. این تغییرات کلی یا جزئی، چه در ظاهر و چه در امکانات وب سایت، طراحی و توسعه مجدد وب سایت است. اصل ایده تغییر و طراحی مجدد از دیدگاهی قابل قبول و از دیدگاهی مردود است که می توانید با مطالعه مقالاتی از این قبیل بیشتر اطلاعاتی در این مورد کسب کرده و تصمیم بگیرید که آیا شما نیاز به تغییر و توسعه مجدد وب سایت خود دارید یا نه.

ممکن است از طراحی گرافیکی و نحوه گشت و گذار در وب سایت خود خسته شوید یا این که طراحی وب سایت شما مربوط سال ها پیش باشد. پس نیاز دارید تا نمایی مدرن و امروزی تر به وب سایت خود داده و همچنین، هم برای امنیت، و هم برای سازگاری از تکنولوژی مدرن تری در وب سایت خود استفاده کنید. ممکن است یک وب سایت نیاز به یک سیستم فروش و یا مدیریت دانلود فایل داشته باشد اما نیاز باشد که این امکان به برنامه فعلی اضافه شود.

خدمات طراحی و توسعه مجدد وب سایت می توانند شامل موارد زیر باشند:

 • ایجاد طرح گرافیکی جدید و یا تغییرات لازم در طرح فعلی
 • امکان ایجاد و افزایش امکانات جدید برای سایت (مانند خرید و فروش اینترنتی، عضویت، خبرنامه…)
 • توسعه هسته اصلی وب سایت از نظر برنامه نویسی
 • بهینه سازی کدهای وب سایت از نظر امنیت، کیفیت، سرعت و حجم
 • بهینه سازی برای موتور های جستجو (SEO) – بهینه سازی بر صفحه (On-page Optimization)

طراحی مجدد یک وب سایت به شما کمک می کند تا کاملاً به تأثیر متفاوتی که می خواهید برسیید. شما می تواند تغییرات و تنظیمات زیادی به وب سایت فعلی خود بدهید که این مسئله به شما کمک خواهد کرد تا بازدید وب سایت شما بهبود یابد و توجه بیشتری را به تجارت و خدمات خود جلب کنید. با این واقعیت که تکنولوژی هر روزه در حال پیشترفت است، ایم مسئله بسیار اهمیت دارد که خودروی بازاریابی تان، یعنی وب سایت تان، را از طریق این تکنیک ها و ترفند ها به روز نگاه دارید. طراحی مجدد کاربردی خواهد بود اگر شما بخواهید مخاطبان هدف خود را تغییر دهید، و اگر بخواهید محدوده تجارت خود را گسترش دهید و رتبه بالاتری در موتور های جستجو به دست آورید.

طراحی مجدد وب سایت بسیار کاربردی خواهد بود اگر شما بخواهید از ساخت یک وب سایت از صفر جلوگیری کنید.

شما با اندکی تامل و بررسی پارامترهای زیر می توانید درصد نیاز خود را به طراحی مجدد وب سایت تخمین بزنید و برای بهره مندی از گرافیک و ظاهری مدرن تر و امروزی تر برای سایت خود و یا ارتقا امنیت و بهره مندی از تکنولوژی های جدید اقدام به طراحی مجدد سایت نمایید .

 • میزان بازدید روزانه از وب سایت شما چقدر می باشد ؟
 • آیا وب سایت شما از گرافیک و قالب جذاب و کاربر پسند برخوردار است ؟
 • اگر وب سایت شما فروشگاهی می باشد ، ایا دارای سیستم فروش است یا خیر ؟
 • ایا وب سایت شما دارای محتوای به روز می باشد و یا نیاز به طراحی مجدد وب سایت و بروز رسانی محتوا دارد ؟
 • آیا وب سایت فعلی شما به راحتی این امکان را به مشتریان میدهد تا با شما در ارتباط باشند و تماس بگیرند؟
 • چه تکنیک هایی برای ترغیب مشتریان به خرید در وب سایت شما به کار گرفته شده است ؟
 • امکانات تعبیه شده در سایت شما چیست و تا چه حد دسترسی آسان کاربران به آن امکانات در سایت شما فراهم شده است ؟
 • وضعیت سایت شما از لحاظ سئو به چه صورت است و آیا قالب فعلی بر اساس استاندارد های سئو طراحی شده است ؟

۱.روی داده های وب سایت خود تمرکز کنید تا ویژگی ها و موارد موجود در طراحی سایت خود را اصلاح کنید.

به طور کامل داده هایی را که نشان می دهد مردم و کاربران چگونه از سایت شما استفاده می کنند را مرور کنید. ترفند ساده ساختن طراحی سایت مجدد شما این است که دریابید که کدام یک از عوامل طراحی سایت تان اهمیت بیشتری برای مخاطبین خود دارد.

چه مواردی را باید استفاده کنید: ابزارهای پایه و اساسی در این زمینه مانند WEBSITE TRAFFIC LOGS و سرویس های رایگانی مانند YAHOO WEB ANALYTICS و یا GOOGLE ANALYTICS می توانند برای اجرای بهتر وب سایت تان، راهکارهایی داشته باشند. اما ابزارهای پیشرفته آنالیز داده ها برای کمک رسانی در این زمینه اثبات شده می باشند.LA MIRADA, CALIF-BASED و CRAZYEGG (که از ۹ دلار در ماه آغاز می شود) می توانند نقشه های بصری را که نشان دهنده میزان کلیک کاربران در سایت می باشد را برای شما مهیا کنند. وب سایت هایی نظیر FIVE SECONDTEST و USERTESTING.COM می توانند آنالیزهای کمی را از کاربران واقعی مهیا کنند که در وب سایت شما چه کارهایی می کنند و چه کارهایی نمی کنند. هزینه این وب سایت ها از ۲۰ دلار در ماه شروع می شود و به ازای هر تست ۳۹ دلار از شما طلب خواهند کرد.

هدف: تهیه لیستی از عملکردهای ضروری بر اساس داده های به دست آمده از کاربران برای طراحی سایت مجدد.

۲.دریابید که وب سایت شما باید چه کارهایی انجام دهد و چه کارهایی انجام ندهد.

با وجود داده های صحیح موجود، تجارت ها باید هر ویژگی و یا عامل غیر ضروری را در طراحی سایت خود حذف کنند. بعد از آن، عملکردها و یا عوامل باقی مانده را بر اساس اهمیت شان برای دستیابی به اهداف تان رده بندی کنید و شروع به قرار دادن آن ها در طراحی وب سایت مجدد خود کنید.

چه مواردی را باید استفاده کنید: جلسات ارائه ایده و پیشنهادات با تیم شرکت و ابزارهای ترسیم و برنامه ریزی می توانند صفحات وب سایتی را به وجود آورند که با برنامه ریزی و اهداف جدید تان مطابقت دارد. WORK FLOWY (تا ۵۰۰ ایده رایگان می باشد) و MINDMEISTER (۹۹/۴ دلار در هر ماه آغاز می شود) ابزارهایی هستند که چگونگی قرار گرفتن محتوا، طرح بندی های پایه و ویژگی و عوامل در طراحی سایت مجدد را برنامه ریزی کرده و مشخص می سازند.

هدف: طرح بندی هایی را برای صفحات سایت خود بسازید که تا جایی که می شود واقعی به نظر بیاید و دارای عملکردهای مهمی باشند. از این که در این طرح بندی ها فقط شماره تماس، لینک هایی به شبکه های اجتماعی و جملات و شعارهای ساده برند خود را قرار دهید، نگران نباشید.

۳.راه حل های ساده ای را برای نیازهای طراحی سایت خود بیابید.

اکثر محتواهای ضروری تجاری معمولا می توانند در فضای اندکی از سایت قرار بگیرند. بنابراین، سرویس های هاست وب سایت زیادی در این زمینه موجود می باشند که می توانند شما را یاری کنند. این سرویس های هاست سایت نیازی به تجربه برنامه نویسی وب ندارند و هر چیزی را در وب سایت مدیریت می کنند، از برقراری امنیت گرفته تا ارتقاء سایت و ایجاد ویژگی های کاربردی برای تمامی کاربران در تمامی ابزارها اعم از تبلت، گوشی همراه هوشمند و غیره.

چه مواردی را باید استفاده کنید: برای داشتن صفحه اصلی ساده سایت – با لینک هایی به شبکه ها اجتماعی- FLAVORS.ME یا DOOID ساخت و طراحی سایت های ساده، راحت و اساسی را مهیا می سازند.

برای ایجاد ویژگی های بیشتر، مانند فرم های آنلاین یا گالری های تصویری محصولات، گزینه های پیشرفته بیشتری در وب سایت نیاز است. SQUARESPACE (که از ۸ دلار در ماه آغاز می شود)، MOONFRUIT (که از ۶ دلار در ماه آغاز می شود) و EDICY (از حدود ۵۰/۷ دلار در ماه آغاز می شود)، ویژگی های متعادلی را در طراحی وب سایت ارائه می دهند که برای استفاده و اجرا شدن بسیار ساده می باشند.

هدف: یک راه حل هاستینگ را برای وب سایت خود انتخاب کنید و مطمئن باشید که طراحی سایت خود برای گوشی های همراه و تبلت ها بهینه سازی می کنید تا اجرا شدن آن را در هر ابزاری امکان پذیر سازید. خیلی مهم است تا طراحی وب سایت شما به درستی و به طور موثری برای تمامی کاربران در هر ابزاری که استفاده می کنند تا سایت تان را بازدید کنند، نمایش داده شود.

۴.تاکید وجود رسانه های اجتماعی در طراحی مجدد وب سایت تان.

با دقت مکان قرارگیری محتوای رسانه اجتماعی را در وب سایت خود ملاحظه کنید. معمولا، در مرکز و ابتدای صفحه سایت باید محتواهای مهمی را قرار دهید، مانند پست های وبلاگ، بروزرسانی ها و ویدئوها.

چه مواردی را باید استفاده کنید: فیس بوک، تویتر، پینترست و دیگر شبکه های اجتماعی دارای اپلیکیشن هایی می باشند که به خوبی با وب سایت های دسک تاپ و گوشی های همراه تان مطابقت می یابند. راه هایی را برای به اشتراک گذاری محتوای شرکت و تجارت تان در رسانه های اجتماعی بیابید و به دنبال ویژگی های باشید که فالورها را در تویتر و لایک ها را در فیس بوک افزایش می دهد.

هدف: هم چنان که روی طراحی مجدد سایت خود برنامه ریزی می کنید، باید تجربه های سایت و تجارت خود در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

۵.در طول طراحی مجدد، با دقت طراحی سایت خود را تست کنید.

باید قبل از راه اندازی طراحی سایت مجدد خود، از موفقیت و یا شکست آن اطمینان حاصل کنید. این معیارهای سنجش می توانند شامل ثبت نام در لیست ایمیل، فالورهای بیشتر و مخاطبین گوشی همراه و یا میزان گفت و گو و چت با کاربران وب سایت باشد.

چه مواردی را باید استفاده کنید: ابزارهای زیادی در این زمینه وجود دارد که اجرای عوامل مختلف طراحی سایت تان را بهینه سازی می کنند. OPTIMIZELY (از ۱۷ دلار در هر ماه آغاز می شود)، GOOGLE CONTENT EXPERIMENTS ( که دارای استفاده رایگان از GOOGLE ANANLYTICS می باشد)، VISUAL WEBSITE OPTIMIZER (۴۹ دلار در هر ماه)، SPROUTSOCIAL (شروع از ۳۹ دلار در ماه) و RADIAN6 (برای کاربران SALEFORCE است و برنامه پرداختی آن از ۵ دلار در ماه آغاز می شود) می توانند داده های آنالیزی را برای شما مهیا کنند. هم چنین بسیار ارزشمند است تا سرویس بازخوردهای مشتریان وب سایت به نام HIVELY را امتحان کنید (برنامه ها پایه آن رایگان است و برنامه های پرداختی آن از ۱۵ دلار در ماه آغاز می شود) که بازدیدکنندگان را ترغیب می کند تا به سوالات این تست، درباره تجربه شان از طراحی وب سایت پاسخ دهند.

هدف: یک برنامه برای شرکت و تجارت خود مهیا کنید تا روی اجرای سایت خود نظارت داشته باشید و از منابعی کمک بگیرد تا طراحی جدید سایت خود را بروزرسانی و مدیریت کنید. تست بر روی طراحی وب سایت خود را هرگز متوقف نکنید تا همیشه وب سایت جدید و بروزی داشته باشید.

هر سرمایه گذاری باید فعالانه برنامه ریزی شود، وبسایت هم به نوعی سرمایه گذاری محسوب میشود. برنامه ریزی فعالانه فقط این صورت نمیباشد که مطالب به روز باشد، باید طراحی و فناوری هایی که استفاده می کنید هم بروز باشند تا جوابگوی نیاز مشتری باشد.

اشتراک

مجید احدی

مجید احدی هستم‌، تولید کننده محتوا برای سایت، قبلا در زمینه تعمیرات موبایل و مدتی هم در زمینه دوربین های مداربسته فعالیت داشتم. در حال حاضر مدتی هست که به حوضه فناوری اطلاعات علاقه مند شدم در حال حاضر به عنوان تولید کننده محتوا و ویرایشگر سایت فعالیت می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + ده =