البـرز، فردیس، شهرک وحدت،
بلوار یخ، خیابان سوم غربی، پلاک ۸۰، طبقه ۱
۳۶۶۶۸۳۲۸ ۰۲۶
۵۶۶۶۸۳۲۸ ۰۹۳
info@web-city.ir
support@web-city.ir

طراحی یک صفحه وب سایت پر سرعت

طراحی یک صفحه وب سایت پر سرعت

آیا سرعت وب سایت تان کم است؟ صادق باشید. آیا می توان سرعت وب سایت و صفحات وب سایت را بالا برد؟

کاربران، وب سایتی می خواهند که به سرعت بارگیری شود و بدون تاخیر محتوای وب سایت را به آن ها ارائه دهد. اگر وب سایت شما اندکی تاخیر کند و نیاز کاربران را بر طرف نکند، آن ها وب سایت شما را رها خواهند کرد ( و ممکن است هم هرگز باز نگردند)

امروز، ما می خواهیم به راه هایی نگاه بیاندازیم که باعث می شود تا اطمینان یابید که رابط کاربری تان سرعت مناسبی دارد، از این رو شما نباید هرگز نگران مدت زمان بارگیری صفحات وب سایت تان بشوید.

وب سایت تان را تست کنید

قبل از اینکه به این نتیجه برسید که “هیچ راهی وجود ندارد و وب سایت من بسیار کند است”، وب سایت تان را امتحان کنید. GOOGLE دارای یک ابزار فوق العاده ای است که هر کسی می تواند با وارد کردن URL در این ابزار، وب سایت حود را تست و آزمایش کند.

در این ابزار شما گزارشی را دریافت می کنید که به شما می گوید که وب سایت تان در چه حال است و کدام قسمت ها باید بهبود یابد. ایده خوبی است تا هر از چند گاهی این تست را انجام دهید تا مطمئن شوید که عملکرد وب سایت تان به خوبی پیش می رود. ( به علاوه، این ابزار اجرای وب سایت را در موبایل و دسک تاپ ها بهتر عملی می سازد و پیشنهادهایی را هم برای بهبود عملکرد در این ابزارها پیشنهاد می کند)

این گزارش دارای سه بخش است که توصیه هایی را ارائه می دهد- این بخش باید درست شود، این بخش می تواند بهتر شود، می توانید از این مورد بگذرید- که برای موارد زیر به کار می رود:

 • ذخیره مرورگر
 • بهینه سازی تصاویر در وب سایت
 • واکنش سرور
 • تراز اسکریپت و CSS
 • فشرده سازی فایل ها
 • تغییر مسیرها در وب سایت
 • فشرده سازی CSS، HTML و JAVAVSCRIPT
 • الویت بندی محتوای قابل مشاهده در وب سایت


حذف کردن پلاگین های غیر ضروری

آیا دارای پلاگین هایی هستید که استفاده نمی شود؟ زمان این است که آن ها را از وب سایت خود حذف کنید.

حتی عواملی که استفاده نمی کنید هم می تواند سرعت بارگیری وب سایت تان را کم کند. ( این مورد مخصوصا زمانی که روی سیستم هایی نظیر WORDPRESS کار می کنید، بسیار کارآمد است.)
به بخش CLEAN UP بروید و هر پلاگین هایی که استفاده نمی شود را حذف کنید. شما باید روی پلاگین هایی تمرکز کنید که بسیار کاربرد دارد و اطمینان حاصل کنید که واقعا از آن ها استفاده می شود و در تجربه کابران وب سایت نقش بسزایی دارد.

علاوه بر شمار زیاد پلاگین ها، کیفیت هم می تواند یک مسئله و نگرانی باشد. پلاگین های قدیمی را وارد وب سایت تان نکنید. سعی کنید پلاگین هایی را بیابید که ارزش و رتبه بالایی دارند. عوامل قدیمی و تاریخ گذشته می تواند از ارزش و سرعت وب سایت تان بکاهد.

فقط تعدادی از رسانه اجتماعی که لازم است را در وب سایت خود قرار دهید

زمانی که درباره پلاگین ها فکر می کنیم، چه تعداد گزینه های رسانه های اجتماعی در وب سایت خود قرار داده اید؟ حالا به این سوال صادقانه جواب بدهید: واقعا به چه تعدادی از آن ها نیاز دارید؟

استفاده بیش از حد از این گزینه ها می تواند کاربر وب سایت را سردرگم کند و باعث می شود که سرعت بارگیری وب سایت هم بسیار پایین بیاید ( این موضوع مخصوصا در مورد کسانی صدق می کند که می خواهند تعداد لایک های زیادی را دریافت کنند).

یکی دو شبکه رسانه اجتماعی که بسیار در آن فعال هستید و کاربران مدام در آن جا با وب سایت تان در تماس هستند را انتخاب و کنید و در وب سایت خود قرار دهید. حالا آرام باشید این شبکه های اجتماعی کار خود را انجام می دهد.

مراقب تصویری که حجم بالا دارند، باشید

ویدئو ها، تصاویر، عکس ها، و انیمیشن ها، تمام این موارد فوق العاده بصری و نمایشی می تواند زمان بارگیری را کند تر کند. آیا این موضوع برای کاربران مفید است؟ اگر این چنین است، پس پیش روید و اگر این چنین نیست، چرا از این عوامل در طراحی سایت خود استفاده می کنید؟

شما باید تمام تصاویر را برای وب سایت تان بهینه سازی کنید. به عنوان یک قاعده کلی، تصاویر باید اندازه کافی داشته باشند و نباید اندازه شان از حد مشخص شده ای تجاوز کند. خیلی زیاده روی نکنید و تصاویر با اندازه های بزرگ را آپلود نکنید.

از این ترفند به نفع خود استفاده کنید، از آیکون های فونت دار به جای آیکون های تصویری استفاده کنید. اگر آیکون فونتی کارساز نبود، عوامل را تبدیل به SVG (SCALED VECTOR GRAPHIC) کنید. تا جایی که می توانید از HTML و CSS استفاده کنید و وب سایت تان را با عواملی مانند عکس ها و تصاویر سنگین پر نکنید که سرعت وب سایت را کم می کند و رابط خوبی برای کاربران وب سایت تان هم نمی باشد.

از ابزارهایی برای کوچک کردن و فشرده کردن فایل ها استفاده کنید

فایل های کوچک، کلید اصلی برای رسیدن به سرعت بالا می باشد. مزیت خوبی که در این ایده وجود دارد این است که وضوح بالای صفحه نمایش به شما اجازه می دهد تا با کیفیت بیشتری محتوا را در وب سایت خود نشان دهید. این جا دقیقا جایی است که ابزارهای فشرده سازی به کمک تان می آید.

اگر به توانایی تان برای انتخاب موارد بصری با اندازه کوچک و فشرده سازی فایل ها، اعتماد ندارید- یکی از این گزینه های زیر را انتخاب کنید تا فایل ها را به کوچک ترین اندازه ممکن که قابل استفاده نیز باشد، برسانید.

WP SMUSH، تصاویر را برای کاربران WORDPRESS فشرده می سازد

KRAKEN، برای تمام کاربران وب سایت، تصاویر را کوچک تر و فشرده می کند

TINYPNG، اندازه فرمت های معمولی را بسیار کم می کند

GZIP، فرمت بندی فایل ها برای رسیدن به یک اندازه مطلوب در وب سایت ها

MINIFY YOUR CSS، اندازه کد های موجود در برنامه نویسی وب سایت را کاهش می دهد و یک API در آن قرار می دهد

SPIRITEME، پس زمینه تصاویر را در قالب CSS می آورد و HTTP ها را ذخیره می کند

CSS COMPRESSOR، اندازه کلی برنامه نویسی وب سایت را کاهش می دهد

گزینه کش(CACHE) را در وب سایت تان فعال کنید

اگر این کار را نکنید، کاربران وب سایت تان هزینه های آن را می پردازند. وب سایت شما نیاز دارد که سریع تر بارگیری شود.

یک کش (CACHE) یک فایل موقتی از صفحات وب سایت می سازد، طوری که مرورگر زمانی که یک کاربر دوباره به آن وب سایت باز می گردد، به یاد دارد. این مورد باعث کاهش تاخیر و افزایش سرعت بارگیری وب سایت می شود. کاربران وب سایت از شما متشکر خواهند بود، مخصوصا زمانی که بحث وب سایت هایی در میان است که بسیار بزرگ هستند.

به طور منظم وب سایت را از موارد اضافه پاک کنید

همانطور که باید منزل تان را مکررا تمیز کنید، شما نیاز دارید که پایگاه داده، لینک ها و فایل های وب سایت تان را نیز تمیز و نگه داری کنید.

در این جا چک لیستی برای پاک کردن وب سایت تان وجود دارد:

 • پایگاه داده تان را بهینه سازی کنید. در طول زمان پایگاه داده تان بسیار مملو از اطلاعات اضافه، تصاویر بلااستفاده و داده های ذخیره شده می باشد. شما نباید آن ها را در وب سایت خود نگاه دارید. عواملی که جزو نقشه وب سایت تان نیستند را پاکسازی کنید.
 • تصاویر را با لینک مستقیم قرار ندهید. قرار دادن تصاویر از وب سایت های دیگران( و یا سرور) به وب سایت خودتان، واقعا ایده بدی است. و بسیار کند می باشد. این موضوع برای تمام فایل های خروجی نیز صدق می کند. تنها زمان که خیلی حیاتی است از آن ها در وب سایت خود استفاده کنید.
 • لینکها را ترمیم کنید. لینک های خراب نه تنها سرعت وب سایت تان را کم می کند، بلکه اتصال کاربرانی که از وب سایت دیگر به سمت شما آمده اند را کند می سازد، و این موضوع به نفع وب سایت شما نیست. همیشه عادت داشته باشید تا لینک های خراب را چک کرده و درست کنید.
 • همه عوامل طراحی وب سایت را به روز نگاه دارید. اگر از سیستم عاملی مانند WORDPRESS استفاده می کنید، از بروزترین های این نسخه به کار ببرید. اگر شما از یک تم یا هر گونه عوامل طراحی وب سایت استفاده می کنید، این موضوع نیز برای آن ها صدق می کند. بروزرسانی ها شما را از خطرات جدی برای وب سایت تان مصون نگاه می دارد. ( و هیچ چیز کند تر از وب سایتی نمی باشد که هک شده است یا از نرم افزارهای خوبی استفاده نمی کند)

نتیجه گیری و حرف آخر

در لیست بالا بار دیگر نگاهی بی اندازید و به ابزاری موجود در GOOGLE رجوع کنید و بار دیگر به آن اجازه دهید تا وب سایت تان را چک کند. آیا تفاوت می بینید؟

با داشتن سایتی پر سرعت در کنار جلب رضایت مندی کاربران سایت خود می توانید باعث بهبود وضعیت سئو و بهینه سازی سایت خود شوید و رتبه وب سایت خود را در موتورهای جستجو ارتقاء دهید. سرعت وب سایت تاثیر بسیاری بر روی موفقیت وب سایت خواهد داشت زیرا کاربران سایت های با سرعت بالا را نسبت به سایت های با سرعت پایین ترجیح می دهند و با افزایش سرعت وب سایت خود از رقبای خود پیشی خواهید گرفت.

هیچ چیزی یک کاربر وب سایت را به اندازه یک وب سایت پر سرعت خوش حال نکرده و ترغیب به بازگشت به وب سایت نمی کند. در طول تمام مراحل طراحی بصری و ظاهری وب سایت، همیشه به یاد داشته باشید تا درباره رابط کاربری فکر کنید، زیرا وب سایت تان باید پرسرعت باشد و باید مورد رضایت کاربران وب سایت تان قرار گیرد.


مجید احدی هستم‌، تولید کننده محتوا برای سایت، قبلا در زمینه تعمیرات موبایل و مدتی هم در زمینه دوربین های مداربسته فعالیت داشتم. در حال حاضر مدتی هست که به حوضه فناوری اطلاعات علاقه مند شدم در حال حاضر به عنوان تولید کننده محتوا و ویرایشگر سایت فعالیت می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *