البـرز، فردیس، شهرک وحدت،
بلوار یخ، خیابان سوم غربی، پلاک ۸۰، طبقه ۱
۳۶۶۶۸۳۲۸ ۰۲۶
۵۶۶۶۸۳۲۸ ۰۹۳
info@web-city.ir
support@web-city.ir

چگونه طراحی سایت را قیمت گذاری کنیم؟

چگونه طراحی سایت را قیمت گذاری کنیم؟

بسیاری از طراحان وب سایت تلاش می کنند تا خدمات وب سایت خود را ارزش گذاری کنند. بسیاری از آن ها از مدل های ارزش گذاری استفاده می کنند و تا چند وقت ، این هزینه ها را تغییر نمی دهند. آن ها بالعکس باید برای داشتن تجارتی پایدار و سالم، انجام این کار را فراموش نکنند.

اگر شما طراحان وب سایت دقیقا به مشتریان بگویید که چند ساعت برای پروژه آن ها فقط گذاشتید، مطمئن باشید که با انجام این کار، به تجارت طراحی وب سایت خود، آسیب می زنید.حتی اگر هم نرخ ساعات کاری شما ، به درستی مصاحبه شده باشد.

علت این امر این است که شما طراحان وب سایت، انرژی زیادی برای انجام پروژه ها گذاشتید و نباید ارزش کاری خود را پایین بیاورید. برآورد هزینه ها، صرفا بر مبنای ساعات کاری شما نمی باشد. شما طراحان وب سایت باید به این نکته توجه داشته باشید که هیچ چیز، ارزش کار شما را ندارد.

ما در اینجا یک سری راهکارهایی را برای قیمت گذاری پروژه های طراحی وب سایت، به شما پیشنهاد می دهیم.

۱- تاکید بر ارزش ها و نه ساعات کاری
اولین گام، توجه به ارزش کاری و نه، ساعاتی است که شما صرف طراحی پروژه کردید. طراحان وب سایت ، نباید ساعات را با هم جنع بزنند. شما باید برای قیمت گذاری بر روی پروژه ها ، خلاقیت ها ، دانش و مهارت های خود را هم مد نظر داشته باشید. شما طراحان وب سایت باید برای کارهای خود، ارزش زیادی قائل شوید.

۲- جستجو راجع به کاربران مشکل ساز
شما طراحان وب سایت باید همیشه مراقب کاربران مشکل ساز باشید. بسیاری از کاربران ، روی مسائل کوچک تاکید داشته، اما مشتریان وب سایت، تاکیدی بر حل این مسائل ندارند و به مسائل جدی تری می چسبند.

آیا هدف فروش پایین آمده است؟ آیا ، صحبت از رقبای جدید است؟ اگر هدف مشتریان ، کسب درآمد باشد، باز هم مشکلاتی بر سر راه طراحان وب سایت قرار می گیرند. چرا که اگر طراحان وب سایت، به این مسائل توجه نداشته باشند، مشتری خود را از دست می دهند.

نتیجه: مشتریان وب سایت ، ارزش حل مسائل بزرگ را می دانند و آن ها، حاضرند برای این ارزش ها، پول خرج کنند. اگر شما طراحان وب سایت ، نیاز و خواسته های مشتریان خود را مد نظر قرار ندهید و نتوانید به حل مشکلات آن ها کمک کنید، پس موفقیت طراحی خود را تحت تاثیر این امر قرار داده و ارزش کاری خود را پایین می آورید.

۳- موقعیت دهی به خدمات وب سایت ، به عنوان سرمایه گذاری و نه، مخارج
هیچ طراح وب سایتی ، خرج کردن را دوست ندارد و می خواهد تا در حد امکان، مخارج خود را کم کند.بسیاری از طراحان وب سایت ، سعی می کنند تا هزینه ها را پایین بیاورند ، اما به خاطر داشته باشید که سرمایه گذاری ، مسئله دیگری است.

موقیت خدمات وب سایت ، به معنای سرمایه گذاری است و مشکل مشتریان را حل می کند. به طور مثال ، طراح وب سایت باید به جای صرفا طراحی ساده از وب سایت ، وب سایتی را طراحی کند که به درد بازاریابی بخورد و به مشتریان کمک کند تا خدمات و محصولات خود را از طریق وب سایت ها ، به فروش برسانند. اگر شما طراحان وب سایت ، وب سایتی با ۱۰۰۰۰۰ دلار سود ، برای مشتریان طراحی کنید ، مشتریان ۲۰۰۰۰ دلار سرمایه گذاری می کنند. اگر شما به مدلهای های قدیمی رو بیاورید ، و هزینه ها را بر طبق ساعات ارزیابی کنید ، این سود، بین ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار خواهد شد.

۴- ارزش گذاری کار خود را به مشتری نشان ندهید
از همان ابتدا، مشتریان راجع به هزینه های طراحی سایت ، سوال می کنند و طراح وب سایت، موظف است که به سوال او جواب دهد و نباید طفره برود. زمانی که شما طراحان وب سایت ، هزینه ها را به طور دقیق ، پیش روی مشتریان خود قرار می دهید ،مطمئن باشید که با این کار ، ارزش کاری شما پایین آمده و نتیجه ای نمی گیرید. این کار ، به مشتریان انگیزش می دهد تا نرخ طراحی وب سایت شما را با طراحی های های دیگر مقایسه کنند.( توجه داشته باشید که بازار رقابت ، خیلی داغ است و همیشه قیمت طراحی وب سایت های دیگر ، مناسب شما نمی باشند).

اگر مشتریان وب سایت ، برای توانایی ها و مهارت های شما ارزش قائل باشند ، قبل از این که شما بخواهید آن ها را به سمت وب سایت خود بکشانید ، خود آن ها به وب سایت شما ، رغبت نشان می دهند.

۵- آپشن های بیشتری را در اختیار کاربران وب سایت خود ، قرار دهید
اگر شما طراحان وب سایت، فقط یک آپشن را در اختیار مشتریان خود قرار دهید، آن ها فقط با دو گزینه مواجه هستند: یا طراحی وب سایت شما را قبول می کنند یا قبول نمی کنند. در عوض شما طراحان وب سایت باید یک طرح پیشنهادی مثل منو در اختیار مشتریان خود قرار دهید که چندین آپشن برای هزینه ها در برداشته باشد.
هر انتخابی ، نیازها و اهداف طراحی مشتری شما را نشان داده که برای هر کدام از آن ها ، هزینه ای در نظر گرفته شده است. بسیاری از طراحان وب سایت، زمانی بسیار شگفت زده می شوند که مشتریان وب سایت ، بالاترین آپشن ها را انتخاب کنند. به علاوه ، همیشه مشتریان دنبال هزینه های پایین تر بوده و این مسئله ، واقعا اجتناب ناپذیر است.

۶- بر روی مشتریان خوب ، تاکید کنید
داشتن مشتریان ، از شرکت های بزرگ، به معنای داشتن مشتری خوب نیست. مشتریانی که فقط بر روی هزینه تاکید می کنند ، ارزش کار طراحی شما را نمی دانند و مشتریانی هستند که کیفیت پایین خدمات طراحی وب سایت را ، خواستارند. شما طراحان وب سایت ، از همان ابتدا ، باید با مشتریانی کار کنید که به کیفیت و بهینه سازی تاکید داشته و به موفقیت طراحی وب سایت شما کمک می کنند.

*** شاید یکی از سخت ترین قسمت ها در انجام یک پروژه طراحی سایت قیمت گذاری و ارزش گذاری طراحی و پیاده سازی یک وب سایت می باشد، هیچوقت برای یک وب سایت نمی توان یک تعرفه و قیمت ثابت در نظر گرفت زیرا نیاز های مشتریان با قسمت های مختلف یک سایت متفاوت است و فقط در کلیات است که با هم تشابه دارند، به همین دلیل همیشه بعد از مشاوره و تحلیل و بررسی می توان قیمت دقیق و زمان اجرای پروژه را اعلام کرد.


حمیدرضا عباسی هستم، کارشناس نرم افزار و دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک، طراح و توسعه دهنده وب سایت و متخخص سئو، از سال ۹۰ به صورت حرفه ای شروع به فعالیت در زمینه طراحی وب سایت کردم و بسیار علاقه مند و مشتاق به استفاده از تکنولوژی های جدید و بروز در زمینه طراحی وب سایت و تجارت الکترونیک هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *