البـرز، فردیس، شهرک وحدت،
بلوار یخ، خیابان سوم غربی، پلاک ۸۰، طبقه ۱
۳۶۶۶۸۳۲۸ ۰۲۶
۵۶۶۶۸۳۲۸ ۰۹۳
info@web-city.ir
support@web-city.ir

۷ راه برای جذب بیشتر مخاطبین به طراحی سایت

۷ راه برای جذب بیشتر مخاطبین به طراحی سایت

شما به سختی تلاش می کنید تا استراتژی بازاریابی برای طراحی سایت تان را توسعه دهید و راه را برای بازدید کنندگان بیشتر باز کنید.

در هر صورت، اگر متوجه شدید که میزان مخاطبین طراحی سایت تان بسیار اندک می باشد و یا اگر می خواهید تا میزان مخاطبین طراحی سایت تان را افزایش دهید، باید به راه های برای جذب هر چه بیشتر آن ها فکر کنید.

شما باید برای ارتقای میزان مخاطبین وب سایت تان افراد بیشتر و جدید را به خرید محصولات و یا سرویس های وب سایت و یا حتی بازدید طراحی سایت تان دعوت کنید. شما باید توجه شان را جلب کنید و آن ها را به مشتریان وب سایت خود تبدیل کنید.

راه های مختلفی وجود دارد تا مشتریان جدید را به طراحی سایت خود جلب کنید. در هر صورت، موارد پایه و قواعدی وجود دارد که باید برای موفق شدن در این زمینه رعایت کنید.

وب سایت های موفق ار الگو قرار دهید

شاید ساده ترین راه برای توسعه استراتژی جذب مشتری به طراحی وب سایت این باشد که درس های را از طراحی وب سایت های موفق فرا بگیرید. زمانی را به این امر اختصاص دهید و اکانت هایی را در Twitter، Gmail، Tumblr و دیگر وب سایت های شبکه اجتماعی بسازید. به جای اینکه مانند همیشه شروع به فعالیت های بیهوده کنید، سعی کنید تا نکته برداری کنید.

دریابید که مخاطبین موجود در این رسانه های اجتماعی به دنبال چه چیزی هستند. مردم بیشتر در کدام مکان ها حضور دارند و نیازها و خواسته های شان چیست و غیره.

بهترین راه های جذب مخاطبین به سایت

۱- پروسه طراحی سایت خود را از همان ابتدا ساده بسازید

این مورد به اندازه کافی تاکید نشده است. زندگی و کارهای روزمره به اندازه کافی پیچیده می باشد و اگر پیوستن به طراحی سایت خود را برای کاربران ساده نسازید، شما مشتریان وب سایت خود را از دست می دهید. واقعا به همین سادگی اتفاق می افتد.

زمانی را اختصاص دهید و دریابید که دقیقا باید چه مواردی را درباره مشتریان وب سایت خود بدانید. تمامی نیازها و خواسته های شان باید در پروسه پیوستن به طراحی سایت نیز اجرا شود. از پرسیدن سوالات بیهوده و نامتناسب در طول این پروسه خودداری کنید.

۲- دکمه های دعوت به عمل خود را جذاب طراحی کنید

فرقی ندارد که طراحی وب سایت تان در چه زمینه ای فعالیت می کند، در هر صورت با رقیبانی رو به رو هستید. به عقب برگردید و به طراحی سایت خود فکر کنید و دریابید که چه مواردی می تواند طراحی وب سایت شما را متمایز تر سازد. به طور مثال شعار و دیدگاه تجارت تان باید در صفحه اصلی طراحی سایت تان باشد و یا دکمه های دعوت به عمل تان در طراحی سایت باید بسیار جذاب و برای بازدیدکنندگان قابل توجه باشد.

۳- در زمان کاربران خود صرفه جویی کنید و وقت شان را بیش از حد نگیرید

چقدر زمان اضافه در روز دارید؟ آیا از پر کردن فرم های طولانی برای ثبت نام در وب سایت ها لذت می برید؟ اگر پاسخ تان منفی است، باید به شما تبریک بگویم، زیرا شما همه مانند خیلی از مردم هستید. هیچ کس وقت اضافه ای ندارد. ما باید به اطلاعاتی که از کاربران برای ورود به وب سایت کسب می کنیم، ارزش بگذاریم و در ابتدای پروسه طراحی، آن ها را با سوالات و دریافت اطلاعات زیاد خسته نکنیم و باعث نشویم که وقت شان تلف شود. اگر پروسه ورود و ثبت نام در طراحی سایت برای کاربران به صرفه بود و وقت زیادی از آن ها را طلب نمی کند، این مورد بسیار فوق العاده است و کاربران سایت از شما متشکر خواهند بود.

۴- به طور متناسبی از آن ها خوشامدگویی کنید

چه احساسی دارید زمانی که می خواهید وارد یک فروشگاه شوید با پرسش نامه طویلی رو به رو شوید و بعد از پر کردن آن، زمانی که در فروشگاه قدم می زنید، کارکنان آن جا به شما توجه ای نداشته و طوری رفتار می کنند که شما اصلا آن جا وجود ندارید.

بخش مهم پروسه جذب کاربران به طراحی سایت این است که هر کسی که به تازگی وارد صفحه طراحی سایت می شود، باید از آن خوشامدگویی شود. باید از این که وقت شان را در اختیار شما و طراحی وبسایت تان گذاشته اند، تشکر کنید و به آن ها بپیوندید، نه این که از آن ها چشم پوشی کنید. اگر تا به حال ایمیل خوشامدگویی برای طراحی وب سایت تان نداشته اید، همین حالا اقدام کنید. این ایمیل نباید خیلی هم طولانی باشد، باید به حالت صمیمی و کوتاه باشد.

۵- برای این که کاربران وب سایت در طراحی سایت شما بمانند، باید انگیزه های را برایشان فراهم کنید

این وظیفه شما است تا برای کاربران، انگیزه همراه ماندن با شما و طراحی سایت تان را مهیا کنید. شاید نگه داری کاربران در طراحی سایت به اهمیت جذب آن ها به وب سایت نباشد، اما نقش بسیار مهمی را در این پروسه نیز ایفا می کند.

در حقیقت، شما باید به جذب کاربران به طراحی سایت تان مانند کاشت دانه ای فکر کنید که باید در آینده رشد کند. شما این کار را باید از طریق اولین تاثیری که کاربر از طراحی سایت شما می گیرد، انجام دهید. اگر جذب و همراهی کاربران به طراحی سایت تان بسیار اهمیت دارد، باید روی این مبحث بسیار کار کنید.

به طور مثال می توانید سیستم اهدای هدایا را برای کاربران طراحی وب سایت خود مهیا کنید. به آن ها نشان دهید که در طول زمانی که در طراحی وب سایت حضور دارند، چه کارهایی برای لذت بردن از وب سایت، برای شان انجام می دهید.

۶- ارجاع و به اشتراک گذاری در رسانه های اجتماعی

به طور مثال می توانید در این زمینه به Facebook نگاه بیاندارید که شامل هزاران و میلیون ها نفر عضو می باشد. زمانی که در این وب سایت ثبت نام می کنید و پروفایل خود را آماده می کنید، گزینه ای را برای دعوت دوستان و مخاطبین وجود دارد.

فردی که بیشتر از مشتری وب سایت برای شما ارزش دارد، شخصی است که نسبت به مواردی که در طراحی وب سایت خود ارائه می دارید، اشتیاق دارد. از این رو اگر همه چیز را برای لذت بردن این افراد از طراحی سایت تان فراهم کنید، آن ها این تجربه خوب را با دوستان خود حتی در وب سایت های دیگر اجتماعی به اشتراک می گذارند.

۷- موثر ساختن پروسه ورود به طراحی سایت

با ساده و موثر ساختن پروسه ورود کاربران به طراحی وب سایت، متوجه می شوید که چقدر بر درآمد و صرفه جویی در زمان تان تاثیر گذاشته اید. می توانید از دوستان و اطرافیانتان بخواهید که این طراحی وب سایت را امتحان کنند و نظرات خود را بیان کنند. می توانید آزمونگرانی را در این زمینه به کار بگیرید تا روی بخش های مهم و کلیدی طراحی سایت تان تمرکز کرده و عمل کنند.

تست طراحی وب سایت

زمانی که طراحی سایت و جذب کاربران به این سایت را برنامه ریزی کردید، به سرعت آن را عملی نکنید. زمانی را به این امر اختصاص دهید و پروسه خود را تست کنید و می ببینید که آیا کاربران از طراحی سایت شما لذت خواهند برد یا خیر. باید از نظرات مثبت و منفی برای ارتقای طراحی وب سایت خود استفاد کنید. با کمک این ایده ها و نظریات، به خوبی می توانید روی نقاط قوت و ضعف خود تمرکز کنید و روز به روز، خود و طراحی سایت تان را بهبود ببخشید.


مجید احدی هستم‌، تولید کننده محتوا برای سایت، قبلا در زمینه تعمیرات موبایل و مدتی هم در زمینه دوربین های مداربسته فعالیت داشتم. در حال حاضر مدتی هست که به حوضه فناوری اطلاعات علاقه مند شدم در حال حاضر به عنوان تولید کننده محتوا و ویرایشگر سایت فعالیت می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *