البـرز، فردیس، شهرک وحدت،
بلوار یخ، خیابان سوم غربی، پلاک ۸۰، طبقه ۱
۳۶۶۶۸۳۲۸ ۰۲۶
۵۶۶۶۸۳۲۸ ۰۹۳
info@web-city.ir
support@web-city.ir

نقاط مثبت و منفی استفاده از ابزارهای طراحی سایت

نقاط مثبت و منفی استفاده از ابزارهای طراحی سایت

هر کجا که نگاه بیاندازید، تبلیغی برای ابزارهای مختلف طراحی وب سایت وجود دارد. راه هایی وجود دارد که به وسیله آن بتوانید، خودتان طراحی سایت را به موقع انجام دهید، اما در هر پروژه طراحی امکان پذیر نیست.
سرویس های از قبیل WEEBLY،SQUARESPACE و WIX وغیره وجود دارد که دارای الگو و ابزارهای طراحی سایت است که هرکسی می تواند بدون استخدام طراح یا برنامه نویس وب سایت برای ساخت وبلاگ، جلوه بصری آنلاین، نمونه کار یا هر گونه وب سایت از آن استفاده کند. به این دلیل است که این ابزارها محبوبیت زیادی یافتند، اما برای هر کسی مناسب نیستند. بیایید به جنبه های منفی و مثبت این موضوع نگاه کنیم.

جنبه مثبت: شما به تنهایی می توانید طراحی سایت کنید
اگر دوست دارید که وب سایت را خودتان به تنهایی طراحی کنید، ولی هیچ ایده ای برای HTML و یا CSS ندارید، این ابزارها بهترین مورد برای شروع می باشد. استفاده از ابزار برای طراحی سایت به شما کمک می کند تا با طراحی و برنامه نویسی وب سایت آشنایی پیدا کنید.
خیلی از این ابزارها برای شروع به شما الگوهای خوبی را ارائه می دهند، سپس شما تنها باید متن یا عکسی را بیافزاید و یا رنگ عوامل طراحی وب سایت را تغییر دهید. شما برای این چنین وب سایتی زحمت زیادی نخواهید کشید. این مورد به خصوص برای طراحان وب سایتی عمل می کنند که دارای محتوای محدود هستند، وب سایت های ساده ای را می خواهند، و یا وبلاگ یا فروشگاه خرید اینترنتی که دارای آیتم های انگشت شماری می باشد را می خواهند بسازند.

جنبه منفی: ویژگی های طراحی وب سایت محدود می شود
طراحان با تجربه وب سایت ممکن است با استفاده از این ابزارها خود را با وب سایت هایی رو به رو ببینند که دارای ویژگی های محدودی می باشد. هر سرویس این ابزارها، الگوها و سرویس های منحصر به فرد خود را ارائه می دهد که ممکن است متفاوت باشد.
اگر انتظار دارید که یک مجموعه ابزارهایی که مانند WORDPRESS کار می کنند را بیابید، این ابزارها جوابگوی شما نخواهند بود.

جنبه مثبت: این ابزارهای طراحی سایت ارزان هستند
خیلی از این ابزارها هزینه های کمی از شما دریافت می کنند و کسانی هم که خواستار ویژگی های پایه برای طراحی وبسایت شان هستند، این ابزارهای طراحی سایت رایگان است. کاربران با اندکی هزینه می توانند با استفاده از این ابزارها مانند تجارت الکترونیک، ایمیل یا رسانه های اجتماعی و دیگر ابزارها به ویژگی های دلخواه خود برسند.
زمانی که این ابزارها با استخدام افرادی برای طراحی سایت یا برنامه نویسی وب سایت مقایسه می شود، اهمیت این ابزارها بیشتر می شود.

جنبه منفی: بودجه برای هزینه های بالا
زمانی که بودجه خود را برای وب سایت رایگان تنظیم می کنید، به یاد داشته باشید که این وب سایت ها شاید تمام چیزی که نیاز دارید را به شما ارائه نمی دهد. گزینه های موجود در طراحی سایت هر شرکتی با هم تفاوت دارد و از این رو باید مطمئن شوید که تمام ویژگی که متناسب شرکت و تجارت تان است در این الگویی که ابزار به شما ارائه می دهد، وجود دارد یا خیر.
شما باید به فکر پشتیبانی و حمایت مشتریان نیز باشید. گزینه هایی که می خواهید در طراحی سایت تان باشد شاید در این ابزارها محدود باشد و این امکان هم برای تان مقدور نیست که تلفن را برداشته و مستقیما با آن اشخاص صحبت کنید. این گونه پشتیبانی از مشتریان وب سایت باید از طریق ایمیل یا گفت و گوی آنلاینی باشد و این موضوع باید جزء گزینه های طراحی وب سایت باشند، این در حالی است که این گزینه در این ابزارهای طراحی وب سایت وجود ندارد.

جنبه مثبت: هر چیزی که نیاز دارید در قالب یک پکیج به شما ارائه می شود
تمام ابزارهایی که برای طراحی وب سایت نیاز دارید در قالب یک پکیج به شما ارائه می شود. آن ها ابزارهای زیادی را شامل می شوند و هزینه ای که پرداخت می کنید دارای هاست وب سایت نیز است. تمام مواردی که در این پکیج وجود دارد برای طراحی و ساخت وب سایت می باشد و می توانید تا زمانی که دوست دارید از آن به صورت آنلاین استفاده کنید.

جنبه منفی: شما باید روی الگو مورد نظر طراحی سایت کار کنید
یکی از بزرگ ترین محدودیت ها برای طراحی سایت، خصوصی سازی این الگو ها می باشد. گزینه هایی در این ابزارها وجود دارد که نمی توانید برای هدف خود تغییر دهید.
چالش این جا است که طراحان وب سایت نمی خواهند الگویی مشابه دیگر وب سایت ها داشته باشند. اگر می خواهید که طراحی وب سایت تان منحصر به فرد باشد، شما باید زحمات و تلاش های زیادی را صرف این کنید تا طراحی سایت تان مطابق هدف مورد نظر شما باشد.

جنبه مثبت: هیج معلومات و دانشی برای برنامه نویسی وب سایت لازم نیست
شما نیاز ندارید تا برای ساخت وب سایت اطلاعات درباره برنامه نویسی وب سایت داشته باشید. اگر می توانید از GOOGLE، AMAZON استفاده کنید، رابط کاربری تان به اندازه کافی شما را در طول پروسه ساخت و طراحی سایت راهنمایی می کند.

جنبه منفی: چیزی که رو به روی تان می بینید، همان چیزی که به دست می آورید
اگر از قبل دارای وب سایت بوده اید، شما می توانید انتظار داشته باشید که با استفاده از این ابزارهای طراحی وب سایت بتوانید ویژگی های دیگری را به وب سایت اضافه کنید. شاید وب سایت تان در ابعاد و عملکردهای کوچکی شروع به کار کند، ولی در طول زمان رشد می یابد و طراحی جدید و عوامل رابط کاربری روز به روز اضافه و غنی تر می شود. اما این مورد در این گونه ابزارها و پکیج های طراحی سایت وجود ندارد.
چیزی که می بینید، همان طراحی وب سایتی است که باید منتشر کنید و تغییری هم در آینده نمی یابد.

جنبه مثبت: بسیار سریع است

شما در عرض چند ساعت می توانید با این ابزارهای طراحی سایت، وب سایت مورد نظر خود را بسازید. شما کنترل کاملی روی زمان های خود دارید. خیلی از این ابزارها در کم ترین زمان وب سایتی را به شما ارائه می دهند که می خواستید. شما نیازی ندارید که چیزی درباره دامنه یا DNS بدانید.

جنبه منفی: گرفتن بک آپ محدود می باشد
این مورد هم یکی از محدودیت های این ابزارهای طراحی سایت می باشد. آنها دارای ویژگی بک آپ نمی باشند.
به این فکر کنید که اگر وب سایت تان داده های را از دست بدهد، چه می کنید؟ چگونه داده ها را به آن وب سایت بر می گردانید؟
این موضوع برای برخی واقعا یک مورد بحرانی است.

آیا باید این ابزاهای طراحی وب سایت را امتحان کنید؟
همه این موارد بالا به یک سوال ختم می شود: آیا باید از این ابزارهای طراحی سایت برای نمونه کار یا پروژه تان استفاده کنید؟ این موضوع بستگی به شما دارد.
در حالی که فکر می کنم این موضوع برای وب سایت های شخصی کارآمد است، من هرگز از چنین ابزارهایی برای طراحی وب سایت مشتریان خود استفاده نمی کنم. خیلی از این وب سایت های مشتریان نیاز به خصوصی سازی و شخصی سازی دارد، در حالی که این ابزارها چنین امکانی ندارند و از همه مهم تر دارای قابلیت بک آپ گیری هم نیستند.
اما در هر صورت استفاده از این ابزارهای طراحی وب سایت، انتخابی است که بنا به شرایط و نوع پروژه تان باید تصمیم گیری کنید.

نتیجه گیری
این ابزارهای طراحی وب سایت برای وب سایت هایی به کار می رود که ساده باشد و به تجارت های شخصی و یا کوچک مربوط شود.
خیلی از این ابزارها دارای گزینه های رایگان نیز می باشد. در هر صورت، مواردی را در این ابزارها بیابید که مطابق شما و شرایط شما باشد.


مجید احدی هستم‌، تولید کننده محتوا برای سایت، قبلا در زمینه تعمیرات موبایل و مدتی هم در زمینه دوربین های مداربسته فعالیت داشتم. در حال حاضر مدتی هست که به حوضه فناوری اطلاعات علاقه مند شدم در حال حاضر به عنوان تولید کننده محتوا و ویرایشگر سایت فعالیت می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *