البـرز، فردیس، شهرک وحدت،
بلوار یخ، خیابان سوم غربی، پلاک ۸۰، طبقه ۱
۳۶۶۶۸۳۲۸ ۰۲۶
۵۶۶۶۸۳۲۸ ۰۹۳
info@web-city.ir
support@web-city.ir

نکاتی که قبل از شروع و قبول کار, باید به آن ها توجه داشته باشید

نکاتی که قبل از شروع و قبول کار, باید به آن ها توجه داشته باشید

شما ممکن است بعد از انجام ساعت ها و ماه ها کار ، با شکست مواجه شوید و به مرحله اول برسید. قبل از اینکه پیشنهاد کاری را بپذیرید، به دقت به مراحل زیر توجه کنید:

۱- اگر کاری را قبول کنید یعنی با زندگی خداحافظی کرده اید
زمانی که شما پیشنهاد کاری را قبول می کنید ، باید نسبت به انجامآن کار کاملا اطمینان حاصل کنید و بالواقع آن را قبول کنید. چون انجام این کار ، ممکن است کل ساعات زندگی شما را به چالش بکشد. از همان شروع کار ، یک فرد باید موقعیت خانوادگی و افرادی که با آن ها کار می کند را در نظر بگیرد. چرا که کل ساعات خود را با آن ها می گذرانید.
فردی جوان از همان شروع کار و بدون داشتن تعهدات خانوادگی ، در طول روز نیاز به یک سری مسائل مثل خرید ، خواب و دوش گرفتن دارد. همانند یک مهمانی بزرگ که برای ناهار و شام مطمئنا غذاهایی را در نظر گرفته اند. هیچ فرد مستی رانندگی نمی کند. چرا که هیچ وقت به مقصد نمی رسد.در حقیقت شما نباید پول خود را برای اذیت و ایجاد نگرانی و حتی اجاره منزل ذخیره کنید. به خود استراحتی بدهید و زندگی خود را به کام خود تلخ نکنید.
من سال های گذشته، شروع داغی داشتم و نمایندگی شرکت و سازمانی را در شهر خود عهده دار بودم. ما در آن جا غذاهای سرد و منجمد و بستنی می خوردیم و حتی در روز های تعطیل رسمی هم ما همچنان کار می کردیم. بله دقیقا روزها وشب های جمعه! من دو فرزند داشتم که هیچ وقت ، وقت نمی کردم آن ها را ببینم.
من واقعا به خودم گفتم که واقعا این چه زندگی است که من دارم. من در جواب به خود گفتم که من اصلا زندگی نمی کنم. البته چرا. من برای کار ، زندگی می کنم. من بقیه زمان خود را در شرکت دیگری مشغول به کار شدم که قدمت ۱۰۰ ساله داشت. کیفیت کاری با گذران وقت با خانواده اصلا مطابقت نداشت. من دو سال به این کار سخت خود ادامه دادمو در آخر کم آوردم. همه کارمندان آن شرکت نیز از کار اخراج شدند. بقیه افراد خود شرکتی زدند یا در جای دیگری مشغول به کار شدند و یا حتی شهر خود را برای انجام کار دیگری ترک کردند. فقط مالکین و مدیران شرکت با فروش حساب کاربری مشتریان خود توانسته اند ، کسب درآمد کنند. هنوز افراد زیادی وجود دارند که بسیار با تجربه می باشند.

۲- چه کسی پول در می آورد؟

علیرغم ساعات کاری فشرده و سخت، هنوز حقوق شما کفاف خرید خانه یا حتی یک ماشین لوکس را به شما نمی دهد. شما به عنوان فردی ماهر می دانید که فرصت ها” و ” وعده وعید های شغلی با درامد بالا” ، بهتر از کارمندی ساده بودن است. (تصور کنید که به شما پرداختی های بسیار بالا در کار پیشنهاد می شود).
بسیاری از دوستان من کار خود را شروع کردند ولی بعد از ۲ یا ۳ هفته پرداختی داشتند. بسیاری از آن ها کار خود را ترک کردند. چرا که به حقوق منظم با درآمد ثابت نیاز داشتند تا بتوانند از پس مخارج تحصیلی ، وام ها ی دانشجویی ، خورد و خوراک، لباس و …برآیند. حتی بعضی از آن ها ، مدت زیادی در جایی کار کردند و بعد از مدتی با درهای بسته مواجه شده ، بدون این که هیچ پرداختی دریافت کرده باشند و یا حتی شرکت خود را ملزم به پرداخت بدهی خود به آن ها کند. همان طور که در مطالب بالا نیز اشاره شد ، مالکین ، تنها افرادی هستند که در این زمینه قِسِر در می روند.

۳- به خط قرمز ها توجه کنید
من اخیرا کاری داشتم که از همان ابتدا واقعا محشر بود وتوانستم توجه زیادی را به سمت خود جلب کنم و پول زیادی به دست بیاورم. این کار خیلی زمان بر نبود، اما درآمد این کار روند زندگی من را به جلو انداخت و این زمان ، اولین باری بود که من در زندگی خود به این فرصت رسیده بودم.
پیش فرض این کار، خیلی ساده بود. من در ابتدا کار خود را با “طراحی وب سایت ” شروع کردم ، اینکه چگونه می توان یک وبلاگ را طراحی کرد. این کار نه تنها خیلی خوشایند بود ، بلکه رقبا را بر آن داشت تا با طراحی وب سایت های مشابه به سمت بازار های رقابتی بشتابند. هنوز این احتمال وجود دارد که این کار بتواند به نوبه خود منحصر به فرد شود. و جایگاه خاصی را به دست آورد. هرچند که هدف مدیر من ، اصلا این هدف نبود.
او در هر جلسه ایمیل یا Skype ، پیشنهادات من را نادیده می گرفت و بر روی برنامه ای تاکید داشته که مطمئنا به موفقیت نمی رسید. او فردی از خود راضی است وصرفا به رشته خود، MBA تاکید می کند که از دانشگاه فونیکس فارغ التحصیل شده است که هرچیزی را در زمینه تجارت به صورت آنلاین ارائه می دهد. البته من بر این باورم که او هر چیزی در در آن واحد می خواهد و اصلا صبر ندارد و وعده وعید های زیادی را در وبلاگ گذاشته و طراحی وبلاگ خود را در زمینه های مختلفی مثل مد و موسیقی پیش می برد. این، چیزی است که او در ذهن خود دارد. نتیجه کاملا مشخص است. هرکسی دنبال زمینه های خاصی است که هر جا نمی تواند به آن ها دست یابد: همانند رفتن به سایت های دیگر که به رفع نیاز های آن ها کمک می کند. او ، مشتریان و در پی آن ، درآمد خود را از دست داد.
یکی از بخش هایی که می توانید پول بیشتری از مردم به ناحق بگیرید ، شرکت های فروش هاست می باشند. این نوع شرکت ها ، شهرت نداشته و هر ساله ۵۰% از مشتریان خود را از دست می دهند.
اگر شما راجع به کارهای وب (مثلا در تجارت) اطلاعات کافی دارید ، پس مطمنا به آن اطمینان پیدا خواهید کرد. این کار به نظر سخت می باشد. توسعه سایت و نه تاکید بر روی میزان رویت آن ، کار بیهوده ای است و موفقیت کار را با شکست مواجه می کند. البته که شما فارغ التحصیل دانشگاه آنلاین در رشته MBA نمی باشید.
او به من گفت که مطمئن باش بعد ۶ ماه سو هاضمه و سر درد میگیری و من دیگر نیازی به شما ندارم. او سریعا من را با فردی دیگر جایگزین کرد. اوسایت خود را ۳ بار تغییر داد و نتوانست فردی را استخدام کند که اشتباهات سایت را درست کند. او حالا در زمینه طراحی سایت خود با شکست مواجه شد و تنها ماند.

۴- آیا می توانید از خود پشتیبانی کنید؟
هر زمان که شرکتی ، طراحی سایت ، بدون پرداختی یا پرداختی با تاخیر را به من پیشنهاد می دهد ، من راجع به پرداخت هزینه ها از آن ها سوال می کنم. من برای آن ها توضیح می دهم که چگونه می توان ساعت ها وقت و سرمایه گذاشت و هیچ پرداختی دریافت نکرد؟ من تنها بر روی شرکتی سرمایه گذاری می کنم که به موفقیت خود مطمئن است. من مطمنم که هیچ کس این کار را انجام نمی دهد.
اگر می خواهید کاری را شروع کنید ، در ابتدا به آن چه که به شما پیشنهاد می دهند و این که چه کاری را به شما محول می کنند ، به دقت گوش دهید. اگر کارفرمای شما خیلی شل و ول صحبت می کند و احساس بدی را به شما القا می کند ، مطمئن باشید که روند کاری شما تحت هیچ شرایطی با موفقیت مواجه نخواهد شد.
اگر به نظر شما، مسئله ای خوشایند نمی آید ، لطفا به ح وزه طراحی و کار طراحان نگاهی بیاندازید. اگر طراحان از همان ابتدا با روی خوش با شما برخورد کنند ، آیا واقعا می توانند خدمات ۵ تا ده ساله ای به شما ارائه می دهند؟ به هر جهت راجع به کاری که قرار است ساعت ها وقت برای آن صرف کنید ، تحقیق و بررسی های کافی انجام دهید.
انتظار انجام کاری سخت و انعطاف پذیر بودن ، شما را در روند انجام پروژه جلو انداخته و اعتماد به نفس کاری شما را بالا می برد. تا زمانی که با شرکت مربوطه قرارداد نبسته اید ، اعتماد نکنید و کاری را انجام ندهید. بیشتر شروع ها از همان ابتدا با شکست مواجه می شوند.
پس چگونه می توانید زمان و وقت خود را به این کار سخت اختصاص دهید؟ آیا شما برای رسیدن به تجارتی سود آور و کاربردی ، دست از کار می کشید؟ در بیشتر موارد ، شما باید پاداش دریافت کنید. در این زمان ، کارفرما آنقدر پرداخت پاداش شما را به تاخیر می اندازد تا در نهایت بتواند از پرداخت آن سر باز زند. او از کارمندان با تجربه ای استفاده می کند که به جز پرداخت حقوق ، هیچ انتظار دیگری مثل پاداش ندارند.

۵- لذت موفقیت
زمانی که شما نسبت به کار خود اطمینان حاصل کرده و آن را شروع کردید ، پشتیبانی شرکت و دادن پاداش به شما ، شما را بسیار شگرف زده می کند. به خاطر داشته باشید که تنها فیس بوک و گوگل هستند که به موفقیت رسیده است. البته در این زمان هزاران سایت وجود دارد که در همان ۶ یا ۱۲ ماه اولیه ، ۹۵% از آن ها با عدم موفقیت مواجه می شوند.

البته به نیمه پر لیوان نگاه کنید. هنوز ۵% به موفقیت رسیده اند. اگر این گونه نیست ، پس می توانید کار خود را شروع کنید.


مجید احدی هستم‌، تولید کننده محتوا برای سایت، قبلا در زمینه تعمیرات موبایل و مدتی هم در زمینه دوربین های مداربسته فعالیت داشتم. در حال حاضر مدتی هست که به حوضه فناوری اطلاعات علاقه مند شدم در حال حاضر به عنوان تولید کننده محتوا و ویرایشگر سایت فعالیت می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *