البـرز، فردیس، شهرک وحدت،
بلوار یخ، خیابان سوم غربی، پلاک ۸۰، طبقه ۱
۳۶۶۶۸۳۲۸ ۰۲۶
۵۶۶۶۸۳۲۸ ۰۹۳
info@web-city.ir
support@web-city.ir

چگونه از بنیان گذاران سایت های بزرگ کمک بگیریم؟

چگونه از بنیان گذاران سایت های بزرگ کمک بگیریم؟

یک طراح بنیان گذار، موسس شرکتی است که مطمئن است که نقش بسیار مهمی را به عنوان یک طراح، در تجارت بازی می کند.

کار طراحی وب سایت، کار بسیار قدرتمندی است و به شدت بر روی دید، احساس و حتی کارهای ما، تاثیر می گذارد. طراحی سایت نیز همانند تکنیک های فروش، باید به دنبال راه حلی، برای حل مسائل خود باشد. اما بهترین راه، برای داشتم یک طراحی خوب از وب سایت چیست؟

چرا موسسان طراحی وب سایت، برای ما مهم می باشند؟
بنیان گذاران طراحی وب سایت، هرروز به روش های نوآورانه و خلاقانه، وب سایت ها را طراحی می کنند. Steve Jobs و Charles و Ray، جزو موسسان طراح وب سایت ، معروف می باشند.

در حال حاضر، بازارها روز به روز در حال تغییر می باشند. افراد، کمتر به سمت بازارها و بیشتر به سمت اصول بازاریابی، روی می آورند. افراد دوست دارند تا بتوانند با افراد دیگر، در ارتباط باشند و احساس کنند که عضوی از تجارت و مارک های تجاری می باشند. محققان، بازاریاب ها و تاجران، به شدت تلاش می کنند تا مفهوم ارتباط و توجه به مشتری را در اولویت کارهای خود قرار دهند.

بنیان گذاران طراحی، فقط طراح وب سایت و محصولات نیستند، بلکه ، آنها باید مسائل را حل کرده و زندگی را برای مشتریان خود، آسان تر کنند. ما در قسمت زیر، بعضی از بنیان گذاران محبوبی را به شما نشان می دهیم که روش زندگی و کارهای ما را تغییر می دهند.

Evan Sharp، موسس وتوسعه دهنده ی PINTEREST

Pinterest، یکی از وب سایت های جدید طراحی شده برای شبکه های اجتماعی می باشد که دقیقا ما را به سمت علائق خود، جذب می کند. من از همان ابتدا می خواهم بیان کنم که Pinterest، وب سایت عمومی نیست که شما در آنجا، ثبت نام کنید، بلکه، این وب سایت، شما را دعوت می کند. در این وب سایت ، از علائق و خواسته های کاربران استفاده شده که توجه آنها را به سمت خود جلب می کند. خود Sharp به تنهایی توانسته است، خیلی چیزهای جالبی برای این سیستم شبکه اجتماعی ، طراحی کند.

اینترنت، راجع به به اشتراک گذاشتن چیزهایی که شما، دوست دارید و یا ممکن است ، تمایلی به اشتراک گذاشتن آن مطالب، نداشته باشید. این وب سایت، مکانی است که در آن جا شما می توانید احساسات خود را بیشتر از وب سایت هایی مثل Tumblr و یا حتی Reddit به اشتراک بگذارید.

Christina Brodbeck، موسس THEICEVREAK

http://theicebreak.com/ امروزه در دنیای اینترنت، خیلی چیزها را می توان ، به صورت آنلاین انجام داد، بالاخص در زمینه پیدا کردن عشق خود. لطفا انتخاب خود را انجام دهید، افراد زیادی در دنیای آنلاین، وجود دارند. اما ، پس تکلیف افرادی که شما، تمایلی ندارید تا با آنها ارتباط برقرار کنید، چه می شود؟ آیا شما دوست دارید تا آن ها را خوشحال کنید؟

افراد زیادی وجود ندارند که از اینترنت استفاده نکنند و تعداد این افراد خیلی کم است. Christina (طراح سابق UI در YouTube) تصمیم دارد تا این دنیا را تغییر دهد. TheIceBreak، برنامه ای در وب سایت است که فضایی را برای ارتباط زوج ها، طراحی کرده است تا آن ها بتوانند در آنجا، باهم در ارتباط باشند.
آنها می توانند به سوالات یکدیگر پاسخ دهند، برای هم عکس بفرستند و حتی، کارهایی را به هم پیشنهاد دهند. این وب سایت، وب سایت جدیدی است که ارتباط با افراد مورد علاقه را زنده نگه می دارد.

Matias Corea، شریک و مدیر طراحی در Behance

http://behance.net/ هنرمندان و طراحان وب سایت، نیز همانند افراد دیگر، به فضایی برای خود نیاز دارند. آنها در این فضا، با نوجوانانی که طراحی را دوست دارند و یا افرادی که به صورت غیر قانونی ، از فتوشاپ کپی برداری می کنند، در این وب سایت، چیزی را به اشتراک نمی گذارند. این افراد، تمایل دارند تا در این فضا، کارهای خود را با همکاران و طراحان دیگر خود، به اشتراک گذاشته و با آن ها در ارتباط باشند و یا جتی بتوانند، مشتریان جدیدی را در این فضا، برای وب سایت خود پیدا کنند.

Matias، طراح گرافیکی است که به قول خود، شدت تحت تاثیر موسیقی و فرهنگ الکترونیکی قرار گرفته است. او ، هر قسمت از مارک تجاری دیداری و هویت Behance را تغییر داده که شامل Behance Network و حتی ۹۹% از کنفرانس ها و مجلات می باشد.

Ron Kalin، موسس و بنیان گذار اسبق طراحی در ETSY

http://etsy.com/ بسیاری از بچه ها دوست دارند تا به سمت تجارت رو بیاورند و آن ها سعی می کنند تا محصولات و خدمات را به افراد بفروشند. آیا شما تا به حال فکر کردید که تعداد سیستم هایی که افراد در آنجا، تجارت های الکترونیکی انجام می دهند و چیزهای مورد علاقه خودشان را می فروشند، چقدر زیاد است؟ حالا بیایید راجع به سیستم هایی صحبت کنیم که خیلی ساده و در جایگاه ویژه ای ، طراحی شدند. Enter Etsy، سیستم فروش آب میوه و کالاهای دست ساز می باشد.
Rob، اخیرا، از موقعیت خود را رها کرده است و شما نمی توانید ، از او کمک بگیرید. اما، شما می توانید به نحو احسن، از کارهای برجسته او استفاده کنید.
جالب ترین نکته این سیستم فروش این است که شما می توانید ، به خریداران، همانند فروشندگان اعتماد دهید. و او ، این کار را انجام داد.

Jack Dorsey، شریک و همکار موسس Twitter در SQUARE, INC

http://squareup.com/ اگر شما ، تا به حال نام Dorsey را نشنیده باشید، الان می توانید، توجه خود را به سمت ایشان جلب کنید. Dorsey، نوآور بسیار برجسته ای در زمان خود می باشد و بالواقع، روش انجام خیلی از کارهایی که ما انجام می دهیم را تغییر داد.

شما از قبل با ساختار ذهنی ایشان آشنایی دارید، منظور من زمانی است که Twitter را به دنیا معرفی کرد. این سیستم کوچک وبلاگ، با یک تغییر کوچک دستی، به ماد یاد می دهد تا چگونه با همکاران و شرکت های مورد نیاز خود در ارتباط باشیم و مطالب و خواسته های خود را در این وب سایت، به اشتراک بگذاریم.
Jack، شرکت جدیدی به نام Square دارد. او به تاجران اجازه می دهد تا بدهی ها و کارت های اعتباری (بستانکاری) خود را با iPhone و یا اندروید پرداخت کنند. او همچنین، برنامه ای را برای دستگاه کوچکی ، به نام Register طراحی کرد. این دستگاه، بهترین دستگاه پرداخت نقدی است که که تا به حال، به دنیای تجارت وارد شده است.
Square، با آمدن خود به بازار، مشتریان زیادی را به سمت جلب کرد و بسیاری از دستگاه های copycat به راحتی از آن استفاده کردند.

Brian Chesky، CEO و شریک بنیان گذار در AIRBNB

http://airbnb.com/ ما در دنیایی زندگی می کنیم که خیلی راحت می تواند ما را دچار پارانوئید کند . البته این تفکر، بدترین طرز تفکر راجع به دنیاست. شما نمی توانید، با هر فردی دوست شوید و یا حتی نمی توانید ، هر پستی را برای او به اشتراک بگذارید. منظور من این است که ، اصلا کار جالبی نیست که شما به مسافرت بروید و نخواهید که پول خرج کرده و به زور خودتان را در اتاق های دوستان خود، جا کنید. شما که می توانید از عهده مخارج خود بربیایید، پس می توانید ، با این کار،آرامش خود را بالا ببرید.

خوشبختانه Brian، در Airbnb، راهی را برای این مسئله پیدا کرد. شما می توانید اتاق های ارزانی را کرایه کنید و مدت کمی را در اتاق دوستان خود، اتراق کنید.

Brian، Airbnb را به بازار آورد و او، طراح قبلی این صنعت می باشد. شما می توانید به او کمک کنید. منظور من این است که شما می توانید آپارتمان خود را رها کرده و در مکان های زیبایی که او به شما معرفی می کند، زندگی کنید. بله، افراد می توانند با افراد دیگری هم به صورت مشترک زندگی کنند ( ار ژوئن ۲۰۱۰). اما آن ها باید مراقب تعهدات خود باشند.

Jesse Pickard، CEO و همکار بنیان گذار در MINDSNACKS

http://mindsnacks.com/ من همیشه دوران مدرسه ام را به یاد دارم، زمانی که خیلی کوچک و کم سن و سال بودم. من در آن زمان، تخته بازی می کردم و یا بیرون بازی می کردم. من واقعا متعجب شدم ، وقتی دیدم که کودک ۲ب ساله ای ، از پدر و مادر خود می خواهد تا برای او تلفن همراه بخرند تا بتواند Angry Bird بازی کند.

تکنولوژی، روز به روز در حال پیشرفت است . اما بهتر نیست که به جای اینکه به کودکان خود اجازه دهیم تا از موبایل های خود، برای بازی استفاده کنند، از آن ها برای بازی های آموزشی استفاده کنند؟

البته بازی های آموزشی، برای شما جالب نیست. لطفا ذهن خود را فعال نگه داشته و برای جاهای دیگری از آن استفاده کنید. دقیقا مثل کاری که Jesse در Mindsnacks انجام داد. او چندین بازی ، طراحی کرد تا بچه ها ، از طریق این بازی ها بتوانند ، زبان یاد بگیرند و یا حتی با ماهواره، کارهای بهتری را انجام دهند.

Maurice Woods، طراح و موسس در CONVOZINE

http://www.convozine.com/ هر فردی می تواند یک وبلاگ طراحی کند. اما شما باید با دیگران فرق داشته باشید و از خودتان، خلاقیت به خرج داده و وبلاگ منحصر به فردی را طراحی کنید. شما ، باید خودتان را وقف طراحی این وبلاگ کرده و از فوت و فن ها ، نوشته ها و ویزیتورهای هرروزه استفاده کنید. بعضی از طراحان ، به شما می گویند که انجام این کار، خیلی راحت است. اما به من اعتماد کنید، طراحی وبلاگ، کار مشکلی است. حتی بعضی از ما هم نمی توانیم با این کار، انس بگیریم.

اگر شما می خواهید تا صدای آنلاین داشته باشید و هرچیزی که دوست داشته باشید را با دیگران ، به اشتراک بگذارید، بهتر نیست که از این وب سایت، شروع کنید؟ Maurice و دوستانش در Convozine، برای حل این مسئله به شما کمک می کنند.

در Convozine، شما می توانید مجله الکترونیکی، طراحی کنید که به آسانی ، طراحی شده باشد و محتوای مطالب آن ، کاملا جدید و به روز باشد. شما می توانید با توجه به علائق و خواسته های افراد، مطالب مجله خود را انتخاب کنید. بهترین قسمت شبکه Convozine، شما را به مجله آنلاینی دعوت می کند که در آنجا بتوانید هر مطلب و یا نوشته ی مورد نظر خود را پیدا کنید. این وب سایت، میلیون ها کار را در خود جای داده است.

Dan Parham ، طراح و همکار بنیان گذار در NEIGHBORLAND

http://www.neighborland.com/ هرفردی تمایل دارد تا در جوامع یا همسایگی خود، بهترین باشد. در بعضی مواقع ، قدرت، مقوله ای نیست که بتوان از طریق آن ، شغلی را پیدا کرد و یا از کسی ، به اجبار بخواهیم تا کار شما را انجام دهد. در بعضی مواقع، همسایگان شما هم این کار را برای شما انجام نمی دهند. پس شما چگونه می توانید نیاز های خود را به افراد بازگو کرده و بگویید که ممکن است که چه اتفاقی بیافتد و یا چه اتفاقی نیافتد؟

Parham و تیم او، وب سایت Neighborland را طراحی کردند. ما در این وب سایت میبینیم که همسایگان ما، از ما چه انتظاری دارند و چه نیازهایی دارند؟ و بعد از آن، می توانید راجع به خواسته ها و نیازهای آن ها ، تصمیم گیری کنید.

این وب سایت، به افراد قدرت می دهد تا روش بیان خواسته های خود را در جوامع و یا همسایگی های خود، تغییر داده و ایده ها و نظرات خود را در این وب سایت، با آنها به اشتراک بگذارند.

Jeff Veen، معاون رییس جمهور در TYPEKIT

http://www.typekit.com/ الان دیگر،استفاده از متون آنلاین ، خیلی بهتر از طراحی گرافیک ها برای لینک ها و سرتیتر ها می باشد. ما کارهای زیادی را می توانیم با زبان های مختلف کدگذاری انجام دهیم تا بتوانیم با هر کدام از آنها ، ارتباط برقرار کنیم.

اگر ما بخواهیم از فونت های زیبا استفاده کنیم، باید هرکدام را به صورت جداگانه خریداری کنیم. حتی ممکن است که هزینه خرید آنها، خیلی بالا باشد. البته ، فونت های رایگان هم وجود دارند ، مثل Google Webfonts، اما خیلی کیفیت ندارند.

Jeff، این مسئله را مورد بررسی قرار داد و یک راه حل، برای آن در نظر گرفت. او بر مبنای ارائه خدمات فونت هایی با کیفیت بالا، مطالبی را نوشت.

نتیجه گیری
این طراحان حرفه ای، مهارت های بالقوه ای در زمینه طراحی احساس، روابط دارند و راه آسانی را ، برای ارتباط با مشتریان را انتخاب می کنند. این طراحان ، رویکردهای خلاقانه ای دارند و از طریق این رویکردها ، می توانند مسائل را حل کنند. بنیان گذاران طراحی، هر مالک تجاری و CEO را به صورت کاملا متمایز نشان داده تا نقش طراحی در تجارت را برجسته کنند.

*** مهم ترین اصل در تجارت الکترونیک داشتن ایده های خوب است…


حمیدرضا عباسی هستم، کارشناس نرم افزار و دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک، طراح و توسعه دهنده وب سایت و متخخص سئو، از سال ۹۰ به صورت حرفه ای شروع به فعالیت در زمینه طراحی وب سایت کردم و بسیار علاقه مند و مشتاق به استفاده از تکنولوژی های جدید و بروز در زمینه طراحی وب سایت و تجارت الکترونیک هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *