البـرز، فردیس، شهرک وحدت،
بلوار یخ، خیابان سوم غربی، پلاک ۸۰، طبقه ۱
۳۶۶۶۸۳۲۸ ۰۲۶
۵۶۶۶۸۳۲۸ ۰۹۳
info@web-city.ir
support@web-city.ir

مهم ترین مسائل در طراحی سایت مستقل

مهم ترین مسائل در طراحی سایت مستقل

بسیار هیجان انگیز است اگر خودتان به عنوان یک طراح وب سایت در منزل فرض کنید. شما مهارت های تان را در جهان در دسترس می گذارید، و آماده هستید که به خودتان امتیاز بدهید.

تا زمانی که مسیر حرفه و شغل تان (از لحاظ کسب در آمد) بتواند ارزشمند باشد، کار شما جزئی و ناچیز محسوب نمی شود. این موضوعات وارد چالش های می شود و زمانی فرا می رسد که شما از اینکه تا به حال می خواستید این کار را انجام دهید، تعجب خواهید کرد. لزوما این موضوع روش زندگی صحیحی که شما ممکن است به آن اعتقاد داشته باشید، نمی باشد.

در جایگاه اشخاصی که بیشتر از دو دهه طراح وب سایت مستقل بودند، من بالا و پایین های زیادی را تجربه کردم. در این جا خوشی ها و درد هایی که طراحان وب سایت تجربه کردند نشان داده می شود. می دانید، چیز های وجود دارند که تا به حال هیچ کس درباره آن به شما نگفته است!

۱- شما رئیس خودتان نیستید
زمانی که شما به عنوان یک طراح وب سایت تازه شروع به کار کرده اید، شما ممکن است فکر کنید که شما کنترل کاملی روی زندگی تان دارید. اگر شما در منزل کار می کنید، شما می توانید صدای موزیک را تا یازده تنظیم کنید. هرچیزی که می خواهید بپوشید. نیاز به یک دوش گرفتن دارید؟ شما مجبور نیستید که کارهای پنهانی از رئیس تان انجام دهید، زیرا شما مدیر و رئیس هستید. می خواهید به بیرون روید تا گلف بازی کنید؟ البته، هیچ کس نخواهد فهمید.

اما افسوس، شما به اندازه ای که فکر می کنید یک مدیر و رئیس نیستید. به نظر می رسد که، اگر شما می خواهید یک تجارت موفق داشته باشید، مشتریان وبسایت تان کارهای روزانه تان را به شما متذکر خواهند شد.

من از تجربه های خودم می توانم بگویم که نیم ساعت پرداختن به کارهای فرعی دیگر به این مفهوم است که تا زمانی که شما به کارتان بازگردید، احتمالا ایمیل و پست های صوتی زیادی برای پاسخ دادن خواهید داشت. بنابراین، شما تصور کنید که چه حجم کاری بعد از روز بازی گلف خواهید داشت! گاهی اوقات، شما احساس می کنید برای اینکه از کارهای تان عقب نمانید نیاز خواهید داشت که در دفتر واقعی ( نه در منزل) کار کنید.

*** بنابراین، اگر شما روی روش زندگی تان کنترل داشته باشید، شما حجم کار بالایی که انتظار دارید، نخواهید داشت.

۲- شما برای شناختن اشخاص نیاز به یک حس ششم دارید
اجازه دهید که من این موضوع را این گونه شفاف سازی کنم که من هر روز با اشخاص شگفت انگیزی کار می کنم. مشتریان وب سایتی وجود دارند که ممکن است آن ها را به طور خصوصی بشناسید یا حتی آن ها را دوست صمیمی ببینید. این یکی از بهترین منفعت های موجود در تجارت می باشد.

همانطور که گفته شد، شما برخی اوقات با اشخاصی مواجه می شوید که خیلی دوستانه برخورد نمی کنند. ممکن نیست آن ها حتی با شما صمیمی بشوند ( به من اعتماد کنید، من اسنادی برای اثبات این موضوع دارم). همان طور که می دانیم، ویژگی های شخصیتی گوناگونی سراسر جهان وجود دارد. تنها صرف اینکه ما در تجارت فعالیت می کنیم به این معنی نیست که همه رسمی و خشک و یا شایسته کار کردن هستند.

اگر من می توانستم با شخصیت ها و داستان های خصوصی گوناگونی آشنا شوم، ممکن بود وجه خوبی نداشته باشد. در عوض، من توصیه هایی به شما می کنم:

  • بعد از یک ملاقات حضوری/ تماس تلفنی/ تبادل ایمیل با دیگران، اگر به این حس رسیدید که جنبه های جالبی از کار کردن با آن ها ندارید، بهتر است که دست نگه دارید و کار را متوقف کنید. اگر انجام یک پروژه به سرمایه تان صدمه بزند، شما ممکن است متوجه شوید که کار کردن با افراد حساس چقدر برایتان گران تمام می شود.
  • اگر شما از یک شخص مطمئن نیستید، تحقیقات بیشتری درباره آن ها و تجارت شان بکنید. شما ممکن است دریابید که مرور و بررسی مشتریان وب سایت یا دیگر تجارت ها کمک شگرفی می باشد.

۳- شما رشد فرزندان تان را می بینید
اگر شما هنوز فرزند ندارید، این موضوع ممکن است مناسب شما نباشد. در چنین شرایطی، تنها کلمه “فرزند” را به “حیوانات خانگی” یا “گیاهان خانگی” تغییر دهید.

با کار کردن در منزل شما متوجه خواهید شد که شما می توانید زمان بیشتری صرف فرزندان تان بکنید. من شخصا، هر روز ساعات بیشتری با دخترم می گذراندم. من به راحتی این موضوع را قبول کردم که همیشه آسان نیست که میان کار و مسئولیت های والدینی تعادل برقرار کرد. روزهایی وجود دارد که می تواند بسیار شما را سردرگم و مشغول سازد.

اما قطعا این موضوع یکی از بهترین بخش کار کردن در منزل می باشد. در روز های خوش، شما یادآور این خواهید بود که چرا شما انقدر سخت کار می کنید. و در روز های سخت، شما حداقل متوجه می شوید که همیشه راهی وجود دارد که شما می توانید بیشتر به زندگی تان نسبت به کار وقت بگذارید. به طور کلی، این موضوع برای آرامش روح و روان بسیار ارزشمند و مناسب می باشد( مانند یک آهنگ هیجان انگیز).

۴- شما احتیاج به کمک خواهید داشت
به ناچار، وظایفی از یک پروژه طراحی و تجارتی وجود دارد که شما را به کمک و یاری حرفه ایی نیازمند می کند. این موضوع ممکن است شامل کمک خواستن از دیگر طراح وب سایت مستقل برای برنامه نویسی وب سایت باشد، یا کمک خواستن از یک حسابدار به منظور مدیریت کردن مسائل اقتصادی تان باشد. حتی اگر شما در تمامی جوانب تجارت تان حرفه ای و متخصص باشید، شاید همیشه وقت این را نداشته باشید که تمامی جوانب را به تنهایی اداره کنید.

خیلی خوب می شود اگر دوستی داشته باشید (چه نزدیک یا دور) که بتوانید به راحتی برای کمک روی آن ها حساب کنید. اگر چنین دوستی ندارید، شما مجبور خواهید بود که به دنبال شخصی در شبکه های اجتماعی بگردید ( که به نظر من جالب نیست). شرکت کردن در محافل عمومی یا انجمن های تجارتی هم می تواند کمک کننده باشد. شاید شما کسانی را ملاقات کنید که بتوانند حمایت های ویژه ای از شما بکنند.

۵- شما با تجارت تان مطابقت خواهید یافت
همان طور که یاد گرفته ایم، در این جا جوانبی از طراحی وب سایت مستقل وجود دارد که ممکن است کمی شما را مضطرب کند. به عنوان مثال، مسئولیت های زیادی برای شما و مشتریان وب سایت تان وجود دارد. اما خیلی از این مسئولیت ها که ارزش انجام دادن دارند، ساده نیستند.

اگر شما با حرفه و شغل تان مهارت و تخصص یافته اید، شما سپس مشغول انجام تمام جزئیاتی می شوید که برای اجرای تجارت تان نیاز است. من صادقانه می گویم که من هنوز همه چیز را نمی دانم و ممکن است هم هیچ وقت ندانم. اما هر تجربه ای می تواند به یک ابزار ارزشمند یادگیری تبدیل شود. هدف شما دست یافتن به چیزی است که شما درباره آن آموزش دیده اید و خودتان و تجارت تان رابهبود می بخشید.

*** اولین توصیه ما به شما این است که طراحی سایت مستقل انجام ندهید، چون طراحی سایت به هیچ عنوان کار فردی نیست و باید به صورت گروهی انجام شود، اما اگر قصد انجام کار به روش مستقل دارید به تمام نکات در این مقاله و مقاله های دیگر که در زمینه طراحی سایت مستقل در گروه طراحی سایت وب شهر آماده کرده ایم عمل کنید تا موفقیت بیشتری کسب کنید.


حمیدرضا عباسی هستم، کارشناس نرم افزار و دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک، طراح و توسعه دهنده وب سایت و متخخص سئو، از سال ۹۰ به صورت حرفه ای شروع به فعالیت در زمینه طراحی وب سایت کردم و بسیار علاقه مند و مشتاق به استفاده از تکنولوژی های جدید و بروز در زمینه طراحی وب سایت و تجارت الکترونیک هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *