البـرز، فردیس، شهرک وحدت،
بلوار یخ، خیابان سوم غربی، پلاک ۸۰، طبقه ۱
۳۶۶۶۸۳۲۸ ۰۲۶
۵۶۶۶۸۳۲۸ ۰۹۳
info@web-city.ir
support@web-city.ir

چرا بعضی از طراحان سایت از این کار متنفر شدند؟

چرا بعضی از طراحان سایت از این کار متنفر شدند؟

شما طراحان وب سایت، چند سال است که مشغول طراحی وب سایت می باشید. بله، شما طراح موفقی هستید و خیلی خوب کار کردید. شما برای شرکت های به نام و مشهوری ، وب سایت ، طراحی کردید.

شما طراحان به جایی رسیدید که شاید آرزوی خیلی از طراحان باشد.

شما چند سال است که کار طراحی وب سایت انجام می دهید و به مهارت های خود افتخار می کنید. حتی ممکن است در این سالیان کارها و مهارت های سئو سایت و بهینه سازی سایت را هم انجام داده باشید.

خوب بریم سراغ اصل مطلب. شما طراح ماهر وب سایت می باشید ، اما از انجام کارهای طراحی تنفر دارید. و اصلا تمایلی به انجام این کار ندارید. کاربران و پروژه های جدید ، دیگر احساسات شما را به وجد نمی آورند. شما طراحان وبسایت دوست دارید تا سراغ حرفه دیگری بروید. طراحی سایت ، فقط برای شما پول ساز است.

حالا شما طراحان می توانید کار طراحی را رها کرده و دنبال کار دیگری باشید.

شما کار طراحی خود را همچنان ادامه می دهید، هرچند که اصلا از انجام این کار لذت نمی برید و به خاطر کسب درآمد، مجبور به انجام طراحی های وب سایت می باشید. البته خوب، در کار خود حرفه ای شدید و پول زیادی بدست می آورید. حالا می توانید با این دیدگاه جلوبروید. شما حرفه ای هستید. پس نباید از طراحی وب سایت تنفر داشته باشید.

در این مقاله از سلسله مقاله های طراحی سایت و بهینه سازی سایت که در شرکت طراحی سایت وب شهر برای شما تهیه و تنظیم شده است قصد داریم تا شما طراحان وب سایت ها را با این موارد و مشکلات ذهنی و دغدغه های بسیار جدی آشنا نموده و در مورد راه حلهای آنها با شما صحبت نماییم.

چرا از طراحی وب سایت، تنفر دارید؟
شما باید به ذهن خود مراجعه کرده و باید بفهمید که چه عاملی باعث شده که شما طراحان وب سایت، از طراحی متنفر شوید. خوب من در اینجا به یک سری عوامل اشاره می کنم:

  • خستگی
  • نا امیدی و دوست نداشتن محل کار
  • احساس این که شما کار مهمی انجام نمی دهید
  • تحلیل کاری
  • هدف نداشتن
  • نداشتن اعتماد به نفس در مهارت های طراحی خود
  • افسردگی ( که بیشتر از عوامل بالا ، شما را نسبت به طراحی وب سایت متنفر می کند)

*** هریک از عوامل بالا، باعث می شوند تا شما از طراحی وب سایت متنفر شوید

خستگی کاری واقعا اجتناب ناپذیر است و شما را در انجام کار طراحی وب سایت ، نا امید می کند. اگر شما طراحان تمایلی به طراحی پروژه های وب سایت نداشته باشید، مطمئنا از انجام آن، لذت نمی برید و خسته می شوید. حتی اگر طراحی این پروژه، برای شما خیلی ساده باشد و مهارت خاصی نیاز نداشته باشد.

این حس باعث می شود تا شما فکر کنید که کار مهمی انجام نمی دهید. طراحی وب سایت ، تاثیر بسزایی بر روی زندگی افراد دارد و اگر شما با سازمانی کار کنید که از همکاری با آن ها لذت می برید، به طور حتم تاثیر مثبت آن را در زندگی خود مشاهده خواهید کرد.

تحلیل کاری، عامل دیگری است که باعث می شود که شما از طراحی وب سایت متنفر شوید. نداشتن اعتماد به نفس هم در زمینه مهارت های فردی در طراحی وب سایت، شما را از پا در می آورد.
افسردگی محض، هم دلایل پزشکی دارد و به خود طراحان وب سایت بر می گردد. شما طراحان وب سایت ، باید به دنبال راه حل هایی باشید تا بتوانید افسردگی کاری خود را کم کرده و حس تنفر از طراحی را از خود دور کنید.

احساسات دیگری را برای خود به همراه بیاورید
اگر شما از کار طراحی وب سایت ، خسته می شوید ، می توانید دنبال راهکار دیگری باشید تا انگیزش کاری را در شما القا کند.
دنبال طراحی های جدیدتر، وبلاگ ها و حتی طراحان خاص بگردید. اما شما نباید خودتان را صرفا محدود به طراحی دیگر طراحان وب سایت کنید.

شما طراحان وب سایت می توانید نگاهی به عکس های طراحی شده، بسته بندی ها و چیزهای مشابه بیاندازید. شما می توانید طراحی ها را از منظر بیرون از دنیای هنر و طراحی ببینید. نگاهی به دنیای اطراف خود بیاندازید. همچنین می توانید از وب سایت هایی دیدن کنید که اصلا ربطی به طراحی ندارند. مثل وبلاگ های مد. Tunmblr، راه بسیار عالی را در اختیار شما طراحان وب سایت قرار می دهد تا بتوانید به دنیای جدیدی از طراحی پا گذاشته و حس طراحی خود را القا کنید.

خودتان را به چالش بکشید
احساسات خود را در دنیای طراحی به چالش بکشید. چالش ها می توانند احساس خستگی را از شما دور کنند و مهارت های جدیدی را برای شما به ارمغان بیاورند. پس ، شما طراحان وب سایت نباید این فرصت های طلایی را از دست بدهید.
اگر شما از انجام کار طراحی وب سایت، لذت نمی برید، می توانید با چالش های جدید، به کار طراحی خود انگیزش دهید. شما طراحان وب سایت باید اعتماد به نفس کافی در زمینه مهارت های طراحی خود داشته باشید.

اگر شما نمی توانید پروژه ای را پیدا کنید که ذهن و مهارت های شما را به چالش بکشد، می توانید دنبال پروژه های شخصی باشید. مثلا می توانید سوابق کاری خود را مجددا طراحی کنید و با تم طراحی وب سایت خود را تغییر دهید.

از یک طراح وب سایت حرفه ای برای غلبه بر احساسات منفی خود کمک بگیرید
اگر که شما فکر می کنید که طراحی وب سایت شما اصلا خوب از آب در نیامده و به مهارت های خود اعتماد ندارید، می توانید از یک طراح استاد ، چه به صورت مستقیم و چه غیر مستقیم کمک بگیرید تا نقاط ضعف و قوت شما را برایتان بازگو کند.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که با یک طراح ماهر تماس بگیرید و از او خواهش کنید تا شما را در زمینه طراحی وب سایت کمک کند. شما لازم نیست که از جملات خیلی رسمی برای ارتباط با ایشان استفاده کنید. شما طراحان وب سایت بهتر است که ایمیلی به زبان ساده برای او ارسال کرده و خواسته های خود را در آن جا برای او توضیح دهید تا بتواند به شما طراحان وب سایت کمک کند. این طراح استاد هم می تواند انگیزش طراحی شما را بالا ببرد، و هم می تواند شما را نا امید کند. به هر جهت نا امید نشوید و در این شرایط از طراح دیگری کمک بگیرید.

اما در مورد روش دوم! شما می توانید به صورت غیر مستقیم با طراح مورد نظر خود صحبت کنید. او هم می تواند نظرات و پیشنهادات خودش را از طریق ایمیل در اختیار شما طراحان وب سایت قرار دهد. شما از طریق این روش می توانید هم زمان ، درخواست خود را برای چند نفر ارسال کنید و از رهنمون های آن ها برای بالابردن انگیزش طراحی خود بهره بجویید.

همچنین اگر بازهم فکر می کنید که مهارت های خوبی برای طراحی وب سایت ندارید، می توانید با اساتید طراحی وب سایت از طریق Facebook , و Twitter ارتباط برقرار کرده و از پیشنهادات آن ها برای پیشبرد مهارت های طراحی خود استفاده کنید. همیشه آنلاین و در دسترس باشید که اگر آن ها سوالاتی را از شما پرسیدند، بتوانید خیلی زود پاسخ بدهید. شما طراحان وب سایت باید به خود اطمینان دهید که این رهنون ها ساختاری و بسیار مفید می باشند و شما را از چاله به چاه نمی اندازند.

مجددا اطلاعات خود را به روز رسانی کنید
شرکت کردن در کلاس ها و سمینارها و کارگاه ها و کنفرانس ها، دانش طراحی شما را بالا برده و علاقه طراحی وب سایت را در شما تازه می کنند. شما همچنین می توانید از هم دانشگاهی ها یا دانشجویان موفق ، بخواهید تا جزوات آموزشی خود را در زمینه طراحی وب سایت، در اختیار شما قرار دهند.
همچنین می توانید از آموزش های آنلاین و شرکت در کنفرانس ها و سمینار ها استفاده کنید تا مهارت طراحی وب سایت خود را ارتقا دهید. در کنفرانس ها ، آپشن های زیادی در اختیار شما قرار می گیرند. شما می توانید از بهترین رویکرد ها برای طراحی وب سایت خود استفاده کنید.

تشکیل تیم
شما طراحان وب سایت ، بهتر است که یک تیم طراحی تشکیل دهید و از نظرات و ایده های همکاران تیمی خود استفاده کنید. طراحی وب سایت به صورت تیمی، خیلی بهتر و جامع تر از طراحی به صورت تک نفره می باشد. شما می توانید به صورت حرفه ای با تیم خود در ارتباط باشید و در مورد طراحی پروژه خود با آن ها صحبت کنید. حتی ممکن است با همکار خود پروژه ای را طراحی کنید که احساسات شما را به وجد آورد و به شما انگیزش دهد.
تیم طراحی وب سایت شما لزوما نباید تیم محلی باشد. شما طراحان وب سایت می توانید از راه دور هم با تیم های خود ، ارتباط برقرار کرده و اطلاعات وب سایت خود را با آن ها به اشتراک بگذارید.

شما باید مطمئن باشید که تیم طراحی وب سایت شما، تیم رسمی و سازمان دهی شده ای می باشد و شما طراحان وب سایت باید برای انجام همه کارهای طراحی خود، برنامه ریزی دقیقی داشته باشید. آیا شما بر روی پروژه خود برنامه ریزی می کنید؟ چه تصمیماتی را برای پیشبرد طراحی وب سایت خود ، اخذ می کنید؟ تکلیف در آمد طراحی وب سایت شما چه می شود؟ شما طراحان وب سایت ، باید قبل از تشکیل تیم ، آن موارد را مد نظر قرار دهید .

تیم و تخصیص وظایف
شما طراحان وب سایت باید برای هر کدام از طراحان تیم خود، وظیفه ای را در نظر بگیرید. این وظایف شامل ، مدیریت تماس با مشتریان، دفترداری و.. می باشد. این گونه مسائل ، انرژی شما را تحلیل برده و شما را از اصل هدف طراحی دور می کند.
تخصیص وظایف به افراد گروه، ایده بسیار جالبی است. اگر شما طراحان وب سایت فکر می کنید که مثلا انجام فلان کار ، وظیفه شما نیست، می توانید آن کار را به دیگری واگذار کنید. شما طراحان وب سایت می توانید وقت خودتان را برای علائق خودصرف کنید. این کار باعث می شود که تحلیل کاری شما کم شود.

شما طراحان وب سایت باید توجه خود را به سمت قسمتی از طراحی معطوف کنید که واقعا انجام آن ، برای شما لذت بخش بوده و حس نا امیدی را از شما دور می کند. وجه تمایز مهارت های طراحی شما با افراد دیگر، باعث می شوند که شما به خود افتخار کنید.

اهداف جدید را در طراحی وب سایت مد نظر قرار دهید

*** یک جا نشستن و پیشرفت نداشتن، کار ساده ای است و باعث می شود که شما از طراحی وب سایت زده شوید.

بعضی از طراحانی که کارفرمای خود می باشند ، در زمینه کار طراحی خود هیچ تعادلی ندارند. آن ها ۲۴ ساعت کار کرده و هیچ تفریحی ندارند. حتی به مسافرتم نمی روند و آخر هفته ها هم کار می کنند. این امر باعث تحلیل روحی طراحان وب سایت و در نتیجه تنفر از کار می شود.
به خودتان بیایید! استراحت کردن هم جزئی از کار طراحی وب سایت شما می باشد. حتی استراحت های کوچک آخر هفته، آنقدر برای شما مفید هستند که شما را به وجد آورده و انرژیتان را چند برابر می کنند تا بتوانید طراحی های بهتری را انجام دهید و دیگر تحلیل نمی روید.

خیال پردازی را کنار بگذارید
فرسودگی کاری باعث می شود تا شما ، به خیال پردازی ها روی آورید. خیال پردازی خیلی مهیج است. چرا که وقتی شما ، راجع به طراحی وب سایت خود، خیال پردازی می کنید، به تنایج خوبی می رسید و خیلی انرژی می گیرید. اما خیال پردازی شما ، احساسات شما را نابود می کند. چرا که فقط در ذهن شما شکل گرفته و در حقیقت شما، کاری از پیش نیردید.

خیال پردازی ها را کنار گذاشته و بیشتر برای موفقیت وب سایت خود، تلاش کنید. شما می توانید پروژه های طراحی گرفته و خوشحال شوید. تا آن جایی که امکان دارد خیلی سخت نگیرید و خیلی راحت با پوژه ها برخورد کنید. حتی اگر هم ، پروژه سخت و سنگینی هم گرفتید ، بازهم نگران نباشید. می توانید از روش ها و رویکردهای خاصی برای آسان کردن فرآیند طراحی وب سایت خود استفاده کنید.

به خودتان استراحت بدهید
شما بهتر است که به خودتان استراحت بدهید. از ۷ روز هفته ، فقط ۵ روز کار کنید و آخر هفته ها را به استراحت خودتان اختصاص دهید. حتی می توایند با خوردن ناهار، از پشت میز بلند شده و کمی انرژی گرفته و مجددا کار طراحی وب سایت را ادامه دهید.

بسیاری از افراد ، حالا چه طراحان وب سایت، چه افراد دیگر، هر ۷ روز هفته و روزی ۸ ساعت و بیشتر کار می کنند و نه مسافرتی می روند و نه تفریحی دارند. جدول زمانی زندگی آن ها ، فقط بر مبنای کار برنامه ریزی شده است.
شما طراحان وب سایت باید زمان استراحتی را برای خودتان در نظر بگیرید. حتی می توانید ،آخر هفته خوبی را برای خود برنامه ریزی کنید و حسابی خوش بگذرانید. بعد از تعطیلات، به راحتی می توانید با انرژی کامل به سر کار برگردید. حتی با رفتن به مسافرت هم می توانید ، فرسودگی کاری خود از بین ببرید.

سپاسگزاری
وفتی که به اندازه کافی از انجام کار خود رضایت داشته باشید، می توانید از خودتان تشکر کنید. چرا که عاشق موقعیت کار طراحی وب سایت خود هستید. به موفقیت ها و سختی هایی که کشیدید تا به این موفقیت ها برسید، افتخار کنید.

بعضی اوقات از خود متشکر بودن، آنقدر به ما انرژی می دهد تا بتوانیم کار طراحی وب سایت خود را خیلی سریع تر جلو ببریم.

نتیجه گیری

*** از دست رفتن احساس و انگیزش طراحی، یعنی پایان دنیا!

از ایده ها و اصول زیادی برای بالابردن انگیزش ها و احساسات خود در زمینه طراحی وب سایت استفاده کنید. زمانی که شما طراحان وب سایت ، طراحی وب سایت خود را تغییر می دهید و متمایز از دیگران می شوید، پس مطمئن باشید که می توانید طراح موفقی از وب سایت شوید.

*** مهارت و دانش خود را در این زمینه بالا ببرید و همیشه در حال یادگیری باشید، این امر باعث می شود تا به چالش کشیده شوید و برای انجام کارهای جدید انگیزه بیشتری داشته باشید. زمانی که دانش و مهارت شما بالا توانایی انجام یک ایده بزرگ را خواهید داشت و به اینصورت شانس موفق شدن شما هم بیشتر می شود.


حمیدرضا عباسی هستم، کارشناس نرم افزار و دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک، طراح و توسعه دهنده وب سایت و متخخص سئو، از سال ۹۰ به صورت حرفه ای شروع به فعالیت در زمینه طراحی وب سایت کردم و بسیار علاقه مند و مشتاق به استفاده از تکنولوژی های جدید و بروز در زمینه طراحی وب سایت و تجارت الکترونیک هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *