البـرز، فردیس، شهرک وحدت،
بلوار یخ، خیابان سوم غربی، پلاک ۸۰، طبقه ۱
۳۶۶۶۸۳۲۸ ۰۲۶
۵۶۶۶۸۳۲۸ ۰۹۳
info@web-city.ir
support@web-city.ir

۷ نکته برای طراحی اولین صحنه از وب سایت تان

۷ نکته برای طراحی اولین صحنه از وب سایت تان

حالا زمان صحبت کردن درباره اولین صحنه طراحی سایت تان است که کاربران می بینند. اولین صحنه، نگاه اجمالی اولیه است که کاربر به وب سایت می اندازد. این موارد شامل هر چیزی است که در بالای اسکرول قرار دارد، البته فرقی هم ندارد که کاربر وب سایت از چه طریق به سایت راه یافته است؛ چه از طریق دسک تاپ یا تبلت و یا گوشی های همراه باشد، فرقی ندارد.

اطلاعاتی که شما در این صحنه اولیه وب سایت قرار می دهید، کلید اصلی دسترسی و جذب کاربران به طراحی سایت تان می باشد. طراحی وب سایت می تواند کاربران را جذب و در وب سایت نگاه دارد تا عملکرد هایی را در وب سایت انجام دهند و یا اگر محتوای خوبی در دید اولیه صحنه وب سایت وجود نداشته باشد، کاربر را به مجبور به ترک وب سایت می کند. چه چیزهایی در این صحنه اولیه وب سایت ها باید وجود داشته باشد تا کاربر را شروع به اسکرول کردن در سایت کند؟ بیایید به چگونگی این امر نگاهی بی اندازیم.

۱.ساخت صحنه اولیه متمایز و بر جسته یک وب سایت
این موضوع در ارتباط با تاثیری است که وب سایت از همان ابتدا بر کاربر خود می گذارد. وب سایت شما باید دارای تاثیر بسیاری باشد.
از موارد بصری بزرگ استفاده کنید- مانند تصویر، ویدئو و یا نقاشی ها- تا مخاطب وب سایت را در هر صورتی جذب طراحی سایت تان کنید. تصویر باید چیزی باشد که مردم نتوانند از نگاه کردن به آن دست بکشند. این صحنه اولیه وب سایت تان باید منحصر به فرد باشد و مانند هیچ طراحی سایت دیگری نباشد.
از تعدادی کلمه هم در کنار این عامل بصری استفاده کنید تا به کاربران وب سایت خود بگویید که چرا آن ها در سایت تان حضور دارند و وب سایت تان چه چیزهایی را به آن ها عرضه می کند.
اولین صحنه وب سایت باید دقیقا در ابتدای وب سایت قرار گیرد. محتوای وب سایت باید مطابق با ابزاری که کاربر وب سایت استفاده می کند، تغییر کند، طوری که تمام تصویر و کلمات مربوط به این بخش از وب سایت، به طور واضحی بدون نیاز به اسکرول دیده شود.

۲.وب سایت باید به راحتی جستجو شود

سبک های مخفی و pop-out در وب سایت ها بسیار محبوب شده اند و در تمام طراحی وب سایت ها مطابقت یافته است.
اما این جستجوها را در حدی مخفی نگاه ندارید که برای یافتن سخت نباشد. چه بخواهید یا نخواهید، منوهای جستجو به سبک همبرگری برای جستجوهای مخفی وب سایت، بهترین گزینه است. کاربران کار کردن با آن منوها را می دانند و به راحتی می توانند در صفحه وب سایت جستجو کنند.
اطمینان حاصل کنید تا آیکون های stacked خود را در مکانی قرار داده اید که به راحتی یافت می شود- شما می توانید آن را از یک آیکون معمولی بزرگ تر نشان دهید- و اطمینان حاصل کنید که جستجوی وب سایت برای هر کاربری ساده است. وب سایت Uve از این سبک های همبرگری به خوبی استفاده کرده است که با یک کلیک بر روی آن لیستی از گزینه و آیتم های وب سایت نمایان می شود. از همه این موارد بهتر، کاربران وب سایت مجبور نیستند که حدس بزنند که چگونه از این منوها استفاده کنند.

۳.یک مورد کلیدی را در صحنه اول وب سایت نشان دهید

زمانی که شما روی یک مبحث طراحی وب سایت کار می کنید، مانند صحنه اول وب سایت، خیلی مهم است تا روی یک عامل و یا پیام کلیدی تمرکز کنیم. کاربران وب سایت وقتی وارد وب سایت تان می شوند- چه تصادفی و یاعمدا- باید بدانند که وب سایت شما درباره چه چیزی است.
یک مفهوم بصری تنها می تواند به کاربر وب سایت کمک کند تا شما چه کسی هستید و در وب سایت تان چه مواردی را ارائه می دهید. این مورد می تواند با تصویر و یا متن به روش های مختلفی، همراه شود. با موارد ساده در این بخش از طراحی سایت شروع کنید. مینیمالیست ساختن طراحی سایت هم طبق گرایشات روز است و هم راه موثری برای کمک به انتقال مفاهیم وب سایت به کاربران می باشد.

۴.کلمات هدف داری را در صحنه اولیه وب سایت قرار دهید

به صحنه اول وب سایت مانند جلد یک کتاب بنگرید.
این بخش در طراحی وبسایت باید شامل کلمات کافی و مفیدی برای کمک به جذب کاربران وب سایت باشد. یک تیتر ساده و کلمات کوتاه، معمولا برای انجام این مهم کافی است. اگر چه که تعداد کلمات کم می باشد، اما می تواند کارهای شگرفی انجام دهند. کلمات مختصر، مفید و واضخ می تواند برای کاربران وب سایت چالش برانگیز باشد.
شما می خواهید که کاربران در وب سایت تان چه کارهایی انجام دهند و هدف وب سایت تان چیست؟ از کلماتی برای این ارتباطات استفاده کنید و شروع به توضیح دادن عملکردهای وب سایت تان به کاربران کنید. به یاد داشته باشید که خدمات و محصولات خود را به کاربران ارائه دهید و یا بفروشید.

۵. به کاربر وب سایت انگیزه انجام فعالیت هایی را در طراحی سایت بدهید

در حالی که وب سایت ها یک تجربه بصری را برای کاربر وب سایت رقم می زنند، باید باعث ماندگاری کاربر در وب سایت نیز بشوند. صحنه اول وب سایت تان باید به کاربر انگیزه انجام فعالیت هایی را بدهد.
این عملکردها می تواند شامل:
پر کردن فرم، مانند وارد کردن آدرس ایمیل
بازی کردن
به اشتراک گذاری در رسانه های اجتماعی
مرور آیتم ها برای خرید
گذاشتن نظراتی و جذب به محتوای وب سایت
مشاهده یک فیلم و مواردی که در نوار کناری وب سایت قرار دارد

نه تنها صحنه اول وب سایت تان باید شامل یکی از این عملکردهای بالا باشد، بلکه باید کاملا عملکرد وب سایت را توضیح دهد و کاری که کاربر وب سایت باید انجام دهد را صراحتا بیان کند. طراحی سایت در صحنه اولیه باید به این کاربران به اندازه ای انگیزه دهد که مجبور به انجام آن فعالیت در وب سایت شوند.
در تصویر بالا، وب سایت the big short به کاربران انگیزه انجام کارهای زیادی را می دهد. کلیپ های ویدئوی برای هیجان زده کردن شما درباره ویدئو ها کافی است، و در این وب سایت دکمه ای برای مشاهده آزمایشی این کلیپ ها وجود دارد. دکمه هایی برای افراد متخصص و دکمه هایی برای رسانه های اجتماعی نیز وجود دارد. راه های زیادی در این وب سایت است که کاربران می توانند از همان صحنه اولیه سایت شروع به تعامل با وب سایت بکنند.

۶.فضایی را در وب سایت به برند اختصاص دهید

هیچ وب سایتی حتی در صحنه اول وب سایت نمی تواند بهترین عملکرد خود را داشته باشد، مگر اینکه خود را معرفی کند. صحنه اول طراحی وب سایت باید حداقل دارای لوگو و یا ارتباطاتی با برند مورد نظر وب سایت باشد.
نام برند یا شرکت، قانونی بودن و اعتبار طراحی سایت را به کاربران سایت اثبات می کند. این موضوع وب سایت را واقعی تر به کاربران نمایان می کند.
برندهای بزرگ تر می توانند از برندهای کوچک تر در صحنه اولیه وب سایت مجزا باشند. برای برندهای کوچک تر، نشان دادن یک لوگو می تواند بسیار برای مشخص کردن هویت وب سایت و برند به کاربران کمک کند.

۷. کاهش عوامل حواس پرتی در صحنه اول وب سایت

موارد زیادی را در صحنه اول وب سایت ها برای کاربران وب سایت نمایش ندهید. باید طراحی صحنه اول وب سایت ساده، موثر و متمرکز باشد.
اگر محتواهای زیادی را برای نمایش دادن در وب سایت در اختیار دارید، آن ها را در صفحات و بخش های دیگر طراحی وب سایت تان نمایش دهید. این موضوع باعث افزایش جذب کاربران وب سایت و جلوگیری از به هم ریختگی و بی نظمی در طراحی سایت بخصوص صحنه اول وب سایت ها می شود.
وب سایت MELANIE DANEID در تصویر بالا، با نمایش دادن موارد بصری ساده و زیبا، بهترین عملکرد را نشان می دهد که کاربر وب سایت را مجذوب طراحی وب سایت او می کند. استفاده از انیمیشن ها، رنگ ها و حروف زیبا در صحنه اول وب سایت می تواند احساس عالی را برای کاربران وب سایت به ارمغان آورد و باعث تمرکز این کاربران در وب سایت و انجام فعالیت هایی نظیر خرید کردن شود.

نتیجه گیری
درحالی که اسکرول دوباره در طراحی وب سایت ها تبدیل به یک گرایش شده است، طراحی برای آن نسبت به گذشته تغییر کرده است. بهترین طراحی وب سایت ها استفاده از طراحی واکنشی و اسکرولی است تا بهترین تجربه را برای کاربران وب سایت فراهم سازد.
اولین صحنه طراحی سایت ها بسیار اهمیت دارد. اطمینان حاصل کنید که موارد بصری جذاب، خوانا و واضحی را در این بخش از وب سایت مهیا کرده اید تا کاربران را به وب سایت خود جذب کنید.


مجید احدی هستم‌، تولید کننده محتوا برای سایت، قبلا در زمینه تعمیرات موبایل و مدتی هم در زمینه دوربین های مداربسته فعالیت داشتم. در حال حاضر مدتی هست که به حوضه فناوری اطلاعات علاقه مند شدم در حال حاضر به عنوان تولید کننده محتوا و ویرایشگر سایت فعالیت می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *