البـرز، فردیس، شهرک وحدت،
بلوار یخ، خیابان سوم غربی، پلاک ۸۰، طبقه ۱
۳۶۶۶۸۳۲۸ ۰۲۶
۵۶۶۶۸۳۲۸ ۰۹۳
info@web-city.ir
support@web-city.ir

مدیریت زمان اجرا در طراحی سایت

مدیریت زمان اجرا در طراحی سایت

طراحان وب سایت از راه دور، با فراز و نشیب های طراحی آگاه دارند. من در اینجا تمایل دارم تا راجع به موعد تحویل پروژه های طراحی سایت ، با شما طراحان وب سایت ، صحبت کنم. شما طراحان وب سایت ، باید با ماهیت پروژه های آینده آشنا شوید.
این که ، کارهای طراحی وب سایت را سر وقت تحویل ندهید ، امری اجتناب ناپذیر است. من در اینجا ، یک سری نکات را پیشنهاد می دهم که به شما کمک می کند تا روند طراحی وب سایت خود را با موفقیت جلو ببرید.

۱- قبول کردن پروژه های طراحی وب سایت و تحویل آنها ، در موعد واقعی و سر وقت
ممکن است که فکر کنید که شما superman هستید و بدون هیچ محدودیتی، پروژه های وب سایت را سر موقع تحویل می دهید. اما ، شما ، خیلی پر مشغله هستید و حتی وقت بازی با بچه های خود را ندارید.
اما باید به این نکته توجه داشته باشید که خانواده شما ، به حضور شما ، نیاز دارند. پس شما ، با این شرایط نمی توانید پروژه های طراحی وب سایت را سر وقت تحویل دهید.
شما طراحان وب سایت ، باید قبل از قبول کار ، وقت های خود را تنظیم کنید و خود را با شرایط وفق دهید و موعد مناسبی را برای تحویل پروژه های وب سایت ، در نظر بگیرید. مثلا اگر مشتریان، از شما بخواهند تا ساعت ۸ صبح ، خدمات مورد نظر خود را تحویل بگیرند ، شما می توانید با آن ها صحبت کرده و ساعت تحویل را تا ظهر ، به تعویق بیاندازید. اما، مشتریان شما، با این زمان مخالفت کرده و این ، وظیفه شماست تا آن ها را قانع کنید. اما برای پروژه هایی که به مدت زمان بیشتری نیاز دارند ، شما باید یک برآورد ذهنی ، انجام داده و محاسبه کنید که در چه زمانی می توانید پروژه ها را تحویل دهید.

البته شما طراحان وب سایت ، وظیفه دارید تا پروژه های خود را سر وقت تحویل دهید. تنگ بودن وقت تحویل ، اصلا اهمیتی ندارد و شما باید خوش قول باشید.

۲- ارزیابی زمان تحویل پروژه ها
شما طراحان وب سایت ، می توانید ۲۴ یا ۴۸ ساعته کار کنید تا پروژه های خود را سر وقت تحویل دهید. مثلا اگر قرار است که شما ، پروژه طراحی وب سایت را چهار شنبه تحویل دهید ، می توانید زمان تحویل آن را جلو انداخته و به دوشنبه موکول کنید و آن ها را زودتر تحویل دهید. البته ، خیلی بعید است که شما طراحان وب سایت بتوانید ، پروژه ها را در اسرع وقت تحویل دهید.
شما ، باید بر روی پروژه های خود برنامه ریزی کنید و تحویل آن ها ، در هر زمانی ، اصلا اهمیت ندارد. ممکن است که شما طراحان وب سایت ، در حین انجام طراحی با یک سری مشکلات مواجه شوید مثل ، وقایع غیرمترقبه ، بلاک های خلاقانه ، دردسرهای تکنولوژِی و یا حتی دعوت به یک کنسرت که نمی توانید به آنجا نروید. در بهترین حالت ممکنه ،ممکن است که شما کارهای طراحی پروژه را زود تحویل دهید و در این صورت، باید به خود تبریک بگویید. اما در بدترین حالت ، شما در زمان واقعی تحویل پروژه های طراحی ، به مشکل بر می خورید.

۳- به اهداف کوچک خود توجه کنید
مدیریت زمان بندی و ارزیابی پروژه های ۳ ماهه، کار سختی است و شما باید خود را تحت فشار قرار دهید تا عرض مدت ۳ روز ، این زمان ها را ارزیابی کنید. شما باید با در نظر گرفتن اهداف پروژه های طراحی ، زمان تعویق آن ها را نیز مورد ارزیابی قرار دهید. مثلا شما طراحان وب سایت ، باید برای طراحی لوگوها ، ۲ ماه وقت بگذارید. شما باید ، زمان انجام پروژه ، مثل جستجو بر روی مفاهیم ، طراحی ها ، تولید و تکمیل مراحل اولیه و در نتیجه تایید مشتریان و بازبینی های آن ها را مورد بررسی قرار دهید تا پروژه طراحی خود را در مسیر اهداف ، جلو ببرید و از مسیر اهداف خود ، منحرف نشوید.( ممکن است که یک لوگو به طور اتفاقی سر ساعت ۱۱ ام طراحی شود).

۴- سوخت گیری کنید و به خودتان برسید
اوه، مادر شما با یک جعبه شیرینی اسپراسو ، از در وارد می شود. اما ، زمان برای شما خیلی مهم است و شما باید پروژه را سر وقت تحویل بدهید. اگر قرار باشد که شیرینی بخورید و ۲.۵ ساعت ، چشمان خود را بر هم گذاشته و بخوابید ، یقینا ، زمان تحویل پروژه شما به تعویق افتاده و کار طراحی وب سایت شما ، به طور کامل انجام نخواهد شد.
بعضی اوقات ، یک آب میوه و مطابق با برنامه زمانی ، جلورفتن هم خالی از لطف نیست. شما ، باید به خود رسیده و تغذیه مناسب داشته باشید و به ذهن خود استراحت بدهید تا بتوانید سریع تر به موفقیت برسید.

۵- به خاطر داشته باشید که خود شما، در اولویت قرار دارید
شما طراحان وب سایت، باید وظایف خود را انجام داده و کارهای خود را به تعویق نیندارید. شما باید، به سود پروژه های طراحی فکر کنید و برای داشتن طراحی موفق و بهینه ای از وب سایت، تجربیات کافی کسب کرده تا به رضایت شغلی هم برسید. شما ، کارهای زیادی را گرفتید. شما ، به خودتان افتخار می کنید. چرا که برنامه ریزی دقیقی داشتید و پروژه های خود را به خوبی ، مدیریت کردید. پس حالا می توانید به خودتان ببالید. آیا این ۵ نکته برای شما مثمر ثمر واقع شدند؟

*** به شدت به زمان تحویل به موقع سایت اهمیت دهید، شما باید رضایت مشتری را در اولویت قرار دهید و یکی از عوامل مهم در این زمینه تحویل به موقع سایت هست، و برای این کار باید برآورد دقیق و درست انجام دهید. و به این نیز دقت نمایید که اگر نتوانید رضایت مشتری را جلب کنید، اولین و آخرین باری است که آن مشتری سراغ شما خواهد آمد، در مقاله های دیگر گروه طراحی سایت وب شهر بیشتر در مورد اصول ارتباط با مشتری توضیح داده ایم می توانید با جستجو در وب شهر مقاله و آموزش های مفید در این زمینه را مطالعه نمایید.


حمیدرضا عباسی هستم، کارشناس نرم افزار و دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک، طراح و توسعه دهنده وب سایت و متخخص سئو، از سال ۹۰ به صورت حرفه ای شروع به فعالیت در زمینه طراحی وب سایت کردم و بسیار علاقه مند و مشتاق به استفاده از تکنولوژی های جدید و بروز در زمینه طراحی وب سایت و تجارت الکترونیک هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *