البـرز، فردیس، شهرک وحدت،
بلوار یخ، خیابان سوم غربی، پلاک ۸۰، طبقه ۱
۳۶۶۶۸۳۲۸ ۰۲۶
۵۶۶۶۸۳۲۸ ۰۹۳
info@web-city.ir
support@web-city.ir

چرا باید سایت خود را دوباره طراحی کنیم؟

چرا باید سایت خود را دوباره طراحی کنیم؟

هر تاجری حتما تا به حال، وب سایت شرکت خود را طراحی مجدد نموده است و در این باره به شما حتما خواهند گفت: این طراحی مجدد به علت وجود ضعف هایی در طراحی سایت نیست. طراحی کردن وب سایت شما ممکن است بزرگ ترین چالشی باشد که در بازاریابی تجارت تان با آن مواجه هستید.
اما نباید این چنین باشد.

زمانی که سوالات معقولی از خود بپرسید، می توانید در طراحی مجدد از اتلاف وقت جلوگیری کنید و از این پروسه خسته نشوید و در دراز مدت درآمد بسیاری را به دست آورید. در این مقاله ۵ سوال مهم وجود دارد که می توانید قبل از شروع کردن طراحی مجدد سایت تان از خود بپرسید و سپس شروع به انجام این پروسه کنید.

۱- هدف طراحی سایت جدید چیست؟
قبل از اینکه پروسه طراحی مجدد را شروع کنید، خیلی مهم است تا درباره محتوای سایت خود فکر کنید، از این رو، شما درک واضحی از اینکه باید در وب سایت جدید چه مواردی قرار دهید، کسب می کنید. آیا می خواهید تا مردم و کاربران سایت از وب سایت شما خرید کنند؟ در خبرنامه عضو بشوند؟

هر چه درک شما از عملکردهایی که می خواهید کاربران سایت انجام دهند، واضح تر باشد، راحت تر ساختار اطلاعاتی را در وب سایت جدید خود می سازید و خود و کاربران را با نتایج مثبت ، خشنود خواهید ساخت.

۲- چه چیزهایی در طراحی سایت جدید کاربردی است و چه مواردی کاربردی نیست؟
قبل از این که طراحی مجدد سایت خود را شروع کنید، به وب سایت کنونی خود فکر کنید و مواردی که می خواهید در سایت جدید نگه دارید و مواردی که می خواهید حذف کنید را مشخص سازید. آیا شکایت ها و ناراضیتی هایی را از سوی بازدیدکنندگان و مشتریان سایت خود داشته اید؟ می توانید توسط آنالیزگرهای GOOGLE به برخی مشکلات موجود در طراحی سایت پی ببرید؟

برای مثال، اگر بازدیدکنندگان سایت در نظر داشته باشند که در صفحات مشخصی حضور یایند، به این که چه عواملی و یا محتوایی این ترغیب را در آن ها به وجود آورده است، پی ببرید. اگر دقت کنید که کاربران سایت در کدام مکان از طراحی سایت بیشتر کلیک می کنند، بیشتر می توانید در پروسه طراحی مجدد موفق شوید.

در این شرایط بیشتر باید روی داده های آنالیزی دقت کنید تا حس ششم خود. CURT SCHWAB بنیان گذار و مدیر اجرایی شرکت دیجیتالی BLUE WATER در این باره می گوید:” تصمیم گیری بر اساس داده های آنالیزی به جای احساسات، برترین گزینه در طراحی مجدد وب سایت ها می باشد. همیشه سخت است به این طریق به طراحی سایت خود نگاه بی اندازید، اما این داده ها و اطلاعات به شما دروغ نمی گویند.”

۳- “موارد اجباری” و “موارد اختیاری” در طراحی سایت تان به چه ترتیب است؟
زمانی که سایت خود را دوباره طراحی می کنید، آسان است که مواردی را در طراحی سایت خود بیابید که واقعا نیازی نیست که وجود داشته باشند.
SCHWAB در این باره می گوید: “باید این موضوع را درک کنید که وب سایت شما یک کار مشخصی نیست که تمام شود و پایان داشته باشد.
بلکه باید همیشه بروزرسانی ها و تغییراتی را برای بهینه سازی شدن سایت بر اساس واکنش ها و بازخورد های کاربران سایت خود ایجاد کنید.

۴- آیا اخیرا از سیستم مدیریت محتوا استفاده نموده ام، اگر این چنین است، این سیستم برای من چگونه کار می کرد؟
ساخت وب سایت با استفاده از سیستم مدیریت محتوا یا CMS در سال اخیر بسیار مورد توجه بوده است. CMS های محبوب، مانند وردپرس، دروپال و جوملا به شما اجازه می دهد تا به راحتی محتوای وب سایت خود را بدون نیاز به داشتن اطلاعات برنامه نویسی، بروزرسانی کنید.

اگر تا به حال از سیستم مدیریت محتوای سایت استفاده نکرده اید، باید در وب سایت جدید خود آن را به کار ببرید. اگر از پیش هم این CMS را داشته اید، زمانی را اختصاص دهید تا دریابید که آیا در وب سایت جدید هم به کار شما می آید و نیاز های شما را تامین می کند یا خیر. اگر این چنین نیست، باید در بازار به دنبال یک سیستم مدیریت محتوای سایت دیگر باشید تا گزینه بهتری را بیابید.

۵- آیا این طراحی مجدد را باید در خانه انجام دهم یا باید از یک شرکت طراحی سایت کمک بگیرم؟
زمانی که به این فکر می کنید که طراحی مجدد سایت خود را در خانه و توسط خودتان انجام دهید و یا از یک شرکت طراحی وب سایت کمک بگیرید، خیلی مهم است تا مسئولیت ها و وظایف این پروسه را درک کنید و به طور صادقانه مشخص کنید که آیا پس این موارد بر می آیید یا خیر.
شاید وسوسه انگیز باشد که به منظور صرفه جویی در هزینه ها، بخواهید طراحی مجدد سایت را در خانه انجام دهید، اما اگر اشخاص دیگری در این راستا کمک بگیرید که در این زمینه بسیار تخصص دارند، می توانند در این پروسه شما را یاری کنند.

SCHWAB در این باره می گوید: “اگر تصمیم می گیرد که این کار را در منزل خود انجام دهید، با دقت به منابعی که در اختیار دارید نگاه کنید و روی آن ها تمرکز کنید. برای داشتن یک طراحی مجدد موفق، شما نیاز به یک تیم کامل دارید که شامل افرادی می شود که دارای مهارت و تخصص بازاریابی آنلاین، نوشتن متن وب سایت، طراحی کردن ، برنامه نویسی و مدیرت پروژه می باشند. وجود این افراد در تیم طراحی سایت مجدد بسیار الزامی است.”

*** هر چند وقت یکبار وب سایت خودتون رو بروز کنید و مطابق استانداردهای بروز عمل کنید، و از همه مهم تر به ظاهر سایت خود در تمام حالت های ریسپانسیو اهمیت زیادی بدید، هرچه وب سایتی با ظاهر بروزتر و امکانات بیشتر داشته باشید مخاطبان بیشتری جذب خواهید کرد و بازدهی سایت شما بالاتر می رود.


حمیدرضا عباسی هستم، کارشناس نرم افزار و دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک، طراح و توسعه دهنده وب سایت و متخخص سئو، از سال ۹۰ به صورت حرفه ای شروع به فعالیت در زمینه طراحی وب سایت کردم و بسیار علاقه مند و مشتاق به استفاده از تکنولوژی های جدید و بروز در زمینه طراحی وب سایت و تجارت الکترونیک هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *