البـرز، فردیس، شهرک وحدت،
بلوار یخ، خیابان سوم غربی، پلاک ۸۰، طبقه ۱
۳۶۶۶۸۳۲۸ ۰۲۶
۵۶۶۶۸۳۲۸ ۰۹۳
info@web-city.ir
support@web-city.ir

نحوه انجام کار طراحی سایت از راه دور

نحوه انجام کار طراحی سایت از راه دور

زمانی که من ۷ سال پیش ، کار طراحی وب سایت را شروع کردم ، فکر کردم که واقعا کارم خیلی راحت است و من وقت اضافه هم می آورم. اما به مرور زمان دیدم که کار طراحی ، بشدت زندگی من را تحت تاثیر قرار داده است و خیلی وقت گیر است.

من از همان سال های اول فهمیدم که اگر افراد کامپیوتر بلد نباشند ، پس نمی توانند به درآمدی برسند. زمانی که من در کار طراحی سایت خود ، پیشرفت کردم ، متوجه شدم که همزمان چندتا کار انجام دادن، واقعا سخت است.

الان زمان آن رسیده تا من تیم و گروهی را تشکیل بدهم و کار طراحی وب سایت خودم را مورد ارزیابی قرار دهم. من باید برای پیشرفت کار طراحی خودم ، تیمی را تشکیل دهم. هرچند که انجام این کار واقعا درد سر دارد.

معایب کار طراحی وب سایت به صورت دور یا Outsourcing
من هم همانند بسیاری از طراحان وب سایت، تیمی را تشکیل دادم و با یک سری مشکلات و درد سرها مواجه شدم. اگر شما به دام این مشکلات افتادید ، اصلا نگران نباشید.من شما را کمک می کنم.

دام ۱: انجام کارها فقط توسط طراح وب سایت و بدون کمک گرفتن از افراد
من برای انجام بیشتر کارهای طراحی وب سایت ، یک سری کارها را به گردن افرادی می اندازم که در شرکت من مشغول به کار هستند. اما من در بعضی مواقع ، خودم به شخصه، وب سایت خودم را طراحی می کنم. این کار باعث می شود تا من به همان جای قبلی خودم برگردم و نتیجه عکس بگیرم. می دانید چرا؟ چون که من خودم به تنهایی و بدون کمک گرفتن از افراد، وب سایت خودم را طراحی کردم.

دام ۲: من فردی را در شرکت خود استخدام کردم، متاسفانه ضعیف عمل کرده و کارها را سر وقت تحویل نمی دهد
این مشکل ، بارها و بارها برای من اتفاق افتاده است. طراحان نمی توانند صفحات وب سایت را به خوبی کدنویسی طراحی کنند یا حتی طراحی ظاهری PSD آن ها ، مطابق با استانداردها انجام نشده است. من به عنوان مدیر شرکت طراحی وب سایت ، برای انجام این کار ، به طراحم حقوق می دهم ، اما متاسفانه در آخر کار باید ، طراحی ها را مجددا مورد ارزیابی قرار داده و دوباره کاری کنم. الان مشکل من دو برابر شد. چرا که من هم خودم دارم کارهای طراحی وب سایت را انجام می دهم ، هم متحمل هزینه هم شدم.

دام ۳: من طراحانی را در شرکت طراحی وب سایت خودم، استخدام کردم، اما متاسفانه آنقدر پروژه ندارم تا آن ها را به شدت مشغول کار کنم.
من از این قضیه خوشحالم که طراحی را برای شرکت خودم استخدام کردم و انجام کارهای سطح پایین را به گردن او انداختم و آن ها ، کل روز خودشان را با این کار درگیر کردند. من به این نتیجه رسیدم که بازده کار طراحی وب سایت من پایین آمده است. چرا که انجام این کارها خیلی بیشتر از آن چه که مدنظر من می باشد، وقت گیر هستند. حتی اگر خودم هم به تنهایی بخواهم این کار را انجام دهم ، حجم کار طراحی وب سایت من به شدت بالا می رود.

سال ها طول کشید تا من متوجه شدم که باید کارهای طراحی وب سایت را به صورت تیمی انجام دهم و از هر فردی بخواهم تا که گوشه کار را انجام دهد بالاخص در زمینه راه اندازی تجارت و طراحی وب سایت ، انجام این امر ، بسیار مهم است. من در بقیه مقاله ، یک سری درس های کلیدی ،که تا به حال یادگرفتم ، را به شما آموزش می دهم و به شما کمک می کنم تا مرتکب این چنینی اشتباهاتی نشوید.

به موقعیت محصولات و خدمات خود ، به چشم یک محصول نگاه کنید
قبل از این که در شرکت طراحی وب سایت خود ، طراحان وب سایت را استخدام کنم ، باید از یک سری نکات برای پیشبرد روند طراحی وب سایت خود ، بهره بگیرم. اگر شما قرار است که روند کار طراحی وب سایت خود را یک طرفه انجام دهید ، بهتر است که به شما بگویم که باید شیوه کاری خود را تغییر دهید و از یک سری اصول کلیدی برای توسعه کارهای طراحی وب سایت خود استفاده کنید.

من به طراحان وب سایت ، پیشنهاد می دهم تا برای ارزیابی و بالابردن رتبه وب سایت خود ، بهتر است به بهره روی محصولات و خدمات وب سایت توجه کنند. منظور من این نیست که شما باید نرم افزار های بزرگ را خریداری کنید، بالعکس باید در این زمینه تجارب کافی کسب کنید. شما باید محصولات وب سایت خود را خیلی هوشمندانه طراحی کنید تا بتوانید تجارت موفق داشته باشید. توجه کنید که برای داشتن تجارتی موفق، باید به صورت تیمی کارهای طراحی خود را در وب سایت انجام دهید.

قبل از اینکه به بهره وری خدمات و محصولات خود فکر کنید ، بهتر است که آنها را مورد ارزیابی قرار دهید و روش های رسیدن به بهره وری را پیش بینی کنید.
برای اینکه بتوانید وب سایت موفق را برای محصولات و خدمات خود طراحی کنید باید از اندازه ها و اشکال مختلف، راه حل های برجسته برای کاربران متفاوت و خدمات قابل پیش بینی و تکرارپذیر استفاده کنید. اگر طراحان وب سایت ، از آپشن های یکسان برای طراحی محصولات و خدمات خود در وب سایت استفاده کنند ، مطمئنا کاربران هنگام استفاده از این خدمات، به استرس نمی افتند و خیلی راحت از آن ها استفاده می کنند.

من از زمانی که طراحی وب سایت را برای محصولات و بهره وری آن ها ، طراحی کردم، با تلاش زیاد فهمیدم که تجارت ، در طراحی وب سایت ، حرف اول را می زند و من باید برای پیشبرد روند تجارت وب سایت خود ، از یک سری طراحان وب سایت کمک بگیرم.

پردازش اسناد
مستند سازی، یکی از مهم ترین کارهایی است که شما باید برای پیشبرد روند تجارت محصولات خود در وب سایت، از آن استفاده کنید. شما باید برای پیشبرد تجارت خود ، از مستند سازی ها ، دستوالعمل های استاندارد ، آموزش و کارهای تیمی استفاده کنید.
من از همان اول کار ، طراحی محصولات در وب سایت را به صورت تیمی انجام دادم و از تیم خود خواستم تا طراحی های وب سایت را مستند سازی کنند و آن ها را به صورت بهینه طراحی کنند.

من کم کم تجارت محصولات در وب سایت خودم را به سمت بهره وری محصولات و خدمات تغییر دادم و مستند سازی آن ها ، به روش های عملیاتی استاندارد تبدیل شدند. تجارت بدون در نظر گرفتن این عملیات، پیش نمی رود. من که نمی توانم تجارت خودم را بدون روش های عملیاتی توسعه دهم.
اگر شما طراحان وب سایت ، این آمادگی را پیدا کردید تا کار طراحی وب سایت خود را به صورت تیمی و به صورت outsource انجام دهید ، پس باید پردازش کارهای طراحی خود را مستند سازی کنید.

به نکات زیر توجه کنید:

  • روی کارهایی تمرکز کنید که تکرارپذیر هستند.( یعنی کارهایی که هر هفته و هر ماه انجام می دهید)
  • وب سایت خود را خیلی ساده ، طراحی کنید و از یک سری اصول پایه، برای انجام کارهای خود استفاده کنید
  • به مرور زمان ، یک سری جزئیات را به طراحی های خود اضافه کرده و از روش های بسیار کارآمد ،برای توسعه روند طراحی وب سایت خود استفاده کنید
  • یک سری screenshot برای طراحی های خود در نظر بگیرید. تیم طراحی من ، خیلی راحت این کار را انجام دادند.

توجه داشته باشید که روش مستند سازی در طراحی وب سایت ، کار سخت و زمان بری است. زمانی که شما قرار است تا وقت زیادی را برای طراحی وب سایت خود در نظر بگیرید ، می توانید ، این روش ها را در طراحی های خود استفاده نکنید.
هدف طراحان وب سایت این است که شما طراحان را به سمت کارهای تیمی و گروهی سوق دهد تا وب سایت موفقی را طراحی کنید.

شما با این زمان محدود، چه کاری را می توانید انجام دهید؟
اولین کاری که شما طراحان وب سایت باید از همان ابتدا انجام دهید ، این است که تا آن جایی که امکان دارد ، وقت خود را آزاد کنید.
اگر شرکت وب سایت ، کاری را به شما بدهد ، چگونه می توانید از زمان خود ، برای انجام کارها به صورت بهینه استفاده کنید؟ به نظر من تا دیر نشده ، راجع به این قضیه فکر کنید. شما طراحان وب سایت باید از زمان خود ، به صورت بهینه استفاده کنید تا تجارت خود را به صورت کارآمد ، توسعه دهید.
من برای انجام این کار ، دو روش را به شما پیشنهاد می دهم:

۱- آنجایی که امکان دارد ، بر روی مهارت های خود تاکید کنید
من از همان ابتدا ،از طراحان وب سایت خود خواستم تا کارهایی که من دوست ندارم را انجام ندهند. کارهای مثل کدگذاری های back-end ، گذاشتن مطالب. و در عوض کارهایی را انجام دهند که برای من لذت بخش می باشند. مثل طراحی ،wireframe و CSS. من به اعضای تیم گفتم که طراحی وب سایت ، برای من اهمیت زیادی دارد.

۲- شما می توانید تجارت وب سایت خود را ارزیابی کرده و آن را توسعه دهید
من در طراحی وب سایت خود ، بهره وری محصولات را مد نظر قرار دادم. من دیگر تمایلی ندارم تا به کارهای عملیاتی تیم طراحی وب سایت خود توجه کنم. هدف من بهره وری محصولات و طراحی محصولات در وب سایت است. من باید برای رسیدن به اهداف خود ، دیدگاه و روش های بازاریابی خودم را توسعه داده و به تیم خودم کمک کنم تا روند تجارت را با کارایی بیشتری انجام دهند.

سوالات زیادی که راجع به طراحی های گروهی وب سایت ، پرسیده می شوند
اجازه بدهید تا من در اینجا به نکات جزئی تری بپردازم. طراحان وب سایت ، در خبرنامه های وب سایت و کنفرانس ها ، سوالات زیر را می پرسیدند.

آیا ما طراحان لازم است که از طراحان متخصص یا همه کاره برای طراحی وب سایت خود استفاده کنیم؟
منظور من این نیست که از طراحان همه کاره در طراحی وب سایت خود استفاده کنید. طراحان وب سایتی را به شرکت خود دعوت به کار کنید که فقط در زمینه کاری شما مهارت دارند. من قبلا هم این اشتباه را انجام دادم و نتیجه عکس گرفتم.

شما باید برای پیشبرد تجارت وب سایت خود ، از طراحان متخصص و حرفه ای استفاده کنید. آیا شما به طراحی های فتوشاپ نیاز دارید؟ شما می توانید این طراحان را در شرکت خود استخدام کنید. مطمئن باشید که اگر بخواهید در طراحی وب سایت خود ، موفق شوید، بهتر است که از طراحان متخصص و حرفه ای استفاده کنید.

آیا من باید برای شرکت طراحی وب سایت خود، از طراحان حضوری و تمام وقت یا راه دور استفاده کنم؟
من ترجیح می دهم تا از طراحان راه دور یا حالت outsourcing استفاده کنم. منظور، من طراحانی است که در شرکت حضور ندارند. چون من مجبورم ، فضاهای بیشتری را برای طراحان محلی در نظر بگیرم. اگر من قرار باشد از کارهای تیمی استفاده کنم ، ترجیح می دهم که با طراحان محلی کار کنم.
استخدام طراحان از راه دور ، یک کار مهارتی در سطح جهان می باشد و شما با انجام این کار می توانید به مزایایی بازاریابی های جهانی مثل ODesk یا Elance ، دست یابید. اگر قرار است که شما ، طراحان وب سایت را استخدام کنید ، من به شما پیشنهاد می دهم تا از وب سایت Authentic Jobs بازدید کنید.

آیا من لازم است از کارفرمایان پاره وقت یا تمام وقت ، استفاده کنم؟
شما طراحان وب سایت ، باید به صورت پروژه ای کار کنید و قراردادهی موقتی ببندید. شما طراحان وب سایت به راحتی می توانید ، هزینه قرارداد پروژه های وب سایت خود را برآورد کنید.
اگر قرار است که شما طراحان وب سایت ، کار خود را جذاب کنید و هدف بهره وری محصولات وب سایت را به صورت بهینه مد نظر داشته باشید ، می توانید از کارفرمایان بخواهید تا به صورت تمام وقت با شما همکاری کنند. من برای پیشبرد طراحی وب سایت خود ، ترجیح می دهم تا روابط خودم را با همکاران و تیم خود ، قوی کنم ، نه این که مرتبا از این قرارداد به قرارداد بعدی بپرم.

من از شما می خواهم تا کارفرمایان را به صورت تمام وقت ( ۴۰ ساعت در هفته) در شرکت طراحی وب سایت خود ، استخدام نکنید. شما طراحان وب سایت باید در شروع کار خود ، از تیم طراحی بخواهید تا ۲۰ تا ۳۰ ساعت در هفته کار کنند. البته من این ساعات را ترجیح می دهم که البته نسبت به تعهدات خانوادگی ، کاری و کاربری و پروژه ای متغیر هستند.

شما طراحان وب سایت از کجا مطمئنید که نیروهای شرکتی شما ، خیلی بهینه کار می کنند؟
مهم ترین مسئله ای که باید برای استخدام طراحان وب سایت انجام دهید ، این است که توجه خود را به سمت مهارت های ارتباطی معطوف کنید. فردی که به راحتی می تواند ارتباط برقرار کند ، در نتیجه ،خیلی سریع مطالب را یاد می گیرد و در کار خود ، خیلی محتاطانه رفتار می کند.

زمانی که شما قرار است ، طراحی را در شرکت طراحی وب سایت خود ، استخدام کنید ، طراحان را ازچند جنبه ارزیابی کنید. شما می توانید یک سری سوالات را به صورت ایمیلی از آن ها بپرسید تا مهارت های نوشتاری آن ها را مورد ارزیابی قرار دهید. برای مصاحبه های خود ، از ویدئوهای Skype استفاده کنید. من در بعضی مواقع از دو یا چند ویدئو استفاده می کنم تا بتوانم ، تعداد محدودی از آن ها را برای کار خود برگزینید.

روش دیگر برای ارزیابی طراحان وب سایت این است که از دوره های آزمایشی استفاده کنید. من یک پروژه آزمایشی در اختیار طراحان قرار دادم و از آن ها خواستم تا بر روی این پروژه کار کنند. این کار یک سری معایب دارد . به طور مثال، کارایی آن ها از همان ابتدا پایین می آید و همان طور که جلو می رویم من به این نتیجه می رسم که آن ها می توانند طراحی های بهتری را انجام دهند و کارایی خود را بالا ببرند.

شما طراحان باید بدانید که از همان ابتدا نمی توانید ، به هدف طراحی وب سایت به صورت بهینه برسید
من در مقاله خود می خواهم این نکته را به شما تذکر بدهم که مطمئنا ، شما از همان ابتدا نمی توانید ، به بهره وری و بهینه سازی ۱۰۰% برسید. دقیقا کار طراحی هم مثل هر کار دیگری می باشد. تا شما به مهارت ها و تجارب کاری مفیدی دست نیابید، نمی توانید در کار خود موفق شوید.

به خاطر داشته باشید که هدف طراحان وب سایت ، کار تیمی است که شما طراحان وب سایت باید وقت زیادی را برای طراحی های خود در نظر بگیرید. دقیقا مثل سفر رفتن که شما ترجیح می دهید تا با دوستان خود به سفر بروید تا تنهایی.

*** همکاران ما در گروه طراحی سایت وب شهر با تجربه بالا در انجام طراحی وب سایت از راه دور برای شهرستان ها و برخی سایت ها در کشور های دیگر آماده همکاری با مشتریان عزیز و همچنین مشاوره برای کسانی قصد انجام کار به این سبک را دارند هستند.


حمیدرضا عباسی هستم، کارشناس نرم افزار و دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک، طراح و توسعه دهنده وب سایت و متخخص سئو، از سال ۹۰ به صورت حرفه ای شروع به فعالیت در زمینه طراحی وب سایت کردم و بسیار علاقه مند و مشتاق به استفاده از تکنولوژی های جدید و بروز در زمینه طراحی وب سایت و تجارت الکترونیک هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *