البـرز، فردیس، شهرک وحدت،
بلوار یخ، خیابان سوم غربی، پلاک ۸۰، طبقه ۱
۳۶۶۶۸۳۲۸ ۰۲۶
۵۶۶۶۸۳۲۸ ۰۹۳
info@web-city.ir
support@web-city.ir

۱۰ توصیه ی مهم که طراحان وب سایت مستقل باید در نظر بگیرند

۱۰ توصیه ی مهم که طراحان وب سایت مستقل باید در نظر بگیرند

چه شما یک طراحی وب سایت مستقل تمام وقت باشید یا پاره وقت، فرقی ندارد، شما باید نسبت به زمانی که در اختیار دارید و تجارت تان هوشمندانه عمل کنید. خیلی از طراحان وب سایت مستقل موفق یک سری قواعد و اصول را برای خود تنظیم نمودند که به آن ها در موثر و مفید کار کردن شان بسیار کمک می کند.
در اینجا، ۱۰ توصیه وجود دارد که شما می توانید هر روز برای توسعه و یادگیری خود که یک طراح وب سایت مستقل بشوید، آن ها را امتحان کنید. روند کاری که در شغل خود دارید، مانند یک ابزاری است تا در تجارت هر چند کوچک تان نیز موفق عمل کنید.

۱.روز کاری تان را برنامه ریزی کنید
یک روز کاری خوب با یک برنامه شروع می شود. امروز واقعا می خواهید چه کار کنید؟
ساعات کاری تان را برنامه ریزی کنید وظایفی را که باید در طراحی سایت تان تکمیل کنید را در یک لیست قرار دهید. برنامه ریزی کنید که طراحی وب سایت تان باید چگونه پیش رود. شما می توانید روی اینکه چه روزهایی در در دفتر باشید و چه روزهایی در منزل کار کنید و حتی ملاقات با مشتریان سایت تان را نیز برنامه بریزید. با گروه بندی کردن وظایف داخل و خارج از دفتر کار، می توانید در زمان صرفه جویی کرده و منظم باشید.

۲.در محل کار مخصوص به خودتان، پروژه طراحی وب را انجام دهید
هر طراح وب سایت مستقلی در منزل خود یک محل مخصوص برای کار کردن دارد ( اگر هم ندارید بید به فکر یک محل کاری در منزل یا خارج از منزل خود باشید).
شاید ساده به نظر برسد، اما با کار کردن روی پروژه طراحی سایت در محل مخصوص، شما ابزارهایی که نیاز دارید در دسترس تان است، احساس راحتی می کنید و روی طراحی سایتی که انجام می دهید، تمرکز دارید. زمانی که در محل مخصوص به خود روی طراحی سایت کار می کنید، زمان را هدر نخواهید داد.
در شغل طراحی سایت مستقل یاید ساعات کاری مشخصی نیز در نظر بگیرید، مثل اینکه برای شرکتی کار می کنید و یک کارمند هستید که باید در ساعات کاری مشخصی فعالیت داشته باشد.

۳.صندوق وردی ایمیل تان را مرتب نگاه دارید
اول هر روز کاری تان را با چک کردن و مرتب کردن ایمیل ها شروع کنید. به این سه دسته از ایمیل ها دقت کنید که چگونه باید اداره شوند:
۱٫ایمیل های بیهوده و غیر ضروری: این پیام ها را پاک کنید.
ایمیل های ۵ دقیقه ای: زمانی که پیام های صندوق ورودی ایمیل تان را مرتب می کنید، پیام هایی که رسیدگی به آن ها در مدت ۵ دقیقه و یا حتی کمتر طول می کشد را کامل کرده و جواب دهید.
۳٫ایمیل های مربوط به پروژه طراحی سایت که به بیش از ۵ دقیقه نیاز دارند: این پیام ها را در فایلی قرار دهید که در وقت مناسب بررسی شان کنید.
ایمیل های دیگری مانند SPAM در صندوق ورودی تان نیز ظاهر می شود که باید اطلاعاتی در آن ها وارد کرده و یا حتی کسب کنید، این موارد را نیز در فولدر جداگانه ای قرار داده تا بعدها به آن رسیدگی کنید.

۴.با هزینه های موجود در شغل طراحی سایت مطابقت یابید
طراحان وب سایت مستقل باید از موارد اقتصادی روزانه خود مطلع باشد. اولین موردی که در این زمینه به ذهن مان خطور می کند، مالیات ها است، ولی باید به عنوان طراح وب سایت مستقل تمام منابع مالی خروجی و ورودی تان را زیر نظر داشته باشید.
این موضوع شامل فاکتورهای پرداختنی، قبض ها، هزینه های جانبی، پرداخت مالیات و دیگر صورتحساب هایی است که در طول زمان انباشته شده است.
مسائل اقتصادی یک طراح وب سایت مستقل باید از حساب های شخصی جدا شود تا به راحتی بتوان آن ها را مرور کرد. اگر مشکلی در این زمینه دارید، حتما با یک مشاور صحبت کنید تا کنترل کاملی روی مسائل اقتصادی تان داشته باشید.

۵.چک کردن و پست گذاشتن در وب سایت های اجتماعی
یک بار در روز، شما باید یک بررسی اجمالی روی رسانه و یا وب سایت های اجتماعی داشته باشید؛ شما روزانه باید پست هایی را نیز بگذارید. این موضوع بخشی از بازاریابی و هویت برند تان می باشد، درست است؟
رسانه و یا وب سایت های اجتماعی به شما کمک می کند تا مخاطبان بیشتری، شما را به عنوان طراح وب سایت مستقل بشناسند، اما نباید تمام ساعات کاری تان را صرف این موضوع کنید. ۳۰ دقیقه در روز را در نظر بگیرید تا بررسی اجمالی روی وب سایت های اجتماعی داشته باشید و از ابزارهایی نظیر HOOTSUIT یا BUFFER استفاده کنید تا روی تعداد ها پست هایی که باید در هر روز در این شبکه ها بگذارید تسلط داشته باشید، از این رو مجبور نیستید که تمام روز خود را صرف این کار کنید.

۶. به هدف های خود فکر کنید
در محیط های کاری معمولی، سرپرست شما در برنامه ریزی و مشخص کردن اهداف طولانی مدت و کوتاه مدت کمک تان می کند تا موفقیت در پروژه طراحی سایت را تضمین کند. شما به عنوان طراح وب سایت مستقل نیز باید این کار را برای خود نیز انجام دهید. من شخصا دو نوع هدف را برای خود مشخص می کنم: هدف های روزانه، هدف های آینده.
هدف های روزانه، مواردی هستند که باید هر روز در طراحی سایت تکمیل شود که می تواند ارتباط با یک طراح وب سایت دیگر در TWITTER باشد یا بروزرسانی نمونه کار خود.
اهداف آینده، اهداف طولانی مدت و مهم من می باشند- مواردی که می خواهم در ۵ سال یا ۱۰ سال آینده به آن برسم. این مورد می تواند شامل بازنشستگی، ارتقاء تجارت طراحی سایت مستقل و یا خیلی از موارد دیگر باشد. هر روز دقایقی را به فکر کردن در این باره اختصاص دهید.

۷.در تجارت طراحی سایت خود بروز باشید
بدترین چیزی که برای یک طراح وب سایت مستقل می تواند بیافتد، عقب افتادن از آخرین گرایشات روز دنیا می باشد. شما باید بروز بمانید و از آخرین تکنولوژی ها و ابزارهای جدید در طراحی سایت اسفاده کنید و مطلع باشید که در دنیای طراحی سایت چه اتفاقاتی می افتد.
برای من این موضوع شامل مطالعات و مشاهدات زیاد در اینترنت و کتاب ها درباره طراحی سایت می باشد. می توانید حتی در یک کلاس آموزش طراحی سایت شرکت کنید و در گروهی از شبکه های اجتماعی که در زمینه طراحی سایت فعالیت می کنند، عضو شوید و یا در کنفرانس ها و سمینارها شرکت داشته باشید.

۸.استراحت کنید
هیچ ارزشی ندارد که پشت کامپیوتر نشسته و بی وقفه کار کنید. شما حتما خسته و بی رمق خواهید شد. از صندلی و میز کار خود دور شوید و اندکی قدم بزنید و به یک کافی شاپ بروید و اندکی استراحت کنید.
استراحت خود را تنها در FACEBOOK خلاصه نکنید. بلند شوید و چرخی در اطراف خود بزنید. کارهای فیزیکی انجام دهید.
این مورد را جزو اهداف روزانه تان قرار دهید. آلارمی را در گوشی خود تنظیم کنید تا وقت استراحت را متوجه شوید. مطالعات در زمینه طراحی وب سایت نشان داده است که این مورد در داشتن روحیه خلاق در پروژه های طراحی وبسایت، بسیار تاثیر دارد.

۹.همراه مشتریان وب سایت باشید
به ایمیل هایی که مشتریان وب سایت تان برای تان ارسال کرده اند و تماس های تلفنی روزانه شان توجه کنید. زمانی که باید با این مشتریان وب سایت کار کنید، اصلا به تعویق نیاندازید.
به یاد داشته باشید که زمانی که خارج از دفتر و محیط کاری هستید حتما به آن ها یک پیام بدهید، از این رو اگر آنها با دفتر شما تماس گرفتند و شما پاسخ ندادید، از طریق پیام تان متوجه می شوند.
پیگیری مشتریان وب سایت تان نشان می دهید که شما در طراحی سایت خود نیز دقت دارید. این موضوع یک مورد شخصی را به تجارت طراحی وب سایت تان می افزاید که می تواند شما را از بقیه همکاران تان مجزا سازد. این موضوع به مشتری وب سایت این احساس را می دهد که برای او احترام گذاشته اید. درحالی که این پیگیری ها شاید زمان زیادی طول نکشد اما در خیلی از موارد و پیشرفت طراحی وب سایت مستقل تان کمک می کند.

۱۰.زمان را زیر نظر داشته باشید
تجارت طراحی وب سایت مستقل برای شما روزانه چقدر زمان بر است؟ زمان را این تجارت تحت نظر داشته باشید. شما از نتایجی که از این موضوع می گیرید، متعجب خواهید شد.
خیلی از طراحان وب سایت مستقل چون در خانه مشغول به کار هستند، نمی توانند زمان را بین کارهای روزمره خود مثل رسیدگی به وب سایت های اجتماعی، ایمیل های مشتریان و غیره به طور مساوی تقسیم کنند. زمانی که در طراحی سایت مستقل به خوب زمان را در اختیار گرفتید، می توانید بر روند پروژه طراحی سایت خود نیز تسلط داشته باشید. می توانید به این ترتیب متوجه شوید که:
پروسه طراحی وب سایت تان از آن چه که فکر می کردید جلوتر است.
پروسه طراحی وب سایت تان از آن چه که فکر می کردید عقب تر است.

زمانی که پروسه طراحی سایت تان عقب تر از چیزی هستید که انتظار داشتید، به مشکل بر می خورید، و اگر هم جلوتر از چیزی بود که فکرش را می کردید، با مسائل مالی رو به رو می شوید. اگر زمان بیشتری را روی طراحی وب سایت بگذرانید، درآمد بیشتری کسب می کنید؟ آیا نرخی که برای طراحی وب سایت به مشتری خود اعلام نمودید متناسب زمان هایی است که روی طراحی وب سایت صرف می کنید؟

حرف آخر
در طراحی وب سایت مستقل، شما به تنهایی منبع ارزشمندی برای خود می باشید. در حالی که ما همگی درباره موفقیت ایده های مختلفی داریم و به صورت متفاوت هم کار می کنیم، اما مستقل کار کردن و شرایطی را که در بالا اشاره کردیم برای همه مشاغل صدق می کند. یک تعادل حساسی میان زندگی حرفه ای و شخصی وجود دارد و زمان های کاری و روند کاری مفید هم بسیار اهمیت دارد.


مجید احدی هستم‌، تولید کننده محتوا برای سایت، قبلا در زمینه تعمیرات موبایل و مدتی هم در زمینه دوربین های مداربسته فعالیت داشتم. در حال حاضر مدتی هست که به حوضه فناوری اطلاعات علاقه مند شدم در حال حاضر به عنوان تولید کننده محتوا و ویرایشگر سایت فعالیت می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *