البـرز، فردیس، شهرک وحدت،
بلوار یخ، خیابان سوم غربی، پلاک ۸۰، طبقه ۱
۳۶۶۶۸۳۲۸ ۰۲۶
۵۶۶۶۸۳۲۸ ۰۹۳
info@web-city.ir
support@web-city.ir

نحوه افزایش مهارت در طراحی سایت

نحوه افزایش مهارت در طراحی سایت

درک ارزش واقعی کار، یکی از اولین درس هایی است که ما باید آن را یاد بگیریم. جدا از ویژگی های کاری ، توجه به مهارت ها ، بسیار مهم می باشد و استفاده کار آمد از این مهارت ها را باید در مراحل کاری طراحی های خود مد نظر قرار دهیم. زمانی که ارزش کاری از یک فرد تا فرد دیگری مد نظر می باشد، پس در این راستا به یک سری متغیرهایی می رسیم که نقش بسیار مهمی را ایفا کرده و رسیدن به نتایج آنها، کار سختی است. هر موقعیتی ، منحصر به فرد است ، در حالی که یک فرد می تواند با یادگیری زبان جدید ، به مزایای آن در جهت استفاده از مهارت های خود دست یابد، اما فردی دیگر نمی تواند به این موفقیت برسد.
در این مقاله از سلسله مقاله های طراحی وب سایت و سئو و بهینه سازی سایت که در شرکت طراحی سایت وب شهر برای شما بازدیدکنندگان و خوانندگان عزیر تهیه شده است بنا است تا شما را با این تکنیک ها آشنا نماییم تا در نهایت بتوانید از این مطالب به نفع خود در طراحی ها و کسب و کار خود نیز استفاده نمایید.

تاریخچه مختصری از آموزش در صنعت طراحی وب سایت
صنعت تکنولوژی طراحی سایت ، یک مهارت کامل است که از اوائل سال ۲۰۰۰ پیشرفت خود را شروع کرد. هنوز منابعی برای یادگیری افراد در دسترس نمی باشند. افرادی که تمایل به طراحی سایت دارند، باید به اندازه کافی راجع به آن ، دانش به روز کسب کرده ، در غیر این صورت ، استفاده از مهارت سنتی صرفا مختص به درجات علمی سنتی می باشد. در نتیجه ، صنعت ما ، یکی از صنایعی است که افراد خود در آن جا آموزش می بینند و بسیار مورد دلخواه تر و مطلوب تر از آموزشهای سنتی می باشد.
به عقب برگردیم. زمانی که اقراد با تکیه بر مهارت ها ، مطالبی را یاد گرفته اند که خود در انتخاب آن ها دخالتی نداشتند ، اما خود می بایست راجع به آن ها تحقیق و بررسی کنند. بدین معنا که آن ها تحقیقات مربوطه را دستی انجام داده و خود افراد باید وب سایت را تغییر دهند. هیچ کس به سادگی نمی تواند به نیمی از علائق خود در اینترنت برسد و این امر به طبع وی را خسته خواهد کرد. زیرا آن ها در مدرسه مطالب را یاد نگرفته اند. صنعت باید به دانش و آگاهی کافی ، به دنبال ایجاد مهارت ها و بهبود آن ها باشد.

**ما اینجا هستیم. چرا که راجع به آن چه انجام می دهیم ، محتاطانه برخورد کرده و مهارت ها را در سطح اولیه کار قرار نمی دهیم.**

امروزه ما منابع آموزشی بسیار زیادی داریم ، همانند دانشگاه ها و مدارج علمی و راه حل های آنلاین. ما به خاطر ماهیت صنعت، باید مهارت های شغلی را فرا گرفته و اهداف خود را به سمت طراحی های جدید و توسعه آن ها سوق دهیم. حتی ما باید به زبان های جدید، ایدئولوژی های طراحی ، ایده های مربوط به جریان کار و حتی مهارت های بازار یابی یا حوزه های مربوطه نیز در مهارت های شغلی توجه کنیم.
ما از همان ابتدا در زمینه صنعت، ترسی از یادگیری یا توسعه آموزش نداریم. چرا که به خاطر توسعه تکنولوژی ،صنعت آموزش DIY مطابق با انتظارات ما پیش می رود. ما صنعتی داریم که در آن ، اکثرا به خاطر توجه به آن چه که انجام می دهیم ، اینجا هستیم و همچنان مهارت ها را در سطح اولیه کار خود قرار نمی دهیم.

نشانه های فریب کارانه: به ارزش مهارتی خود توجه کنید
نکته مورد توجه در اینجا ، توجه به خط زمانی است که باید به طور کامل برآورد شود. شما احتمالا می دانید که JavaScript چیست ، اما قطعا به این امر واقف هستید که دقیقا باید چکار کنید؟ چند دقیقه به من فرصت دهید تا Imposter Syndrome را به شما معرفی کنم. این برنامه در صنعت وب بسیار مهم می باشد و بسیاری از ما اصلا راجع به وجود آن در صنعت طراحی وبسایت اطلاعی نداریم. افراد ، زمان زیادی را صرف می کنند تا به مهارت و دانش خود کیفیت دهند و آن ها را ارتقا بخشند. در بعضی مواقع ، افراد علیرغم مشکلات و فریب کاری های مربوطه که بر سر راه اهداف آن ها قرار دارد، به موفقیت نمی رسند. نشانه های فریب کارانه ، به معنای حس عدم کارآیی می باشد و با شواهد ما کاملا متغایر است. شما می توانید در حوزه کاری خود، هوشمندانه بدرخشید . هرچند که هنوز احساس می کنید که در مقایسه با دیگران ، هنوز کاری انجام ندادید و افسرده اید.
صنعت ما به نوبه خود و به صورت مستمر ، منابع جدیدی را به همراه دارد ، زبان های جدیدی را تولید می کند و ایدئولوژی هایی را در راستای کار خود معرفی می کند. تعجب نکنید که ارزش دهی به مهارت ها ، بسیار سخت و طاقت فرسا می باشد. همیشه مسائل جدید را در روند کاری خود مد نظر داشته باشید. توجه کنید که دانستن راه حل ها ، برای حل مسائل بسیار مهم می باشد. اگر شما دانش کافی در زمینه کاری خود داشته باشد، به طبع به فرصت های جدیدی رسیده و نباید نگرانی به خود راه دهید. هر یک از مجموعه مهارت های ما ،منحصر به فرد است و این امر به تمایلات شغلی و مشاغل فعلی ، بستگی دارد. در بعضی مواقع ، یادگیری مهارت هایی که خیلی مهم نمی باشند ، برای بعضی از موقعیت های بسیار خاص ، از ارزش زیادی برخوردارند.

درک مجموعه ای از مهارت های مد نظر

** انجام هر کاری هر چند بسیار ناچیز ، شما را به شدت به چالش کشیده و شما را بر آن می دارد تا به طور منظم از مهارت های خود استفاده کنید و دانش کاری خود را با توجه به آن پیش ببرید.**

داشتن مهارت زیاد ،به عنوان ابزاری قدرتمند در فرصت های کاری و یادگیری ، مدنظر می باشد. این فرصت ها می تواند شما را با عدم موفقیت مواجه کرده و باعث می شود که شما دست از کار بکشید. حفظ مهارت های بزرگ ، زمانی که از آن ها استفاده می کنیم ، بسیار کاربردی است. انجام هر کاری هر چند ناچیز ، شما را به شدت به چالش کشیده و شما را بر آن می دارد تا به طور منظم از مهارت های خود استفاده کنید و دانش کاری خود را با توجه به آن پیش ببرید. بسیاری از سمت های شغلی متناسب با حوزه کاری شما بوده و در نتیجه حفظ این مهارت ها به مراتب آسان تر خواهد بود.
توجه به مهارت ها، برای شما بسیار مهم می باشد. به جای توجه به مهارت های نصفه نیمه در رزومه خود، می توانید آن ها را با اعتماد به نفس کامل ، به نحو احسن انجام دهید. کار فرمایان ، همیشه خواستار فردی هستند که در موقعیت آن ها ، بیشترین کار را به صورت بهینه انجام دهد. اگر این امکان وجود دارد تا شما از یک نفر، در دو کار خود استفاده کنید ، پس ، کار اقتصادی و بهینه ای انجام داده اید. انجام این کار ، نه تنها ، کاملا کارآمد می باشد ، بلکه کارفرما دیگر لازم نیست که به دو موقعیت شغلی توجه کند و نگران آن ها باشد. در حالی که یک نفر ،می تواند به خاطر داشتن مهارت لازمه در شغل خود ، حقوق بیشتری را دریافت کرده و ارزش کاری خود را بالا ببرد.
به طور نوعی ، افراد ماهر و توانمند ، باید مسئول کار و خدمات خود باشند. بیشتر توسعه دهندگان ، به دنبال HTML/CSS یا JavaScript پیشرفته بوده و به خاطر همین، تمایل دارند تا هزینه های بیشتری را پرداخت کنند. افزایش پرداختی جهت رسیدن به اهداف شغلی ،خالی از لطف نیست و به همین نحو کارفرما نیز ، هزینه های کمتری را برای استخدام چند نفر ، در همان کار پرداخت می کند.

مجموعه مهارت های خود را در راستای اهداف خود پیش ببرید
زمانی که بر روی هدف خود تمرکز می کنید ، چگونگی انتخاب مهارت شما ، بسیار مهم می باشد. زمانی که یک موضوع کوچک مثل زبان CCS را انتخاب می کنید یا از زبان حرفه ای تری مانند JavaScript استفاده می کنید ، بهتر می توانید به اهداف خود برسید. زمانی که اهداف خود را مورد توجه قرار می دهید ، توصیف شغل فعلی شما ، کار بسیار ساده ای خواهد بود. اگر هدف شما ، توسعه بیشتر می باشد و شما تنها با HTML و CSS آشنایی دارید ،پس از قبل می توانید ، مهارت های خود را لیست بندی کنید.

**این ، شما هستید که می توانید با انتخاب داستان ماجراجویانه خود ، به انتخابی درست یا اشتباه برسید**

آیا فرآیند های یادگیری خود را اولویت بندی کرده اید؟ آیا می دانید که کدام یک از آن ها ، از ارزش بیشتری برخوردار هستند؟ این سوالات، ارزش گذاری به مهارت را سخت می کند. این مهارت ها وابسته به متغیر های دیگری هستند. به طور مثال ، هم PHP و هم JavaScript ، باید به عنوان برنامه های توسعه دهنده مد نظر قرار گیرند و اما هر یک از آن ها ، بسته به کار شما ، از ارزش بیشتری برخوردارند. اگر کار طراحی وب سایت شما ، شامل پروژه های PHP یا WordPress می باشد ، پس شما در ابتدا باید تاکید خود را بیشتر بر روی توسعه PHP قرار دهید. اگرچه اگر شما در حال ساخت پروژه ای یا طراجی سایتی با تیم AngularJS می باشید، پس کار با JavaScript را در اولویت قرار دهید.
مزیت صنعت طراحی وب سایت ما ، به طبع بهترین مسیر را در برندارد. این ، شما هستید که باید داستان ماجراجویانه خود را ، بدون داشتن انتخابی اشتباه ، برگزینید. چرا که هیچ اشتباهی نباید وجود داشته باشد. جهت پیشبرد و توسعه مهارت های خود ، راجع به این که کدام یک از مهارت های شما در اولویت قرار دارند و ارزش بیشتری را به خود اختصاص می دهند و شما را سریعا به سمت هدف سوق می دهند ، هرچیزی را فقط یک بار امتحان کنید.
تنظیم جدول زمان بندی ، کمک چشمگیری به انتخاب دانش شما میکند. شما باید با در نظر گرفتن توانایی های طراحی و با در نظر نگرفتن انتخاب های محدود در سناریو های نا محدود خود ، دانش خود را اولویت بندی کنید. البته این امر بدین معنا نیست که شما به عنوان طراحی سنتی، اطلاعات بیشتری از JavaScript نسبت به HTML/CSS دارید. اگر شما این کار را انجام دهید ، پس به نتیجه بسیار عالی رسیده اید.
در آخر، یادگیری و چگونگی ارزیابی آن و هر آنچه که شما را به هدف عالی می رساند ، می تواند شما را بیشتر از همیشه موفق و متمایز از دیگران نگه دارد .
برای انجام هرگونه مشاوره در این زمینه می توانید از قسمت تماس با ما و اطلاعات تماس استفاده نمایید یا ما را در شبکه های اجتماعی وب شهر دنبال نمایید.


حمیدرضا عباسی هستم، کارشناس نرم افزار و دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک، طراح و توسعه دهنده وب سایت و متخخص سئو، از سال ۹۰ به صورت حرفه ای شروع به فعالیت در زمینه طراحی وب سایت کردم و بسیار علاقه مند و مشتاق به استفاده از تکنولوژی های جدید و بروز در زمینه طراحی وب سایت و تجارت الکترونیک هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *