البـرز، فردیس، شهرک وحدت،
بلوار یخ، خیابان سوم غربی، پلاک ۸۰، طبقه ۱
۳۶۶۶۸۳۲۸ ۰۲۶
۵۶۶۶۸۳۲۸ ۰۹۳
info@web-city.ir
support@web-city.ir

طراحان چگونه با مردم ارتباط داشته باشند

طراحان چگونه با مردم ارتباط داشته باشند

شما طراحان وب سایت، به دو طریق کار طراحی وب سایت خود را انجام می دهید. یا در خانه نشسته و پا روی پا انداخته و وب سایت خود را طراحی می کنید و یا در اداره ای مشغول به کار بوده و تا وقتی احساس گرسنگی نکنید، از روی صندلی خود بلند نمی شوید.

اما من به عنوان یک طراح وب سایت به شما می گویم که ما طراحان هم ، انسان هستیم. در بسیاری از مواقع تمایل داریم تا بدون خواندن و نوشتن و پیام فرستادن ، با افراد حرف بزنیم. از ایده های آن ها ، درس بگیریم و با آن ها در تبادل باشیم.

بعضی اوقات ما طراحان وب سایت ، کار خود را در جایی شروع می کنیم که خیلی خشک است و من در آن جا خیلی غریبم. حتی نمی توانم با کسی حرف بزنم. من فکر می کنم که هیچ فردی از صحبت با من لذت نمی برد. رفتن به بیرون و حرف زدن با افراد جدید، برای طراحانی که در منزل کار می کنند، لازم است. اگر شما به عنوان یک طراح خانگی، تا به حال به این قضیه فکر نکرده اید، باید به شما خاطر نشان کنم که سخت در اشتباهید و باید تماس و ارتباط خود با دیگران را افزایش دهید.

در این مقاله از سلسله مقاله های طراحی سایت و بهینه سازی سایت که در شرکت طراحی سایت وب شهر برای شما تهیه و تنظیم شده است قصد داریم تا شما را به عنوان طراح وب سایت با این ایده ها و نظرات آشنا نماییم تا در نهایت با مشتریان خود ارتباط بهتری را برقرار نموده و طراحی های مدرن تری را داشته باشید.

تشکیل جلسات و ارتباط با افراد

من خودم به شخصه ، یک فرد اجتماعی هستم و اصلا دوست ندارم به محل هایی بروم که هیچ کسی در آن جا با من صحبت نمی کند و جو خشکی دارد. البته طراحی و جستجو در اینترت هم خالی از لطف نیست. من خیلی احساسی هستم و از ارتباط با افراد لذت می برم.

بعضی از افراد هم که در خانه نشسته و مشغول به کار هستند، هم باید در گروه های اجتماعی ملحق شده و با افراد در ارتباط باشند. افرادی که در این گروه ها حضور به هم می رسانند ، احساس می کنند که متعلق به این گروه ها هستند. منظور من این نیست که شما حتما باید بیرون بروید و با افراد در ارتباط باشید. بالعکس، شما طراحان وب سایت می توانید برای استراحت خود، یک سری گروه ها را مد نظر داشته و با آن ها ارتباط برقرار کنید.

مزیت استفاده از سازمان ها و گروه های اجتماعی ، بسیار شگرف است. شما طراحان وب سایت می توانید از ارتباط با افراد دیگر، مطالب جدیدی را یاد بگیرید و از این مطالب برای پیشبرد طراحی های خود استفاده کنید و طراح حرفه ای شوید. یکی از مکان های خوب برای ارتباز با افراد، Meetup.com می باشد. شما می توانید به این گروه ملحق شده و هر آن چه که دوست داشته باشید را جستجو کرده و مطالب مورد نظر خود را با افراد به اشتراک بگذارید. در بعضی گروه های دیگر ، افراد طراحی های خود را به صورت ملی، به اشتراک می گذارند.( حتی تبلیغات و تکنولوژی ها را هم به اشتراک می گذارند).

کنفرانس ها و قرار ملاقات های مد نظر خود را پیدا نمایید

طراحان وب سایت به خوبی با دنیای تکنولوژی و طراحی شبکه آشنا هستند و می دانند که نه تکنولوژی و نه طراحی شبکه ، به این زودی منسوخ نشده و از کار نمی افتند. افراد همیشه دوست دارند به سمت مسائلی بروند که واقعا در خور علائق و خواسته های آن هاست.

Meetup.com، برای گروه ها و وقایع ، بسیار عالی است. اما Eventribe.com، برای اتفاقات محلی، مناسب است. شما می توانید در این گروه ها، هر آن چه که دوست دارید را جستجو کنید . همانند کنفرانس ها و کشف وقایع جدید. البته خود من ، تا حالا با Eventribe آشنایی نداشتم.

کنفرانس های طراحی در همه زمان تشکیل می شوند. در این کنفرانس ها، بسیاری از تجارت ها و طراحان لوگو و وب سایت، در رابطه به دنیای طراحی به بحث می نشینند.شما با شرکت کردن در این کنفرانس ها ، لازم نیست که با افراد راجع به وقایع صحبت کنید ، خود این کنفرانس ها، فرصت هایی را در اختیار شما قرار می دهند تا بتوانید ازهر وقایعی در دنیای طراحی باخبر شده و به مزایایی برگرفته شده از آن دست یافته و از این مزایا برای پیشبرد طراحی وب سایت خود استفاده کنید.

برقراری ارتباط با افراد جالب

اگر شما طراحان وب سایت،به کیفیت و نه کمیت طراحی وب سایت خود توجه کنید، مطمئنا می توانید مشتریان زیادی را به سمت وب سایت خود جلب کنید. البته شما همیشه اخبار را گوش می دهید و در جریان اوضاع جامعه هستید. شما طراحان وب سایت ، همیشه آنلاین ، اخبار را می گیرید. بسیاری از افراد تمایل دارند تا با طراحان وب سایت، به نشست و گفتگو بپردازند.

من به عنوان طراح وب سایت، بارها از افراد پیام داشتم و آنها تمایل داشتند تا راجع به دنیای طراحی وب سایت ، با من ، حتی زمان نهار ،چت کنند. آیا واقعا خود این افراد دوست دارند که زمان ناهار خود را به بحث و گفتگو اختصاص دهند؟ چت کردن با افراد فهمیده و جالب، خالی از لطف نیست. چرا که این افراد ، همیشه حرفی برای گفتن داشته و از نظرات و ایده های شما استقبال می کنند.

البته برای این افراد خیلی سخت است که ارتباط با شما را بیخیال شوند. این افراد ، همیشه برای شما ایمیل فرستاده و همیشه از شما تشکر می کنند و از کار شما تعریف می کنند. پس شما طراحان وب سایت نباید ارتباط با این افراد را قطع کنید و همیشه باید از این افراد برای پیشرفت طراحی وب سایت خود بهره بگیرید.

رفتن به کلاس های آموزشی

طراحان وب سایت ، همیشه مشتاق یادگیری هستند. آن ها همیشه تمایل دارند تا مطالب جدیدی را یاد بگیرند تا بتوانند وب سایت بهینه ای را طراحی کنند. طراحان وب سایت همیشه دوست دارند تا مهارت های طراحی خود، حتی طراحی واکنشگرا را ارتقا دهند. آن ها همچنین باید برنامه نویسی و پایگاه داده هم یاد بگیرند.

اگر طراحان در منزل بنشینند و فیلم های آموزشی را تماشا کنند ، مطمئنا به آن کیفیتی که کلاس رفتن دارد ، نمی رسند. مثلا زمانی که طراحان وب سایت در کلاس های آموزشی شرکت می کنند ، با یک سری افراد برخورد می کنند که خیلی باهوش تر از آن ها بوده و هوشمندانه تر از آنها به سوالات پاسخ می دهند. اما تماشا کردن فیلم ها در خانه، این مزیت را به همراه ندارد و شما نمی توانید با فردی ارتباط برقرار کنید. البته مزیت رفتن به کلاس هم این است که همیشه شما ، استاد طراحی دارید که اشتباهات شما را می بیند و آن ها را برای شما حل می کند.

محیط های کلاسی، همیشه بهترین مکان برای یادگیری می باشند. شما طراحان وب سایت بهتر است که همیشه در کلاس ها حضور داشته باشید، حتی اگر کلاس ها از محل زندگی شما دور باشند. استفاده از کتابخانه های محلی یا سازمان های دیگر نیز به شما پیشنهاد می دهند تا حتی الامکان از کلاس ها استفاده کنید. شما با رفتن به کلاس می توانید مهارت های طراحی وب سایت خود را ارتقا دهید.

در معرض جامعه قرار بگیرید

به نظر من شما طراحان وب سایت ، باید برای موفقیت در طراحی وب سایت خود، کارهای گروهی انجام دهید و نظر افراد را جویا شوید و در مورد طراحی وب سایت خود با آن ها صحبت کنید. کار بدون همکاری، یعنی مرگ تجارت. بساز بفروش ها هم همیشه به صورت گروهی کار می کنند. شما باید برای نشان دادن مهارت های وب سایت خود با افراد در ارتباط باشید تا آن ها بتوانند با ایده ها و پیشنهادات خود ، باعث پیشبرد مهارت های شما شوند.

شما باید با گروه هایی کار کنید که فقط یک هدف جامع را در پیش دارند و تا آنجایی که امکان دارد ، حتی با همسایگان خود هم در ارتباط باشید. شما باید از ایده ها و نظرات افراد استفاده کنید و به نظرات آن ها اعتماد کنید.

همیشه و در همه جا ، کار کنید

من چند ماه گذشته ، دوربینی خریدم و آن را همه جا بردم. من از همه چیز و همه افراد عکس می گرفتم. این کار من ، توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرد. آن ها به سمت من آمدند و مرتب از من سوال می پرسیدند که چرا از همه چیز عکس می گیرم؟ من واقعا دوربینم را دوست دارم و همه از آن استفاده می کنم.

منظور من این است که شما طراحان وب سایت هم باید به این شکل باشید. حتی در کافی شاپ ها هم ، لپ تاپ خود را همراه خود ببرید. حتی شما می توانید با استفاده از تبلت خود، هرچیزی را که دوست دارید، طراحی کنید. شما با این کار ، توجه بسیاری از افراد را به سمت خود جلب می کنید. من حتی بعضی از طراحان وب سایت را می بینیم که با لباس های رنگی رنگی بیرون می روند. در اصل آنها در این زمینه هم خلاقانه رفتار می کنند. بدین معنا که شما طراحان وب سایت باید در هر زمینه ، حتی پوشش خود را خلاقانه انتخاب کنید تا افراد از لباس پوشیدن شما هم لذت ببرند و با شما به راحتی صحبت کنند.

نتیجه گیری
برقراری ارتباط، در دنیای طراحی وب سایت حرف اول را می زند. شانس همیشه در خانه شما را نمی زند. شما می توانید از طریق ایمیل، کارت و یا هر روش دیگری، با افراد در تماس باشید. افرادی که می توانید با آن ها ارتباط برقرار کنید ، شامل دانشجویان، همکاران و خیلی از افراد می باشند. مفهوم طراحی وب سایت ، مفهوم بسیار پیچیده ای برای افراد می باشد. چرا که آن ها همانند ما طراحان وب سایت ، با دنیای طراحی سروکاری ندارند. شما طراحان وب سایت همیشه باید به این نکات توجه داشته باشید و خود را با افراد جدید وفق بدهید.

*** طراحان وب سایت قرار است سایت مشاغل و کسب و کارهای مختلف را راه اندازی نمایند، پس باید به اندازه کافی ایده و خلاقیت داشته باشند، زیرا وب سایت هر شرکت، کسب و کار و یا هر شخصی نماد و معرفی کننده آن است، اگر نتواند به خوبی کار معرفی را انجام دهد نه تنها ایجاد وب سایت مفید نبوده بلکه ممکن است مخل آن شود.
یکی از مهم ترین کارها برای بهبود این کار این است که از فرد مقابل خود بخواهید که حضوری توضیحات مفصلی راجع به کسب و کار و یا هدف خود از طراحی بدهد، و می توانید راجع به رقبای آنها سوال کنید و تحقیق کوچکی روی رقبای آن ها نیز انجام دهید.


حمیدرضا عباسی هستم، کارشناس نرم افزار و دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک، طراح و توسعه دهنده وب سایت و متخخص سئو، از سال ۹۰ به صورت حرفه ای شروع به فعالیت در زمینه طراحی وب سایت کردم و بسیار علاقه مند و مشتاق به استفاده از تکنولوژی های جدید و بروز در زمینه طراحی وب سایت و تجارت الکترونیک هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *